Čtvrtek, 14. listopad 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Beseda s lékařem MUDr. Tomášem Šebkem bude v hořovické knihovně

Když muži odešli, přišly za mnou holky. „Tomáši,“ nesměle, „my bychom se s Tebou moc rády vyfotily, jestli Ti to nevadí.“ Naopak, dámy! Pokleknu mezi nimi na koleno a ony se nade mě nesměle, přesto s jasnou intencí, nakloní. Vznikla nádherná fotka! Nade mnou se sklání čtyři muslimky. Komu se tohle poštěstí. (Pozn. red.: Útržek z knížky „Nebe nad Jemenem.? Ty „holky“ jsou lékařky.)Ve středu 20. listopadu od 17.30 pořádá Knihovna Ivana Slavíka Hořovice besedu s MUDr. Tomášem Šebkemlékařem mezinárodní organizace „Lékaři bez hranic“. Zúčastnil se následujících misí: Haiti 2010, 2012, Afghánistán 2013, 2015, Jižní Súdán 2017 a Jemen 2019. Ze svých misí, většinou ve válečných zónách světa, napsal několik velice úspěšných knih: Mise Haiti - 5 měsíců s Lékaři bez hranic, Mladá fronta, Praha 2013, Mise Afghánistán - Český chirurg v zemi lovců draků, Nakladatelství Paseka, Praha 2015, Africká zima - V Jižním Súdánu s Lékaři bez hranic, Nakladatelství Paseka, Praha 2017, Mise Jemen - Nebe nad Jemenem, Nakladatelství Paseka, Praha 2019. Na poslední misi v Jemenu byl v měsících leden až březen 2019.

PN Reportáže, rozhovory
Lis
06
2019
Výstava Josefa Jílka a Heleny Horáčkové „Čtvrtý rozměr“
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Radka Vaculíková   

Horáčková a Jílek v Galerii Starý zámek Řadu let znají sebe i svou tvorbu, nyní se rozhodli pro společnou výstavu. Ta se od 8. listopadu do 22. prosince uskuteční v hořovické Galerii Starý zámek.

Josef Jílek, známý oční optik z Hořovic, zde vystaví své obrazy, Helena Horáčková (pracuje v plzeňské projekční kanceláři) ze Starého Plzence fotografie. V rozhovoru prozradili, jaké byly jejich umělecké začátky i to, co je inspiruje.

 
říj
18
2019
Nalezená básnířka Nina Brixová
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Daniela Hlavová   

Nalezená básnířka Nina BrixováProjekt POEZIE VE STŘEDU hledá místní autory a vybízí je k tomu, aby se nebáli a podělili se o svá díla s veřejností. První z odvážných, byla teprve jedenáctiletá Nina Brixová z Hořovic. V klubu Labe se přidala po bok již známých tvůrců poezie a sklidila v hledišti veliký úspěch. V literární „branži“ ovšem není úplným nováčkem, už v osmi letech vydala svou první básnickou sbírku „Knížka malé víly“.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství