Úterý, 25. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

PN Rokycansko
čen
08
2019
Odpoledne s přírodou bude v Siré
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

Odpoledne s přírodou...Myslivecký spolek Sirá ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody v Rokycanech pořádají odpoledne s přírodou v sobotu 15. června od 14.00 do 17.00 hodin u lovecké chaty pod obcí Sirá na Rokycansku.

 
Kvě
31
2019
Hamernický den v Dobřívě
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Stanislava Volková   

hamer1

V sobotu 18. května se jako každý rok konal Hamernický den v Dobřívě. Návštěvníci využili dobrého počasí a jejich počet byl opravdu vysoký.

Kovářské kovadliny zněly od rána a kovářští učni v rámci soutěže Dobřívský cvoček vyráběli ozdobnou mřížku do květinového záhonu. Pro všechny byl připravený program, který zajišťovali Harcíři, Berounští měšťané a středověká hudba Eltin. Děti i dospělí si také mohli vyzkoušet práci provazníka, otesávání trámu, výrobu šindele a další rukodělné činnosti, mnohdy již zapomenuté.

Odpoledne končilo vyhlášením kovářské soutěže, kterou vyhráli učni z Nového Zlíchova. Stanislava Volková

 
Kvě
19
2019
Čarodějné odpoledne v Hrádku
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Vlasta Vasková   

Velkým i malým čarodějkám to moc slušelo. U hasičské zbrojnice v Hrádku bylo v úterý 30. dubna velké hemžení. Bylo to díky nenucené spolupráci města, pionýrů, hasičů, májovníků, ale i několika sponzorů.

 
Kvě
30
2019
Neberte mláďata rodičům
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

Lyska - mláděJaro je obdobím, kdy začínají mít napilno ochránci přírody provozující záchranné stanice živočichů. I několikrát denně řeší případy volně žijících zvířat. Nejedná se jen o nejrůzněji zraněné živočichy, případně vysílené jedince vracející se z jihu, ale i mláďata, která se v přírodě pozvolna objevují.

 
Kvě
17
2019
Pozvání na Zbirožské historické slavnosti
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Dana Turková   

Pozvání na Zbirožské historické slavnostiTřetí květnovou sobotu si Zbiroh při historických slavnostech připomene významnou událost, která se odehrála před 650 lety. Dne 24. června 1369 byla ves Zbiroh povýšena bratry Petrem II., Joštem I., Oldřichem I. a Janem I. z Rožmberku na městys.

 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

Strana 1 z 3


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství