Neděle, 19. srpen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Rehabilitační nemocnice Beroun pořádá třetí Sochařské sympozium

Sochař Jiří FürstV úterý 24. července započal v areálu nemocničního parku III. ročník sochařského sympozia. Námětem letošního sympozia jsou legendy středověku. Organizátorem sympozia je Jiří Fürst, který oslovil několik renomovaných sochařů.

PN Rokycansko
Kvě
30
2018
Květnové oslavy v Rokycanech
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Aneta Benešová   

Dopoledne bylo vyhrazeno pietním aktům. Jedním z míst bylo Masarykovo náměstí před budovou rokycanské radnice. Čestnou stráž zde drželi místní skauti.V sobotu 5. května dopoledne se tradičně konaly pietní akty na několika místech ve městě: demarkační linie v Borku, pomník na náměstí 5. května, pamětní deska J. Strankmüllera v ul. Míru a Masarykovo náměstí.

Od 13 hodin probíhal bohatý program v Muzeu na demarkační linii v Rokycanech, který přilákal spoustu návštěvníků. Viděli například bojovou ukázku r. 1918 se soubojem letectva, bojovou ukázku konce 2. sv. války - Demarkační linie - květen 1945, ukázku zásahu Policie ČR se služebním psem, jízdu těžké vojenské techniky v terénu a mnoho dalšího.

Text + foto: Aneta Benešová.

 

 
Kvě
25
2018
Rokycanská fejetonistka měla v Plzni úspěch
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Martin Spal   

Kateřina Jirková v úvodu večera.Neformální a pohodovou atmosféru mělo autorské čtení rokycanské autorky fejetonů Kateřiny Jirkové, která tentokrát vyrazila za hranice okresu.

Konkrétně do centra Plzně a kavárny Družba, kterou zaplnili ve čtvrtek 26. dubna nejen studenti škol. Nabídka večera byla totiž opravdu pestrá. Mimo čtení fejetonů a povídek z její knižní prvotiny Naboso, u nichž - jak někteří upozornili, se po dlouhé době smáli u čtení i nahlas, se totiž příběhy střídaly s písničkami stále populárnější indie-folkové skupiny teepee. Podle ohlasů a bouřlivých potlesků měla autorka, po téměř dvouhodinovém programu, rozhodně důvod k úsměvu na tváři. Text + foto: Martin Spal.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství