Čtvrtek, 17. říjen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zubní pohotovost v Nemocnici Hořovice

NHNedílnou součástí Nemocnice Hořovice je také zubní ambulance. Na oddělení jsou používány vysoce moderní diagnostické a terapeutické prostředky (např. digitální zpracování RTG vyšetření na počítači, který umožňuje detailní rozbor situace ve vašich ústech).

K vybavení ambulance patří také panoramatický rentgen a vlastní zubní laboratoř.

PN Rokycansko
Zář
18
2019
Knihovna Rokycany zve
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Jana Frühaufová   

čes

Městská knihovna Rokycany pořádá přednášku „Českoslovenští letci bojující v britském Královském letectvu“. Srdečně zveme ve čtvrtek 3. října v 17.00 hodin do sálku ve druhém patře.

Existuje velké množství životních osudů, každý z nich je jedinečný. Je prakticky nemožné je vylíčit, natož prožít, procítit. I přesto bychom se o to měli nějakou měrou pokusit. „Málokterý národ světa dluží tak mnohé tak malé hrstce jednotlivců.“ Ač by tento upravený výrok W. Churchilla mohl být pravdivý na více místech světa, je více než pravdivý pro československé příslušníky britského Královského letectva za druhé světové války.

Ve své přednášce nám tyto dlouho opomíjené a zapomínané hrdiny připomene soukromý historik PhDr. Daniel Švec. Mají nám co říci - i po tolika letech. Jana Frühaufová

 
Zář
06
2019
Zasloužený potlesk na koncertě v Mýtě
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Mýto   

Foto: Marta Skálová.Jiří Šantora – The Fool – koncert v kostele sv. Štěpána v Mýtě se konal v sobotu 24. srpna. Irský folk a balady měly mezi diváky velký úspěch a po právu tak účinkujícího odměnili vmohutným potleskem.

Foto: Marta Skálová.

 
Srp
20
2019
Vypouštění zajíců se na Rokycansku daří
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

Zajíc polní opouštějící aklimatizační zařízení.O tom, že spolupráce myslivců a ochránců přírody se vyplatí už alespoň na území, kde své aktivity realizuje rokycanská záchranná stanice živočichů, nikdo nepochybuje. V nedávné době však došlo k dalšímu posunu v této oblasti. Vzhledem k tomu, že rokycanská stanice a nejen ona, přijímá čím dál více živočichů, kteří se dostanou do nesnází, zřizuje postupně síť svých spolupracovníků. Ti se pak intenzivně věnují jednomu živočišnému druhu s velmi dobrými výsledky. Rokycanští tak mají odborníky na netopýry, veverky, ale i zajíce atd.

Aktualizováno Středa, 21 Srpen 2019 08:51
 
Srp
28
2019
První komunitní kompostér slouží v ulici U Nemocnice
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Tereza Maixnerová   

kompPrvní komunitní kompostér SIVA TRIO už několik měsíců slouží obyvatelům Rokycan. Je v ulici U Nemocnice, kde si obyvatelé bytových domů přáli ekologicky likvidovat bioodpad nejen z kuchyní, ale také ten, který vzniká při údržbě dětského hřiště.

 




Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství