Pondělí, 27. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Rokycansko
Led
15
2020
Rokycanští zvířecí záchranáři nezahálejí
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

VýrRokycansko má zhruba 50 tisíc obyvatel. Největším městem jsou Rokycany s 16 tisíci obyvateli. Jeho počátky sahají až do 10. století. Jako město jsou Rokycany poprvé připomínány na sklonku 14. století a na město královské byly povýšeny císařem Rudolfem II. v r. 1584. V historii města se střídala období rozkvětu i úpadku pod vlivem širších historických událostí. Největší úpadek nastal po třicetileté válce a přetrval až do 18. století. Zhoubný požár v r. 1784 zničil město Rokycany prakticky celé, ačkoliv se v té době začínal rozvíjet díky lesnímu hospodářství a železárnám. Dominantou města je chrám Panny Marie Sněžné původem z 1. poloviny 14. století, barokní městská radnice a Mariánský sloup. Mezi další významné památky patří Dumetovský dům s rokokovou fasádou a množství domů na náměstí. Možná právě proto bylo v roce 1992 vyhlášeno historické jádro města městskou památkovou zónou. Rokycansko je však zajímavé nejen z historického, turistického, ale i ochranářského hlediska. Od roku 1990 zde působí záchranná stanice živočichů, pracující pod hlavičkou Základní organizace Českého svazu ochránců přírody v Rokycanech, ve které bylo za dobu jejího působení přijato a léčeno 8160 živočichů, především ptáků.

 
Pro
07
2019
„Recyklace z domova“ ve Zbirohu
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Eva Svobodová   

Vernisáž výstavy Recyklace z domova Vernisáž výstavy Recyklace z domova a s radostí se uskutečnila ve čtvrtek 14. listopadu ve výstavní síni Městského muzea Zbiroh. Autorka výstavy Věnceslava Drábková představila svoji rukodělnou činnost za posledních šest let.

Přes období batiky, malby na hedvábí se dopracovala k technice patchworku, kterému se nyní intenzivně věnuje, jak je z množství vystavovaných výrobků zřejmé. Z často již nepoužívaného textilu tak vznikly nové polštářky, prostírání, závěsy a mnohé další. Na výstavě se tak můžete přesvědčit, jak vkusně lze rozmanitý textil recyklovat a novým výrobkem potěšit své blízké. Některé vystavené práce je možné po dohodě s autorkou zakoupit. Výstava potrvá do konce roku 2019.

Eva Svobodová, pracovnice Městského muzea Zbiroh

 
Lis
21
2019
Oprava varhan v kostele Panny Marie Sněžné
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Rokycanští patrioti   

DSC 0943-1024x683Zdravíme všechny příznivce i členy ROKYCANSKÝCH PATRIOTŮ, rádi bychom Vás informovali, že Spolek ROKYCANŠTÍ PATRIOTI pořádá veřejnou sbírku určenou na restaurování varhan v kostele Panny Marie Sněžné.

http://varhany.rokycanstipatrioti.cz/

 
Lis
22
2019
V ZŠ Kařez se učili i rodiče
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Ivana Boudová   

ZŠ Kařez ZŠ Kařez

ZŠ Kařez ZŠ Kařez

V úterý 22. října se odpoledne sešli rodiče s dětmi a společně se učili pracovat s keramickou hlínou.

Hnětli, váleli, vykrajovali a zdobili. Přitom si užili krásné podzimní odpoledne a vyrobili různé dekorativní předměty pro vánoční trhy, které se budou konat v neděli 1. prosince od 16 hodin v Kařeze.

Mgr. Ivana Boudová, ředitelka ZŠ

 
Lis
19
2019
Všechny krásy Rokycanska na jednom místě
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: CBS   

Milan-v-letadleNad hlavou se vám opět prohnalo letadlo a vy přemýšlíte, co tam dělalo, kdo a proč ho pilotoval? Je možné, že to byl Milan Paprčka, majitel společnosti CBS Nakladatelství, které vydává knihy leteckých fotografií. V současné době totiž pracují na knize Rokycansko z nebe.

 
Více článků...
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství