Středa, 05. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Dovolená v redakci

Naposledy nás před dovolenou zastihnete v redakci v pátek 17. července. Další vydání Podbrdských novin vyjde ve čtvrtek 3. září a uzávěrka materiálů ke zveřejnění je ve čtvrtek 27. srpna. Redakce bude otevřená již od pondělí 17. srpna.

nas region

 

Podbrdské noviny ZDARMA!

Podbrdské noviny budou od září vycházet v rámci časopisu Náš REGION. Budou ve všech schránkách zdarma, a také si je budete moci vzít zdarma v stojanech umístěných na veřejných místech.

PN Reportáže, rozhovory
čec
17
2020
Lesy jsou naše klimatizace
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Marta ŠeVac   

Libor Myslivec rozumí lesům. Firma Lesospol Zbiroh se stará o velkou část lesů na Podbrdsku, a protože se nás tato oblast týká, oslovili jsme jednoho ze čtyř spolumajitelů této firmy, pana Libora Myslivce. O lesích, jejich funkci a ochraně jsme si povídali hodně dlouho. A došlo i na lesopark Dražovku, který patří městu Hořovice.

Celý článek...
 
čec
17
2020
Starostka obce Chlustina Radoslava Procházková
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Daniela Hlavová   

Paní starostka Radoslava Procházková„Žijeme tady už skoro městským životem, ale možná se jednou budeme k té staré době zase vracet.“

Malebná vesnice Chlustina se během posledních let od doby, kdy se starostkou stala Radoslava Procházková, hodně změnila. Byla opravena nejen zvonička, hasičská zbrojnice nebo pomník válečných hrdinů, ale byl utužen i společenský život. V červnu se měla konat dokonce oslava k 850 letům od první písemné zmínky, z bezpečnostních důvodů se ovšem přesunula na příští rok.

Celý článek...
 
čen
04
2020
Jezdecký klub pana Bejčka
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Daniela Hlavová   

Fota: Archiv Pavla Bejčka.„Není účel mít třicet dětí, lepší mít deset, které to bude bavit.“

Ve stáji Asined-b, z.s., v Těních chová pan Pavel Bejček kromě velkých koní i pět poníků, za kterými pravidelně docházejí děti mezi třemi až dvanácti roky. Pan Bejček s dcerou Denisou je učí nejen jezdit a jak si počínat na soutěžích, ale také jak se o koně postarat, což mají děti stejně rády. Loňský rok byl pro malé jezdce nejúspěšnějším, na první místo v různých kategoriích dosáhla hned tři děvčata. Přesto hlavním účelem jezdeckého klubu není vyhrávat, ale dělat to tak, aby děti práce s koňmi bavila.

Celý článek...
 
čec
12
2020
Alena Nováková vede azylový dům v Lochovicích
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Markéta Petříčková   

Fotografie z každoroční mše ke svátku patrona AD sv. Josefa. Je to setkání, kterého se účastní kromě klientů především zaměstnanci Charity Beroun. Fota: Archiv Charita Beroun.Bc. Alena Nováková, vedoucí azylového domu pro rodiny s dětmi v tísni a Azylového domu pro ženy v Lochovicích, byla jednou z těch, která vlivem pandemie koronaviru byla vystavena opravdu velkému tlaku. Jak si s pandemií v AD poradili a jak AD funguje, se můžete dočíst v rozhovoru s paní Novákovou na našich webových stránkách. www.charita-beroun.cz/......

Celý článek...
 
Kvě
09
2020
Jana Kusbachová pracuje u berounské městské policie
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Daniela Hlavová   

Práce u policie Janu Kubaschovou baví. Foto: Archiv.Po dvaceti pěti letech v řadách berounské městské policie opět pracuje žena. Je jí čtyřiadvacetiletá Jana Kusbachová. Ke své profesi má blízko i díky svým zálibám, pravidelně se účastní například překážkového běhu Spartan Race. Touto profesí si plní svůj sen a potřebnou motivaci jí dodávají kolegové.

Celý článek...
 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství