Pondělí, 15. říjen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Neznámý zloděj suverénně kradl v drogerii parfémy

vlcsnap-2018-10-04-08h12m54s162HOŘOVICE - Hořovičtí policisté pátrají po totožnosti neznámého zloděje, kterému stačilo pouhých pár sekund k tomu, aby z prodejny drogerie v Hořovicích, v ulici Pražská, ukradl dva značkové parfémy a způsobil tak škodu v řádech několika tisíc korun.

PN Rokycansko
Zář
25
2018
Socha brdského rytíře Fabiána v Orlově
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: František Gahler   

Foto: Město PříbramSocha dobrého ducha Brd, rytíře Fabiána, už má své pevné místo v Orlově – u jedné z bran do prostoru CHKO Brdy. Monument z lipového dřeva v sobotu 22. září společně odhalili zástupci města Příbrami, obce Obecnice, Vojenských lesů a statků a Waldorfské školy Příbram.

Aktualizováno Pondělí, 08 Říjen 2018 07:32
 
Zář
24
2018
1. školní den prvňáčků v Holoubkově
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: -red-   

holo 2Někteří prvňáčci přišli s úsměvy, jiní s obavami, s květinami i velkými kornouty s cukrovím. Všechny ale doprovodili rodiče, kteří sledovali, jak jejich ratolesti poprvé zasednou do školních lavic.

Děti dostaly dárečky potřebné k výuce, ale také perníková srdíčka od paní asistentky a od pana starosty a paní ředitelky uvítací list.

- red –

Foto: Archiv školy.

 
Srp
31
2018
Tradiční posvícení ve Strašicích letos trochu netradičně
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Martin Lang   

Foto: Eva Kloudová.Ačkoliv staročeské posvícení ve Strašicích je dáno nedělí po sv. Vavřinci, letos se slavilo po tři dny. Na počátku se odehrálo v páteční večer první slavnostní rozsvícení nočního osvětlení kostela sv. Vavřince. A podotkněme, že o den dřív se na noc rozzářila i nová fasáda zdejší radnice. Tak nabitý kostel a jeho okolí Strašice dlouho nepamatují, sešly se tu možná víc jak tři stovky lidí.

 
Zář
06
2018
9. Rokycanské bienále grafiky
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Stanislava Volková   

Bienále grafikyVe čtvrtek 13. září od 16 hodin začíná vernisáží mezinárodní přehlídka klasické grafické tvorby výtvarných umělců pod názvem 9. Rokycanské bienále grafiky.

Můžete si prohlédnout práce výtvarníků nejen z České republiky ale i z Estonska, Chorvatska, Polska a z dalších evropských států.

Výstava je připravena ve spolupráci Muzea Dr. Bohuslava Horáka a Města Rokycany a můžete ji shlédnout do 14. října ve výstavních prostorách muzea v ul. J. Knihy, Rokycany.

Stanislava Volková

 
Srp
30
2018
Myslivecký hospodář oslavil osmdesátku
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

Myslivecký hospodář Antonín Slach (vlevo) a honební starosta Miloslav Brada při oslavě narozenin Foto: Pavel Moulis.Je páteční podvečer. Muži v zeleném se scházejí v útulné hospůdce pod komínem v Klabavě. Koná se zde pravidelná členská schůze, která se zabývá nejen myslivostí, ale i dalšími s myslivostí souvisejícími činnostmi.

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství