Pondělí, 22. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN Rokycansko
Bře
04
2019
Do Mirošova se vrátili čápi
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Martin Zikmund   

Foto: Martin Zikmund.Nejen počasí posledních dnů připomíná jaro. Pivovarský komín v Mirošově v úterý 19. února opět ožil. Bílá a černá, to už není připomínka poslední sněhové nadílky, ale brzký posel jara.

Čáp bílý je doma. Zaklapání zobákem a pochybnostem je konec. Většina lidí má čápy ráda. Je to vznešený velký pták s rozpětím křídel více jak dva metry. Stoupavé vzdušné proudy čápům bez větších problémů a námahy umožní z velkých výšek sledovat krajinu. Snad rok 2019 bude i pro ně šťastný.

Text + foto: Martin Zikmund.

Aktualizováno Pondělí, 01 Duben 2019 07:04
 
Led
30
2019
ROKYCANY A OKOLÍ
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Město Rokycany   

rokySynagoga v Radnicích

Jedna z nejzachovalejších židovských památek v západočeském kraji, původem z roku 1781. Známou se stala díky působení rabína Isaka Mayera Weise - Wise, jež byl zakladatelem reformního judaismu v Americe. Dnes je zde zřízeno Ekocentrum, které se zaměřuje na výchovu v oblasti ochrany přírody a pořádání různých kulturních akcí, výstav a besed pro veřejnost.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství