Pátek, 19. leden 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Hořovická malířka Blanka Járková vystavuje v Plzni

járkObrazy hořovické malířky Blanky Koutné Járkové můžete vidět v Plzni v Galerii Azyl, Veleslavínova 17.

B. Koutná Járková pochází ze Žebráka a nyní žije v Hořovicích, živí se jako kontrolorka v jedné firmě.

Pokud tedy budete mít cestu do Plzně, můžete navštívit tuto hezkou výstavu od úterý 6. února do soboty 3. března. Otevřeno: po – pá 8.00 – 23.00, so 18 – 01.00.

PN Rokycansko
Led
16
2018
Pekelná jeskyně a andělská stezka v Hrádku
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Vlasta Vasková   

Zasloužená nadílka.Ve čtvrtek 7. prosince se konala tradiční akce Pionýrské skupiny Hrádek, kdy vše musí klapat jako na drátkách. Kolem 15. hodiny se sešla v lese u přírodního kina skupinka pionýrů, kteří připravili oheň, svíčky na stezku, světelnou výzdobu, rachejtle na pekelný oheň a převleky.

 
Led
04
2018
Loveckou sezónu zakončila v Litohlavech poslední leč
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

Foto: Karel Brož.Konec roku je tradičně spojen i s ukončením lovecké sezóny. Končí doba lovu většiny druhů zvěře, nastává klid v honitbách, intenzivně probíhá péče o zvěř, organizují se myslivecké plesy. Pomyslnou tečkou však bývá poslední leč.

Nejinak tomu bylo i v Litohlavech na Rokycansku, kde loveckou sezónu zakončili myslivci z Honebního společenstva Litohlavy – Klabava v sobotu 9. prosince.

 
Lis
07
2017
PhDr. Bohuslava Horák, zakladatel a ředitel muzea v Rokycanech (1877 – 1942)
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Miroslava Šandová   

 Dr  HorákŘekne-li se muzeum v Rokycanech, většině občanů regionu, ale i mnoha dalším, kteří regionem ve svém životě prošli, odtud pocházeli, zde působili či studovali, se vybaví jméno prvního muzejního ředitele PhDr. Bohuslava Horáka. Dr. Horák se narodil 14. 10. 1877 v Praze na Žižkově v rodině železničáře. Středoškolská i univerzitní studia absolvoval v Praze, v r. 1902 promoval na tehdejší c.k. universitě v oboru přírodních věd. V letech 1897 - 1898 podnikl botanicko-geografickou studijní cestu do oblasti Černé Hory – botanizoval na Montenegru a v Cetinji a doporučení k cestě podepsal tehdejší ředitel geografického kabinetu dr. J. Palacký. V roce 1902 uskutečnil studijní cestu na Krym, na niž obdržel podporu ve výši 400 Kč od České akademie a doporučující dopisy ředitele Zeměpisného institutu prof. Kořístky a prof. Dr. J. Palackého. Výsledky z cest publikoval v odborných časopisech.

Aktualizováno Pátek, 08 Prosinec 2017 09:55
 
Pro
11
2017
Lékařem proti své vůli v Mýtě
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Marta Skálová   

V první řadě (klečící) zleva: Miloš Pšenička (organizátor přehlídky ochotnických divadel a technik divadla), Veronika Aubrechtová (výtvarnice scény), Jiří Lenk (herec a hudba), Lumír Bartoš (technik divadla a fotodokumentace), druhá řada zleva: Jana Ježková, Petr Aubrecht, Dita Kleinhamplová, Pavel Sládek, Lenka Bartošová, Zdeněk Hošek, Václav Rainke, Petra Končelová (režisérka), Michal Končel a Václav Moravec. Marta Skálová

Otiskujeme fotografie z premiéry Moliérovy hry Lékařem proti své vůli, kterou nastudoval mýtský ochotnický divadelní soubor J. K. Tyl. Mýtští ochotníci tímto představením uzavřeli tradiční Mýtský divadelní podzim, který probíhal již od září.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství