Neděle, 18. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN Rokycansko
čen
08
2019
Odpoledne s přírodou bude v Siré
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

Odpoledne s přírodou...Myslivecký spolek Sirá ve spolupráci s Českým svazem ochránců přírody v Rokycanech pořádají odpoledne s přírodou v sobotu 15. června od 14.00 do 17.00 hodin u lovecké chaty pod obcí Sirá na Rokycansku.

 
Kvě
31
2019
Hamernický den v Dobřívě
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Stanislava Volková   

hamer1

V sobotu 18. května se jako každý rok konal Hamernický den v Dobřívě. Návštěvníci využili dobrého počasí a jejich počet byl opravdu vysoký.

Kovářské kovadliny zněly od rána a kovářští učni v rámci soutěže Dobřívský cvoček vyráběli ozdobnou mřížku do květinového záhonu. Pro všechny byl připravený program, který zajišťovali Harcíři, Berounští měšťané a středověká hudba Eltin. Děti i dospělí si také mohli vyzkoušet práci provazníka, otesávání trámu, výrobu šindele a další rukodělné činnosti, mnohdy již zapomenuté.

Odpoledne končilo vyhlášením kovářské soutěže, kterou vyhráli učni z Nového Zlíchova. Stanislava Volková

 
Kvě
19
2019
Čarodějné odpoledne v Hrádku
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Vlasta Vasková   

Velkým i malým čarodějkám to moc slušelo. U hasičské zbrojnice v Hrádku bylo v úterý 30. dubna velké hemžení. Bylo to díky nenucené spolupráci města, pionýrů, hasičů, májovníků, ale i několika sponzorů.

 
Kvě
30
2019
Neberte mláďata rodičům
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

Lyska - mláděJaro je obdobím, kdy začínají mít napilno ochránci přírody provozující záchranné stanice živočichů. I několikrát denně řeší případy volně žijících zvířat. Nejedná se jen o nejrůzněji zraněné živočichy, případně vysílené jedince vracející se z jihu, ale i mláďata, která se v přírodě pozvolna objevují.

 
Kvě
13
2019
Přijďte na Snídani v trávě do Strašic
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Strašice   

snídaně v trávě u kostela sv. Vavřince StrašiceNa čtvrtý ročník strašické Snídaně v trávě naváže v sobotu 18. května komentovaná prohlídka kostela sv. Vavřince.

Již tradičně se sejdou všichni nadšenci v 9 hodin na zahradě Muzea Středních Brd. Každý si přinese deku, dobrou náladu a k snídani to, co má rád. Akce se uskuteční za každého počasí. V záloze je i mokrá varianta.

Letos poprvé si bude možné zakoupit domácí čoko-oříškový krém (kam se hrabe „nutella”) a téměř nesmrtelný zeleninový bujón, který organizátorka akce reiki učitelka Katka Juríková ráda používá do polévek či omáček.

Krátce po poledni se vydají v doprovodu osoby nejpovolanější – spisovatele, básníka a zakladatele Muzea Středních Brd Mgr. Tomáše Makaje - objevovat krásy kostela sv. Vavřince. Gotická stavba z poloviny 14. století a její největší zajímavostí jsou nástěnné malby z konce 14. století s pašijovými výjevy. K účasti na prohlídce, která začíná ve 13 hodin, je nutná registrace.

Registrační formulář, prostřednictvím kterého si můžete objednat něco pro mlsné jazýčky i komentovanou prohlídku, najdete na www.katkajurikova.cz

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství