Pondělí, 27. leden 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
První miminko v Porodnici u Slunečné brány v Hořovicích

Za nemocnici přišli popřát Elišce hodně štěstí a zdraví do života Mgr. Jiří Pichlík, hlavní sestra nemocnice, primářka novorozeneckého oddělení MUDr. Milena Dokoupilová, Mgr. Kamila Přádová, vrchní sestra oddělení a Mgr. Pavla Fíkarová, vrchní sestra gynekologického oddělení a porodnice.První miminko narozené v hořovické porodnici v roce 2020 je holčička Eliška. Malá slečna se narodila 1. 1. 2020 ve 4.56. Šťastní rodiče malé Elišky jsou z nedaleké vsi Chodouň. Eliška při narození vážila 3.760 gramů a měřila 49 cm. Pro maminku Andreu a jejího partnera je to první miminko a my jim přeme, aby jim v životě dělala jen samou radost.

PN Reportáže, rozhovory
Led
23
2020
Novoroční rozhovor se senátorem
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Marta ŠeVac   

Senátor Jiří OberfalzerJe za námi rok 2019, v němž došlo k posunu ve společnosti, co se týká chuti demonstrovat na náměstích za mravní a jiné principy. Ovšem, demonstrace jsou jedna věc, a svobodně vyjádřená vůle občanů ve volbách věc úplně jiná. Občané mají právo projevovat svůj názor, nikdo je za to nemydlí obuškem, ovšem, je taky právo svobodně zvolených zástupců si z těchto názorů nic nedělat. A to je má první otázka pro senátora Jiřího Oberfalzera, který má za sebou polovinu svého volebního období.

 
Pro
02
2019
Darujte pod stromeček rodinné vzpomínky v knihách Moniky Kopřivové
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Barbora Dušková   

Monika KopřivováMonika Kopřivová z Černošic je původním povoláním doktorka farmacie. V době, kdy byla na mateřské, dostala od svého téměř devadesátiletého dědečka sepsané paměti. Pátrání v rodinné historii a hledání kořenů ji oslovilo natolik, že se rozhodla změnit směr své životní cesty. Začala sepisovat knihy pro zaznamenávání rodinných vzpomínek „Babičko, vyprávěj“ a „Dědečku, vyprávěj“, které ji později proslavily. K tomu založila v roce 2013 rodinné nakladatelství a stejnojmenný webový obchod Babičkářství, jenž inspiruje k dárkům pro nejstarší generaci.

 
Lis
06
2019
Výstava Josefa Jílka a Heleny Horáčkové „Čtvrtý rozměr“
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Radka Vaculíková   

Horáčková a Jílek v Galerii Starý zámek Řadu let znají sebe i svou tvorbu, nyní se rozhodli pro společnou výstavu. Ta se od 8. listopadu do 22. prosince uskuteční v hořovické Galerii Starý zámek.

Josef Jílek, známý oční optik z Hořovic, zde vystaví své obrazy, Helena Horáčková (pracuje v plzeňské projekční kanceláři) ze Starého Plzence fotografie. V rozhovoru prozradili, jaké byly jejich umělecké začátky i to, co je inspiruje.

 
Lis
19
2019
Radek Spáčil - Světové úspěchy v rybolovné technice
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Daniela Hlavová   

Zprava: Tomáš Spáčil, Jan Bombera, Patrik Lexa, Jan Luxa, a s pohárem Josef Luxa - trenér reprezentace.„Tento sport je především o hlavě, je potřeba mít vše srovnané a umět se koncentrovat.“

Úspěšnost trenéra rybolovné techniky, Radka Spáčila, potvrzují nesčetné medaile jeho žáků z mistrovství České republiky, Evropy i světa. Když si zaječovští rybáři jednou v zimě zkoušeli rybolovnou techniku, aby se jim na jaře lépe chytalo, nikdo netušil, že to Radkova syna Tomáše chytne natolik, že se stane několika násobným mistrem České Republiky i světa. Role trenéra se zhostil otec Radek Spáčil a dnes má kroužek rybolovné techniky, kde pomáhá nejšikovnějším juniorům.

Aktualizováno Středa, 20 Listopad 2019 19:54
 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství