Neděle, 24. červen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Je to tady – rostou!

Foto: Naďa Kolenská.Můj soused, pan Václav Flachs z Hořovic, přinesl takových pěkných hub plný koš.

 

PN Rokycansko
Kvě
30
2018
Květnové oslavy v Rokycanech
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Aneta Benešová   

Dopoledne bylo vyhrazeno pietním aktům. Jedním z míst bylo Masarykovo náměstí před budovou rokycanské radnice. Čestnou stráž zde drželi místní skauti.V sobotu 5. května dopoledne se tradičně konaly pietní akty na několika místech ve městě: demarkační linie v Borku, pomník na náměstí 5. května, pamětní deska J. Strankmüllera v ul. Míru a Masarykovo náměstí.

Od 13 hodin probíhal bohatý program v Muzeu na demarkační linii v Rokycanech, který přilákal spoustu návštěvníků. Viděli například bojovou ukázku r. 1918 se soubojem letectva, bojovou ukázku konce 2. sv. války - Demarkační linie - květen 1945, ukázku zásahu Policie ČR se služebním psem, jízdu těžké vojenské techniky v terénu a mnoho dalšího.

Text + foto: Aneta Benešová.

 

 
Kvě
25
2018
Rokycanská fejetonistka měla v Plzni úspěch
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Martin Spal   

Kateřina Jirková v úvodu večera.Neformální a pohodovou atmosféru mělo autorské čtení rokycanské autorky fejetonů Kateřiny Jirkové, která tentokrát vyrazila za hranice okresu.

Konkrétně do centra Plzně a kavárny Družba, kterou zaplnili ve čtvrtek 26. dubna nejen studenti škol. Nabídka večera byla totiž opravdu pestrá. Mimo čtení fejetonů a povídek z její knižní prvotiny Naboso, u nichž - jak někteří upozornili, se po dlouhé době smáli u čtení i nahlas, se totiž příběhy střídaly s písničkami stále populárnější indie-folkové skupiny teepee. Podle ohlasů a bouřlivých potlesků měla autorka, po téměř dvouhodinovém programu, rozhodně důvod k úsměvu na tváři. Text + foto: Martin Spal.

 
Dub
26
2018
Výtvarná soutěž o hasičích zná vítěze
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Aneta Benešová   

Starosta města a velitel hasičů předávají ocenění vítězce kategorie 1. - 3. třída Tereze Stryalové ze ZŠ Strašice.Vyhlášení výsledků výtvarné soutěže „Hasiči, tak, jak je vidím já“ se uskutečnilo v obřadní síni rokycanské radnice. Těm nejlepším předávali ocenění starosta města Václav Kočí a velitel rokycanských hasičů Petr Špelina.

Soutěž vyvolala mezi školáky veliký zájem. Do letošního ročníku totiž přišel rekordní počet prací, bylo jich celkem 259 z 11 základních škol rokycanského okresu. Soutěž měla několik kategorií - žáci 1. + 2. třída ZŠ, žáci 3. - 5. třída ZŠ a žáci 6. - 9. třída ZŠ. Letos byla mimořádně zařazena i kategorie 3D. V každé kategorii kromě 3D bylo oceněno 5 nejlepších prací. Když si děti převzaly svá ocenění, pozval je pan Špelina na exkurzi do požární stanice, aby zjistily, jak to v ní skutečně vypadá.

Foto + text: Aneta Benešová.

 
Kvě
16
2018
Slavnosti růžových vín
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Anežka Štíchová   

Slavnosti růžových vínTradiční jarní setkání předních českých a moravských vinařů na nádvoří zbirožského zámku. Pro návštěvníky budou připraveny ochutnávky a prodej vín přímo od vinařů, grilování kuřat i selete, nebude chybět ani řemeslné tržiště a další doprovodný program. Těšit se můžete rovněž na speciality v zámecké krčmě a prohlídky zámku. Sobota 26. května od 11 hod.
Anežka Štíchová

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství