Středa, 17. červenec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Strážníci zachránili tonoucího

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

PN Reportáže, rozhovory LETECKÝ DEN PLZEŇ 2018 - 100 let plzeňské aviatiky
Zář
07
2018
LETECKÝ DEN PLZEŇ 2018 - 100 let plzeňské aviatiky
Informace z regionu - Rokycansko
Napsal: Adolf Valášek   

Stinson AT-19 ReliantCílem, organizátorů Leteckého dne v Plzni, je důstojné připomenutí 100. výročí vzniku leteckého oddílu Plzeň, 100. výročí československého letectva a založení Československé republiky. Motivací organizátorů leteckého dne je touha zvýšit vědomí nás všech o těchto obrazech české historie a to v tomto případě nikoliv formou literárních děl, školní nauky či skript, ale vlastním předvedením strojů, techniky, „života“ ve vojenských táborech, apod. Letecký den Plzeň

Celý projekt připravují společně Aeroklub Plzeň Bory z.s. a Classic Trainers z.s., které mají všechny nezbytné zkušenosti s leteckým provozem, parašutismem a dalšími složkami programu a agentura Media Production Music, která za více než 25 let svou produkcí realizovala stovky akcí pro firmy, instituce a širokou veřejnost. Věříme, že si nenecháte tuto pozoruhodnou příležitost ujít a těšíme se na Vás ve dnech 8. a 9. září 2018 na letišti Plzeň-Líně!

Stearman TigerMooth

Od Bleriota po Gripeny

Letecký den je připravován jako dvoudenní akce. Nosným tématem ročníku 2018 je letecká historie a její stoleté vazby na město Plzeň. V programu tak uvidíte průkopníky plzeňské aviatiky, kteří na letounech Bleriot a Avia BH-1 předvedou počátky samotného letectví, nejslavnější válečnou stíhačku RAF Spitfire, na které létala a bojovala během druhé světové války početná skupina plzeňských letců z místního Západočeského aeroklubu, přiletí moderní stíhačky Gripen, krásu a zvuk čtyř hvězdicových motorů předvedou ve skupinovém letu Baťova Electra s dvěma letouny Harvard, Stinson Reliant který létal za druhé světové války až v dalekém Trinidadu, premiérově se představí nově zrekonstruovaná poválečná legenda Let C-11 a vrtulník Mil MI-2 se svým nástupcem Ensrom. Předválečné a válečné období výcviku mladých pilotů, budete moci shlédnout v ukázkách legendárních dvouplošníků Stearman, TigerMooth, Polikarpov a Bucker Jungmaister. Sportovní poválečné letouny řady Zlín a Sokol a následná vrcholná akrobacie šampiona a účastníka Red Bull Air Race Petra Kopfsteina s letounem Extra 300 ukáže, na jakou hranici lidského umu se dokáže dostat pilot a samotné letadlo. Chybět nebudou ani hromadné výsadky parašutistů a závěrečná rekonstrukce fiktivní scény „bitvy o letiště“ pak ukáže množství vojenské techniky a pyrotechnických efektů. Součástí leteckého dne bude i bohatá statická ukázka letecké i pozemní techniky. To vše a mnohem více uvidíte na leteckém dni v Plzni-Líních 8. a 9. září 2018.

8.-9. září 2018 – letiště Plzeň-Líně

Letiště je otevřeno pro veřejnost od 9:00 do 18:00 hodin.
Hlavní program probíhá od 12:00 do 16:30 hodin.

Aktualizováno Úterý, 04 Prosinec 2018 11:33
 

This content has been locked. You can no longer post any comment.Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství