Středa, 19. prosinec 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vánoční sbírka hraček bude v Hrádku

Městská Charita PlzeňPionýr, z.s. – Pionýrská skupina Hrádek pořádá vánoční sbírku hraček pro děti z Domu svaté Zdislavy v Plzni. Vhodné jsou knihy, plyšáci, panenky, autíčka, stavebnice, skládačky apod. Vše čisté a nepotrhané!

Noste do Mateřské školy a do školní jídelny Základní školy. Poslední možnost odevzdání hraček je ve středu 12. prosince odpoledne pod stromeček v Domě kultury při jarmarku. Všem dárcům děkujeme.

Info na telefonu 607 115 691.

PN Rokycansko
Lis
07
2018
Brdské polodrahokamy v rokycanském muzeu
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Stanislava Volková   

NDr. Pavel Černý. Foto: Martina Korandová.Ve čtvrtek 11. října v Muzeu Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech začala vernisáží výstava Krása brdských polodrahokamů za účasti zástupců Krajského úřadu pro Plzeňský kraj a nového senátora Ing. Mgr. Pavla Karpíška.

Část své sbírky zde představuje RNDr. Pavel Černý. Můžete vidět železité křemeny a acháty z Podbrdska a Křivoklátska ve své původní podobě i po naleštění, kdy vynikne jejich krása, vyznačující se zajímavou barevností, která vytváří působivé ornamenty.

Výstavu je možné shlédnout v hlavní budově muzea až do 20. ledna 2019.

Stanislava Volková

 
Zář
25
2018
Socha brdského rytíře Fabiána v Orlově
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: František Gahler   

Foto: Město PříbramSocha dobrého ducha Brd, rytíře Fabiána, už má své pevné místo v Orlově – u jedné z bran do prostoru CHKO Brdy. Monument z lipového dřeva v sobotu 22. září společně odhalili zástupci města Příbrami, obce Obecnice, Vojenských lesů a statků a Waldorfské školy Příbram.

Aktualizováno Pondělí, 08 Říjen 2018 07:32
 
Zář
24
2018
1. školní den prvňáčků v Holoubkově
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: -red-   

holo 2Někteří prvňáčci přišli s úsměvy, jiní s obavami, s květinami i velkými kornouty s cukrovím. Všechny ale doprovodili rodiče, kteří sledovali, jak jejich ratolesti poprvé zasednou do školních lavic.

Děti dostaly dárečky potřebné k výuce, ale také perníková srdíčka od paní asistentky a od pana starosty a paní ředitelky uvítací list.

- red –

Foto: Archiv školy.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství