Neděle, 05. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN Inzerenti
čen
16
2020
Městské kino Beroun bude zdarma promítat film Milada
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Město Beroun   

MiladaV sobotu 27. června uplyne již 70 let od popravy Milady Horákové. Památku uctí představitelé města Beroun položením věnce den před výročím jejího úmrtí. Tuto temnou dobu československé historie si můžete připomenout v pátek 26. června také v berounském Městském kině, kde se bude od 17.30 promítat životopisný film Milada. Vstup je ZDARMA.

 

Milada Horáková byla česká právnička, politička, bojovnice za práva žen, která se stala obětí justiční vraždy během komunistických politických procesů v 50. letech 20. století za vykonstruované spiknutí a velezradu. Byla jedinou ženou popravenou v rámci těchto soudních řízení. Kvůli své neústupnosti během soudního procesu, známého jako Proces se skupinou Milady Horákové, se stala později symbolem odporu proti totalitě vládnoucí komunistické strany.

Dne 27. června 1950, na základě soudního rozsudku následujícího po obžalobě učiněné prokurátorkou Ludmilou Brožovou-Polednovou, když pak nepomohly ani přímluvy veřejně známých osob u prezidenta Gottwalda k udělení amnestie (například Alberta Einsteina), byla paní Milada Horáková na dvoře věznice na Pankráci oběšena. Mediální představení prokurátorky Polednové, které předcházelo popravě, bylo podporováno davem zfanatizovaných lidí uvedeným v omyl. www.mesto-beroun.cz

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství