Neděle, 17. únor 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Sotirios Zavalianis se stal EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje

Podnikatel rokuSotirios Zavalianis, zakladatel a majitel AKESO holding, a.s., která vlastní Rehabilitační nemocnici Beroun, se stal včera EY Podnikatelem roku 2018 Středočeského kraje.

PN Rokycansko
Led
30
2019
ROKYCANY A OKOLÍ
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Město Rokycany   

rokySynagoga v Radnicích

Jedna z nejzachovalejších židovských památek v západočeském kraji, původem z roku 1781. Známou se stala díky působení rabína Isaka Mayera Weise - Wise, jež byl zakladatelem reformního judaismu v Americe. Dnes je zde zřízeno Ekocentrum, které se zaměřuje na výchovu v oblasti ochrany přírody a pořádání různých kulturních akcí, výstav a besed pro veřejnost.

 
Led
16
2019
Rokycanští zvířecí záchranáři nezahálejí
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Moulis   

Veverka obecnáOd roku 1990, kdy zde působí záchranná stanice živočichů, pracující pod hlavičkou Základní organizace Českého svazu ochránců přírody v Rokycanech, bylo za dobu jejího působení přijato a léčeno 7.564 živočichů, především ptáků.

 
Led
08
2019
Restaurovaná kaple s křížovou cestou v Rokycanech vyhrála soutěž „Památka Plzeňského kraje - cena veřejnosti“
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Aneta Benešová   

kapleDruhý ročník soutěže Památka Plzeňského kraje o nejlepší realizaci obnovy nemovité kulturní památky vyhlásil Plzeňský kraj. Kaple se souborem zastavení Křížové cesty v Rokycanech získala ocenění „Památka Plzeňského kraje – cena veřejnosti“ v kategorii Drobná architektura a sochy.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství