Sobota, 04. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Rokycansko
čen
19
2020
Josef Hněvkovský, další z velkých osobností Rokycanska
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Miroslava Šandová   

hněv Učitelský sbor 1894 HněvkovskýDnes si v pokračování o zajímavých osobnostech, které přispěly k přírodovědnému výzkumu Rokycanska, zalistujeme v životopise učitele Josefa Hněvkovského.

Narodil se 19. dubna roku 1845 v Rokycanech, v čp. 80. Vystudoval učitelský ústav, na němž maturoval v r. 1864, v témže roce nastoupil jako podučitel v Horních Počernicích, dnes jedné z čtvrtí Prahy. Do svého rodného města se ale vrátil a stal se od 1. 1. 1870 učitelem na rokycanské hlavní dívčí škole v sousedství děkanského kostela P. M. Sněžné. Krátce po svém návratu do Rokycan se oženil s Johannou, roz. Douchovou, z Prahy (oddáni byli 24. 5. 1870 ve Chvalech) a bydlel pak v čp. 31.

Na vlastní žádost přešel od 9. října 1885 učit na obecnou školu chlapeckou a zde byl okresní školskou radou jmenován 30. 12. 1886 zatímním ředitelem. Tuto funkci vykonával až do r. 1906, kdy mu byl výnosem ministerstva kultury a osvěty udělen titul ředitele.

Celý článek...
 
Kvě
29
2020
Kamýk čeká oprava
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: – mfs -   

kamýkJedno z nejromantičtějších míst na Rokycansku čeká v letošním roce oprava. Tedy alespoň podle aktuálních informací. Letohrádek, který byl založen roku 1750 Janem Šternberkem a od poloviny 19. století je opuštěný, je pro místní i turisty z okolí oblíbeným výletním i vyhlídkovým místem.

Celý článek...
 
Dub
23
2020
Golem v Plískově
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Naďa Kolenská   

Foto: Naďa Kolenská a Milan PindrochTento pěkný, veliký, dřevěný golem stojí na kraji obce Plískov, spolu s dalšími zajímavými postavami.

Foto: Naďa Kolenská a Milan Pindroch.

 
Kvě
01
2020
Nahlédnutí do Cheznovic
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Naďa Kolenská   

Sedící vodník na hrázi rybníka. Na stránkách obce se můžeme dozvědět, že kdysi se v lesích kolem Cheznovic pálilo dřevěné uhlí a vyráběla se lesní sůl (flus, potaš), který se získával vylouhováním z dřevěného popela. Bylo zde též 25 cvočkařských dílen, kde pracovalo 147 dělníků. Cvočkaři vykonávali tuto činnost jen v zimním období, v letních měsících pracovali ponejvíce na stavbách.

Celý článek...
 
Dub
22
2020
Lesní kalamita u Dobříva
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Naďa Kolenská   

Foto: Naďa KolenskáLesní kalamita u Dobříva zcela změnila ráz lesa. Všechno toto dřevo čeká na odvoz a zpracování.

Foto: Naďa Kolenská.

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství