Středa, 20. únor 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Sotirios Zavalianis se stal EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje

Podnikatel rokuSotirios Zavalianis, zakladatel a majitel AKESO holding, a.s., která vlastní Rehabilitační nemocnici Beroun, se stal včera EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje.

PN Rokycansko Ochránci hledají majitele výra
úno
09
2018
Ochránci hledají majitele výra
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

Odchycený výr velký ve Tmani je již v dobré kondici. Foto: Pavel Moulis.Na nedostatek práce si v těchto dnech rozhodně nemohou stěžovat rokycanští ochránci přírody. I několikrát týdně řeší nejrůznější případy, nezřídka i takové, které lze označit za zajímavé. Jedním z nich byl i lednový odchyt výra velkého, který zřejmě v nestřeženém okamžiku ulétl svému majiteli a nyní na něj čeká v záchranném centru.

 

Je to kroužkovaný jedinec, zřejmě samčího pohlaví, který pochází z Valdštejnské zahrady v Praze. Tudíž bude pro jeho identifikaci potřeba osvědčení či předávací protokol o legálním nabytí tohoto krále noci.

Výr velký je největší sova v Evropě s rozpětím kolem 170 centimetrů. Má nápadná péřová ouška a ohnivě oranžové oči. Hnízdí brzy na jaře a již v únoru či březnu se v hnízdě objevují vejce, na kterých samice sedí asi 35 dnů. Loví za soumraku a jeho kořistí jsou drobní obratlovci do velikosti zajíce. Dožívají se vysokého věku.

Výra, který útočil na voliéru s holuby, se podařilo odchytit manželům Šimkovým ze Zahradnictví ve Tmani na Berounsku. Díky jim má vyhublý jedinec nejen šanci žít, ale i vrátit se svému majiteli. Pokud se tak nestane, zůstane v péči ochránců přírody nebo bude poskytnut jinému zájemci. Kontaktní telefon stanice je 603 239 922.

Rádi bychom v této souvislosti apelovali na majitele živočichů, aby věnovali pozornost péči o své chovance a pečlivě je střežili. Ne vždy se totiž živočich najde a vrátí zpátky svému majiteli.

Záchranná stanice živočichů v Rokycanech působí od roku 1990 a za dobu svého trvání přijala více než 7000 nejrůznějších, převážně volně žijících živočichů. Svoji činnost realizuje na Berounsku, Hořovicku a Rokycansku. Bližší informace o činnosti záchranné stanice živočichů v Rokycanech získáte na www.csop.erc.cz .

Pavel Moulis,  předseda ZO ČSOP Rokycany

 

Komentáře

 
0 #1 Krystyna 2018-02-15 11:08
10.září 013, které BDW vyhnout, pokud opravdu potřebujete získat úvěr V některých bankách zaatwimy vše
na jeden osobní Dowd ostatních.

Also visit my blog - Půjčka Pro Začinajicí Firmu (http://cheocheofin.beep.com/: http://cheocheofin.beep.com/)
Citovat
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství