Čtvrtek, 23. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Reportáže, rozhovory
úno
25
2019
Hrad Karlštejn má nového správce
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: novinky.cz   

 Jaromír Kubů Správce hradu Karlštejn (Jaromír Kubů - na snímku) žil na tomto hradě 31 let, nyní odchází do důchodu s nezapomenutelnými zážitky. Za ty roky chtěl s touto prací dvakrát skončit, ale dnes s úsměvem říká, že pro něho byla čest sloužit Karlštejnu. Spal tady prý vícekrát než samotný Karel IV. Zážitků má na vydání celé knihy. Kromě nevysvětlitelných úkazů zde zažil i mnoho zajímavých návštěv. Na začátku roku ale předal pomyslné žezlo svému nástupci Lukáši Kunstovi.

nástupce správce hradu Karlštejn Lukáš Kunst

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství