Středa, 01. duben 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Veselé velikonoční postavičky zdobí Hořovice

Tento veselý kluk a veselá dívenka se na vás usmějí naproti prodejně COOPu na Palackého náměstí.V sobotu 28. března se v Hořovicích u historické budovy radnice a u městského úřadu č. 640, ale také před novým zámkem a u autobusového nádraží, objevily hezké postavičky připomínající, že se blíží Velikonoce.

PN Rokycansko
úno
17
2020
Narodilo se nám děťátko
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: -red-   

miminka Petruska

* Pavlína a Martin Vonáskovi se 17. 1. 2020 stali poprvé rodiči. Jejich dcera Petra Vonásková vykoukla na svět ve 14.30 hod. Vážila 3030 g a měřila 48 cm. Holčičku si šťastní rodiče odvezli do Zaječova.


miminka adámek

* Šťastnými rodiči se stali Andrea Mrvová a Pavel Vlach 18. 1. 2020, když ve 14.44 přišel na svět jejich syn Adam Vlach. Jeho první cesta vedla do Strašic.

 
úno
17
2020
Odběry krve v Rokycanské nemocnici
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Tereza Maixnerová   

ilustrační fotoKrev od rokycanských dárců pomáhá operovaným a urgentním pacientům Rokycanské nemocnice a od února bude také zachraňovat životy lidem s nejtěžšími diagnózami z celé České republiky.

Celý článek...
 
úno
01
2020
50 let od Apolla – člověk na Měsíci
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Eva Svobodová   

Foto: Eva Svobodová.Ve zbirožském muzeu jsme zahájili první letošní výstavu ve čtvrtek 16. ledna. Připomínáme si výročí přistání lidí na Měsíci. Výstavu „50 let od Apolla: Člověk na Měsíci“ zahájil ředitel rokycanské hvězdárny Karel Halíř, který také návštěvníky výstavou provedl. Hudební vystoupení se odehrálo v režii Základní umělecké školy Václava Vačkáře Zbiroh. Zajímavou výstavu o programu Apollo je možné shlédnout do 23. února. Text + foto: Eva Svobodová.

 
úno
03
2020
Pozvánky a další informace z Rokycan
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Tereza Maixnerová   

Vítanou přestávkou bylo opékání buřtů foto - Pavel Moulis Sobota 8. února: vycházka „Berounka“ – pozorování zimujících opeřenců. Sraz v 8.45 hodin před nádražím Českých drah v Rokycanech, vhodné oblečení a obuv, něco na opečení na ohni a drobný peníz na občerstvení a dopravu.

Aktualizováno Pondělí, 03 Únor 2020 15:21
Celý článek...
 
Led
15
2020
Rokycanští zvířecí záchranáři nezahálejí
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

VýrRokycansko má zhruba 50 tisíc obyvatel. Největším městem jsou Rokycany s 16 tisíci obyvateli. Jeho počátky sahají až do 10. století. Jako město jsou Rokycany poprvé připomínány na sklonku 14. století a na město královské byly povýšeny císařem Rudolfem II. v r. 1584. V historii města se střídala období rozkvětu i úpadku pod vlivem širších historických událostí. Největší úpadek nastal po třicetileté válce a přetrval až do 18. století. Zhoubný požár v r. 1784 zničil město Rokycany prakticky celé, ačkoliv se v té době začínal rozvíjet díky lesnímu hospodářství a železárnám. Dominantou města je chrám Panny Marie Sněžné původem z 1. poloviny 14. století, barokní městská radnice a Mariánský sloup. Mezi další významné památky patří Dumetovský dům s rokokovou fasádou a množství domů na náměstí. Možná právě proto bylo v roce 1992 vyhlášeno historické jádro města městskou památkovou zónou. Rokycansko je však zajímavé nejen z historického, turistického, ale i ochranářského hlediska. Od roku 1990 zde působí záchranná stanice živočichů, pracující pod hlavičkou Základní organizace Českého svazu ochránců přírody v Rokycanech, ve které bylo za dobu jejího působení přijato a léčeno 8160 živočichů, především ptáků.

Celý článek...
 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství