Pátek, 13. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Bezpečný nákup v Lidlu

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

PN Rokycansko
Pro
07
2019
„Recyklace z domova“ ve Zbirohu
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Eva Svobodová   

Vernisáž výstavy Recyklace z domova Vernisáž výstavy Recyklace z domova a s radostí se uskutečnila ve čtvrtek 14. listopadu ve výstavní síni Městského muzea Zbiroh. Autorka výstavy Věnceslava Drábková představila svoji rukodělnou činnost za posledních šest let.

Přes období batiky, malby na hedvábí se dopracovala k technice patchworku, kterému se nyní intenzivně věnuje, jak je z množství vystavovaných výrobků zřejmé. Z často již nepoužívaného textilu tak vznikly nové polštářky, prostírání, závěsy a mnohé další. Na výstavě se tak můžete přesvědčit, jak vkusně lze rozmanitý textil recyklovat a novým výrobkem potěšit své blízké. Některé vystavené práce je možné po dohodě s autorkou zakoupit. Výstava potrvá do konce roku 2019.

Eva Svobodová, pracovnice Městského muzea Zbiroh

 
Lis
22
2019
V ZŠ Kařez se učili i rodiče
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Ivana Boudová   

ZŠ Kařez ZŠ Kařez

ZŠ Kařez ZŠ Kařez

V úterý 22. října se odpoledne sešli rodiče s dětmi a společně se učili pracovat s keramickou hlínou.

Hnětli, váleli, vykrajovali a zdobili. Přitom si užili krásné podzimní odpoledne a vyrobili různé dekorativní předměty pro vánoční trhy, které se budou konat v neděli 1. prosince od 16 hodin v Kařeze.

Mgr. Ivana Boudová, ředitelka ZŠ

 
Lis
19
2019
Všechny krásy Rokycanska na jednom místě
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: CBS   

Milan-v-letadleNad hlavou se vám opět prohnalo letadlo a vy přemýšlíte, co tam dělalo, kdo a proč ho pilotoval? Je možné, že to byl Milan Paprčka, majitel společnosti CBS Nakladatelství, které vydává knihy leteckých fotografií. V současné době totiž pracují na knize Rokycansko z nebe.

 
Lis
21
2019
Oprava varhan v kostele Panny Marie Sněžné
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Rokycanští patrioti   

DSC 0943-1024x683Zdravíme všechny příznivce i členy ROKYCANSKÝCH PATRIOTŮ, rádi bychom Vás informovali, že Spolek ROKYCANŠTÍ PATRIOTI pořádá veřejnou sbírku určenou na restaurování varhan v kostele Panny Marie Sněžné.

http://varhany.rokycanstipatrioti.cz/

 
Lis
08
2019
Kulturní akce na rokycansku
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Město Rokycany   

ROKYCANY

* Sobota 9. listopadu: Setkání na Švabíně – turistická akce KČT Rokycany. Bližší info – okno kanceláře Profigeo (bývalá prodejna Akvatera) Rokycany, Malé nám. 122 www.kct-rokycany.webnode.cz

* Sobota 9. listopadu: Ochranářský ples v Restauraci Na Střelnici Rokycany od 20.00 hod. Pořádá ČSOP Rokycany. www.csop.erc.cz , tel. 603 239 922.

* Úterý 12. listopadu: Pech Cello Quartet – koncert 12. ročníku koncertního cyklu „Kruh přátel hudby Rokycany“ v obřadní síni radnice Rokycany, Masarykovo nám. 1, od 19.00 hod. www.rokycany.cz

* Neděle 17. listopadu: Den veteránů.

Podrobnosti najdete na: www.rokycany.cz

 
Více článků...
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství