Pondělí, 28. květen 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Vernisáž výstavy v Muzeu Hořovicka a Bílá paní

pro webV pátek 18. května byla v Muzeu Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích slavnostně otevřena výstava Hořovice a Velká válka 1914 – 1918.

Jak nám řekla vedoucí muzea Anna Brotánková, jedná se o komorní výstavu ke 100. výročí konce 1. světové války, která je umístěná přímo v prostorách stálé expozice Muzea Hořovicka ve Starém zámku v Hořovicích. Na panelech ukazuje fotografie legionářů pocházejících ze zdejšího regionu, možná zde návštěvníci najdou své předky. Výstava dále připomíná vojenský lazaret, který byl zřízen v budově hořovické sokolovny. Na panelech je též zachycen pomník „Obětovaného“ od Františka Bílka. Instalaci doplňuje vitrína s připomínkou legionářů, panovníka Karla I. a válečné omezení obyvatelstva v podobě výdejních potravinových lístků.

PN Reportáže, rozhovory
Bře
09
2018
„Děti bývaly klidnější“ vzpomíná vedoucí osecké školky
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Daniela Hlavová   

Foto: Daniela HlavováJana Křikavová, vedoucí mateřské školy v Oseku, si splnila svůj dětský sen - po škole se stala paní učitelkou ve školce. Do té osecké přišla v r. 1995 pomáhat paní učitelce Heleně Kokuňkové. Dnes se stará spolu s paní učitelkou Lenkou Sojkovou o děti, kterých mají v posledních letech plný počet, a to je 26.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství