Středa, 05. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Dovolená v redakci

Naposledy nás před dovolenou zastihnete v redakci v pátek 17. července. Další vydání Podbrdských novin vyjde ve čtvrtek 3. září a uzávěrka materiálů ke zveřejnění je ve čtvrtek 27. srpna. Redakce bude otevřená již od pondělí 17. srpna.

nas region

 

Podbrdské noviny ZDARMA!

Podbrdské noviny budou od září vycházet v rámci časopisu Náš REGION. Budou ve všech schránkách zdarma, a také si je budete moci vzít zdarma v stojanech umístěných na veřejných místech.

PN Příbramsko Dobří andělé
Srp
21
2019
Dobří andělé
Informace z regionu - Příbramsko
Napsal: Markéta Křížová   

Šárka Procházková (ředitelka nadace Dobrý anděl) s dětmi, kterým pomohli Dobří andělé. Foto: Andrea Sovová.129 dětí a 122 rodičů ze 70 rodin na Příbramsku podpořili Dobří andělé

Když rodinu zasáhne vážné onemocnění – ať už rodiče nebo dítěte – dopadne jeho tíha na každého z jejích členů. Dobří andělé dlouhodobě podporují rodiny s dětmi, ve kterých se objevila rakovina nebo jiné vážné onemocnění. Pravidelnými finančními příspěvky jim pomáhají překlenout těžké životní období.

 

„Kromě výdajů, spojených s léčbou či rehabilitací pacienta, se rodiny snaží z příspěvků zmírnit dopad vážného onemocnění také na sourozence,“ vysvětluje Šárka Procházková, ředitelka nadace Dobrý anděl, jejímž prostřednictvím dárci – Dobří andělé – podporují tisíce rodin po celé České republice. „I když peníze nikdy nevynahradí čas rodiče věnovaný dítěti, nemusí se například vzdát oblíbeného kroužku nebo mohou vyrazit s kamarády v létě na tábor či školní výlet,“ dodává.

Pravidelnost pomoci

Za necelých 8 let fungování nadace podpořili Dobří andělé na Příbramsku desítky dětí. Počet nových žádostí o pomoc ale stále roste. „Kromě rodin, v nichž se rodič nebo dítě potýká s onkologickým onemocněním, podporujeme každý měsíc také rodiny s dětmi s nejrůznějšími vážnými onemocněními či kombinovanými postiženími. Pomoc je v těchto případech dlouhodobá, často v řádu let,“ doplňuje Šárka Procházková.

Každý dárce, který by chtěl rodiny podpořit, si může zvolit výši částky i frekvenci zasílání pomoci. Navíc má možnost si přečíst příběh konkrétní rodiny, které pomohl. „Stačí si na stránkách nadace Dobrý anděl vytvořit registraci a zaslat první příspěvek. Ve svém Andělském účtu pak každý dárce vidí informace o rodině,“ vysvětluje Šárka Procházková a dodává: „Pro rodiče představuje podpora Dobrých andělů v takto těžké situaci pomoc nejen finanční, ale také psychickou – mají pocit, že na to nejsou sami, jsou klidnější a mohou se tak více věnovat tomu, co je důležité.“

Maximkovi (4) a jeho rodině Dobří andělé pomáhají druhým rokem

Tereze a Jiřímu z Příbrami předčasné narození syna připravilo mnoho životních nástrah. První čtyři měsíce byl chlapec v nemocnici připojen na umělou plicní ventilaci, později lékaři zjistili, že je neslyšící. S tím pomohly voperované kochleární implantáty do obou uší. Ač paní Tereza, vystudovaná zdravotní sestra, s Maximkem cvičila Vojtovu metodu a absolvovali několikrát měsíčně hippoterapii (rehabilitaci s koňmi), jeho motorický vývoj nepostupoval.

Ve dvou letech se stále nedokázal postavit na nohy. Lékaři vyřkli další diagnózu – dětská mozková obrna. Zlepšit jeho stav pomáhají intenzivní rehabilitační pobyty a různé terapie, které nehradí zdravotní pojišťovny. S jejich úhradou pomáhají Dobří andělé. „Za pravidelné příspěvky jsme velmi vděční! Vážíme si všech za jejich pomoc a dobré srdce. Moc to pro nás znamená, protože bychom bez nich spoustu věcí nezvládli,“ říká s vděčností paní Tereza a dodává: „Maximek je krásný chytrý chlapeček, který bohužel neměl to štěstí, aby byl zdravý. Našim cílem je ho jednou postavit na nohy, jsme vděčni, že na to nejsme sami.“

Kontakt nadace Dobrý anděl:

Markéta Křížová, PR manažerka

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

+420 730 820 089

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství