Úterý, 26. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zloděj využil nepozornosti poškozených

foto podezřelého 1 foto podezřelého 2

PRAHA ZÁPAD – Při nakupování byli okradeni hned dva lidé.

Dne 20. 3. 2019 v době od 9:10 hodin do 9:15 hodin v obci Rudná, v prodejně Lidl, využil neznámý pachatel nestřeženého okamžiku, kdy se poškozená v průběhu nakupování věnovala výběru zboží a z tašky, kterou měla odloženu v nákupním vozíku, jí odcizil peněženku s obsahem finanční hotovosti, osobních dokladů a platební karty. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 2.100,-Kč. V tuto dobu byl ve stejném obchodě okraden další zákazník, kterému neznámý zloděj odcizil z kapsy oděvu peněženku s finanční hotovostí, platební kartou a osobními doklady.

PN Reportáže, rozhovory
úno
25
2019
Hrad Karlštejn má nového správce
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: novinky.cz   

 Jaromír Kubů Správce hradu Karlštejn (Jaromír Kubů - na snímku) žil na tomto hradě 31 let, nyní odchází do důchodu s nezapomenutelnými zážitky. Za ty roky chtěl s touto prací dvakrát skončit, ale dnes s úsměvem říká, že pro něho byla čest sloužit Karlštejnu. Spal tady prý vícekrát než samotný Karel IV. Zážitků má na vydání celé knihy. Kromě nevysvětlitelných úkazů zde zažil i mnoho zajímavých návštěv. Na začátku roku ale předal pomyslné žezlo svému nástupci Lukáši Kunstovi.

nástupce správce hradu Karlštejn Lukáš Kunst

 
úno
07
2019
Sládek Jiří Diviš
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Daniela Hlavová   

Foto: Daniela Hlavová.„Jakmile nebude pivo chutnat sládkovi, je lepší ho vylít a nepodávat hostům.“

Ve Všeradicích se před šesti lety začalo vařit místní pivo Všerad. Od samého začátku na něj dohlíží všeradický sládek Jiří Diviš. Ač je dnes mnoho přístrojů, které sládkům usnadňují práci, je jejich role při vaření piva nepostradatelná.

 
Led
30
2019
Opět novoroční rozhovor se senátorem
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Marta ŠeVac   

senátor Jiří OberfalzerVloni vyšel novoroční rozhovor se senátorem Jiřím Oberfalzerem, a protože letos byl opět pan senátor pracovně velmi zaneprázdněn, letos zde máme opět novoroční rozhovor. Do toho loňského jsem se se zájmem začetla a zjistila, že mnohé v něm vyřčeno bylo téměř prorocké, např. o důvodech popularity stran jednoho muže nebo o předvolební taktice dnešního prezidenta. I jako laik jsem se podivila jeho politické prozíravosti. Takže po posledním doplnění Senátu o nové senátory jsem se ani nedivila, když byl zvolen místopředsedou Senátu. Právě toho se týká má první otázka:

 
Led
30
2019
Tenisový talent Tomáš Růžička
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Miroslav Holotina   

Tomáš RůžičkaDalším dokladem o tom, že se ve zdickém regionu rodí sportovní talenty, je Tomáš Růžička, žák 9. třídy, který v současné době bydlí ve Stašově a věnuje se tenisu. Abychom se o něm dozvěděli něco více, položil jsem mu několik otázek.

* Jak ses dostal k tenisu, kdo měl na tebe v začátcích vliv, že ses začal věnovat právě tomuto sportu?

 
Led
11
2019
Tři kamarádky postavily v Komárově betlém
Zprávy - REPORTÁŽE, ROZHOVORY
Napsal: Daniela Hlavová   

Foto: Daniela Hlavová. Dřevěný betlém před komárovským vánočním stromem.„Vše hezké začalo v oddílu Ferda“

Pod vánočním stromečkem v Komárově čekalo letos na děti překvapení. Objevily se tu jesličky s Ježíškem, Marie s Josefem a tři strážní andělé. Spontánní nápad je vyrobit měly kamarádky Lenka Nesnídalová, Markéta Kopečná a Atina Berková. Někdy si z legrace říkají spolek slunečnic a kromě dřevěného betléma letos šily usínáčky pro děti z azylového domu nebo strávily den v domově důchodců.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství