Středa, 03. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Tichá linka – velká pomoc pro neslyšící

logo-tiche-zpravyV ČR žije zhruba půl milionu osob se sluchovým postižením. Málokdo ví, že mnozí z neslyšících používají ke komunikaci pouze znakový jazyk. Ten má oproti češtině zcela jinou gramatiku a pravidla a hlavně nemá psanou podobu. Pro znakující je tak čeština cizím jazykem a dost často se dostávají do složitých problémů, ve kterých by nemuseli být, jen kvůli této komunikační propasti.

PN Reportáže, rozhovory
Kvě
09
2020
Jana Kusbachová pracuje u berounské městské policie
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Daniela Hlavová   

Práce u policie Janu Kubaschovou baví. Foto: Archiv.Po dvaceti pěti letech v řadách berounské městské policie opět pracuje žena. Je jí čtyřiadvacetiletá Jana Kusbachová. Ke své profesi má blízko i díky svým zálibám, pravidelně se účastní například překážkového běhu Spartan Race. Touto profesí si plní svůj sen a potřebnou motivaci jí dodávají kolegové.

Celý článek...
 
Kvě
01
2020
Foodblogerka Veronika Koko Šmehlíková
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Marta ŠeVac   

A jedno velikonočně laděné foto s krásným litinovým beránkem.V karanténě se dá dělat spousta věcí a jednou z nich je vaření, což můžete zkusit podle foodblogerky Veroniky Koko Šmehlíkové.

* Můžete se, prosím, krátce našim čtenářům představit?

Mé rodné jméno je Veronika Kokešová, odtud vznikla přezdívka KOKO. V červnu oslavím pětatřicáté narozeniny. Během studií Vysoké školy hotelové v Praze jsem se začala intenzivně zajímat o gastronomii a vaření, na základě toho založila svůj foodblog, kde jsem nabízela čtenářům kromě klasických receptů i videorecepty, které jsem si sama natáčela, režírovala i stříhala. Díky tomu mě začalo sledovat stále více fanoušků. Za svou tvorbu jsem si vysloužila tituly jako Blogerka roku, Foodblog roku nebo Křišťálová lupa. Minulý rok jsem porodila dceru Emu, které je zasvěcen můj aktuální pořad na veřejnoprávní televizi. Během karantény se ale nenatáčelo, takže pro internetovou televizi MALL TV točím a stříhám „Menutovku z karantény“ přímo z domova natáčenou mým manželem. Na začátku března jsme se přestěhovali z pražských Stodůlek na Berounsko do vysněného domu se zahradou.

Aktualizováno Pátek, 01 Květen 2020 08:38
Celý článek...
 
Bře
13
2020
Spartak Žebrák vychovává hokejové naděje
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Marta ŠeVac   

Po tréninku následovalo společné focení. Na snímku máme trenéry a smíšené družstvo žáků.Doneslo se i k nám, hokejovým neználkům, že si velmi dobře, dokonce v rámci Středních Čech, vedou mladí hokejisté, kteří trénují pod Hokejovým klubem Spartak Žebrák. Protože jsme chtěli vědět víc, vypravili jsme se za panem Ing. Davidem Jíchou, který kluky (ale i holky) trénuje a provozuje Zimní stadion v Hořovicích. A hovořili jsme nejenom o úspěších žáků…

Aktualizováno Středa, 22 Duben 2020 11:34
Celý článek...
 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství