Pátek, 05. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN Reportáže, rozhovory
čen
04
2020
Jezdecký klub pana Bejčka
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Daniela Hlavová   

Fota: Archiv Pavla Bejčka.„Není účel mít třicet dětí, lepší mít deset, které to bude bavit.“

Ve stáji Asined-b, z.s., v Těních chová pan Pavel Bejček kromě velkých koní i pět poníků, za kterými pravidelně docházejí děti mezi třemi až dvanácti roky. Pan Bejček s dcerou Denisou je učí nejen jezdit a jak si počínat na soutěžích, ale také jak se o koně postarat, což mají děti stejně rády. Loňský rok byl pro malé jezdce nejúspěšnějším, na první místo v různých kategoriích dosáhla hned tři děvčata. Přesto hlavním účelem jezdeckého klubu není vyhrávat, ale dělat to tak, aby děti práce s koňmi bavila.

Celý článek...
 
Kvě
09
2020
Jana Kusbachová pracuje u berounské městské policie
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Daniela Hlavová   

Práce u policie Janu Kubaschovou baví. Foto: Archiv.Po dvaceti pěti letech v řadách berounské městské policie opět pracuje žena. Je jí čtyřiadvacetiletá Jana Kusbachová. Ke své profesi má blízko i díky svým zálibám, pravidelně se účastní například překážkového běhu Spartan Race. Touto profesí si plní svůj sen a potřebnou motivaci jí dodávají kolegové.

Celý článek...
 
Bře
13
2020
Spartak Žebrák vychovává hokejové naděje
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Marta ŠeVac   

Po tréninku následovalo společné focení. Na snímku máme trenéry a smíšené družstvo žáků.Doneslo se i k nám, hokejovým neználkům, že si velmi dobře, dokonce v rámci Středních Čech, vedou mladí hokejisté, kteří trénují pod Hokejovým klubem Spartak Žebrák. Protože jsme chtěli vědět víc, vypravili jsme se za panem Ing. Davidem Jíchou, který kluky (ale i holky) trénuje a provozuje Zimní stadion v Hořovicích. A hovořili jsme nejenom o úspěších žáků…

Aktualizováno Středa, 22 Duben 2020 11:34
Celý článek...
 
Kvě
01
2020
Foodblogerka Veronika Koko Šmehlíková
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Marta ŠeVac   

A jedno velikonočně laděné foto s krásným litinovým beránkem.V karanténě se dá dělat spousta věcí a jednou z nich je vaření, což můžete zkusit podle foodblogerky Veroniky Koko Šmehlíkové.

* Můžete se, prosím, krátce našim čtenářům představit?

Mé rodné jméno je Veronika Kokešová, odtud vznikla přezdívka KOKO. V červnu oslavím pětatřicáté narozeniny. Během studií Vysoké školy hotelové v Praze jsem se začala intenzivně zajímat o gastronomii a vaření, na základě toho založila svůj foodblog, kde jsem nabízela čtenářům kromě klasických receptů i videorecepty, které jsem si sama natáčela, režírovala i stříhala. Díky tomu mě začalo sledovat stále více fanoušků. Za svou tvorbu jsem si vysloužila tituly jako Blogerka roku, Foodblog roku nebo Křišťálová lupa. Minulý rok jsem porodila dceru Emu, které je zasvěcen můj aktuální pořad na veřejnoprávní televizi. Během karantény se ale nenatáčelo, takže pro internetovou televizi MALL TV točím a stříhám „Menutovku z karantény“ přímo z domova natáčenou mým manželem. Na začátku března jsme se přestěhovali z pražských Stodůlek na Berounsko do vysněného domu se zahradou.

Aktualizováno Pátek, 01 Květen 2020 08:38
Celý článek...
 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství