Středa, 12. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Arcibiskup požehná v Osově nový oltář

kostel Narození sv. Jana Křtitele v OsověV neděli 30. srpna navštíví kostel Narození sv. Jana Křtitele v Osově pan kardinál Dominik Duka. Ten zde při slavnostní bohoslužbě požehná nový oltář zasvěcený sv. Prokopu, který kostelu věnoval P. Josef Jonáš. Mše začne v 17.00 hodin a po ní proběhne posezení s panem kardinálem v objektu staré školy.

PN Rokycansko
čec
17
2020
Po vycházce následoval ve Strašicích křest knihy o Brdech
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Pavel Paluska   

Foto: Pavel Paluska.Obec Strašice a nakladatelství Starý most uspořádali v sobotu 4. července vlastivědnou vycházku, která byla zakončena křtem nové knihy Brdy 77 romantických, dobrodružných a tajemných míst.

Celý článek...
 
čen
19
2020
Josef Hněvkovský, další z velkých osobností Rokycanska
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Miroslava Šandová   

hněv Učitelský sbor 1894 HněvkovskýDnes si v pokračování o zajímavých osobnostech, které přispěly k přírodovědnému výzkumu Rokycanska, zalistujeme v životopise učitele Josefa Hněvkovského.

Narodil se 19. dubna roku 1845 v Rokycanech, v čp. 80. Vystudoval učitelský ústav, na němž maturoval v r. 1864, v témže roce nastoupil jako podučitel v Horních Počernicích, dnes jedné z čtvrtí Prahy. Do svého rodného města se ale vrátil a stal se od 1. 1. 1870 učitelem na rokycanské hlavní dívčí škole v sousedství děkanského kostela P. M. Sněžné. Krátce po svém návratu do Rokycan se oženil s Johannou, roz. Douchovou, z Prahy (oddáni byli 24. 5. 1870 ve Chvalech) a bydlel pak v čp. 31.

Na vlastní žádost přešel od 9. října 1885 učit na obecnou školu chlapeckou a zde byl okresní školskou radou jmenován 30. 12. 1886 zatímním ředitelem. Tuto funkci vykonával až do r. 1906, kdy mu byl výnosem ministerstva kultury a osvěty udělen titul ředitele.

Celý článek...
 
Kvě
29
2020
Kamýk čeká oprava
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: – mfs -   

kamýkJedno z nejromantičtějších míst na Rokycansku čeká v letošním roce oprava. Tedy alespoň podle aktuálních informací. Letohrádek, který byl založen roku 1750 Janem Šternberkem a od poloviny 19. století je opuštěný, je pro místní i turisty z okolí oblíbeným výletním i vyhlídkovým místem.

Celý článek...
 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství