Úterý, 25. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

PN Příbramsko Den archivů v Příbrami
Kvě
31
2019
Den archivů v Příbrami
Informace z regionu - Příbramsko
Napsal: Kateřina Jobeková Habrová   

Den archivůOpět se blíží náš už tradiční červnový Den otevřených dveří v příbramském státním okresním archivu, který bude ve čtvrtek 6. června od 9.00 do 19.00 hodin.

Letos bude patřit hlavně rudolfinské době, protože slavíme kulaté výročí 440 let od vydání privilegia, kterým císař Rudolf II. povýšil Příbram mezi královská horní města (20. 11. 1579).

 

Přijďte si prohlédnout originál této listiny i s císařskou pečetí a další dokumenty, které se z této doby v našem archivu i v archivech celostátního významu dochovaly.

Také dopolední a podvečerní vyprávění paní ředitelky PhDr. Věry Smolové v 10.00 hodin a v 17.30 hodin se bude věnovat vztahu Rudolfa II. k Příbrami, jeho korespondenci s příbramskou městkou radou a tomu, jak po několika letech vytrvalosti příbramští konšelé vytoužené povýšení a důležitou osobní svobodu pro zdejší obyvatele na císaři vymohli.

Zároveň si můžete prohlédnout probíhající výstavu o ochotnickém divadlu v Příbrami.

Všechny zájemce srdečně zveme!

Kateřina Jobeková Habrová, za Státní okresní archiv Příbram

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
ObnovitPowered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství