Středa, 05. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Dovolená v redakci

Naposledy nás před dovolenou zastihnete v redakci v pátek 17. července. Další vydání Podbrdských novin vyjde ve čtvrtek 3. září a uzávěrka materiálů ke zveřejnění je ve čtvrtek 27. srpna. Redakce bude otevřená již od pondělí 17. srpna.

nas region

 

Podbrdské noviny ZDARMA!

Podbrdské noviny budou od září vycházet v rámci časopisu Náš REGION. Budou ve všech schránkách zdarma, a také si je budete moci vzít zdarma v stojanech umístěných na veřejných místech.

PN Příbramsko Den archivů v Příbrami
Kvě
31
2019
Den archivů v Příbrami
Informace z regionu - Příbramsko
Napsal: Kateřina Jobeková Habrová   

Den archivůOpět se blíží náš už tradiční červnový Den otevřených dveří v příbramském státním okresním archivu, který bude ve čtvrtek 6. června od 9.00 do 19.00 hodin.

Letos bude patřit hlavně rudolfinské době, protože slavíme kulaté výročí 440 let od vydání privilegia, kterým císař Rudolf II. povýšil Příbram mezi královská horní města (20. 11. 1579).

 

Přijďte si prohlédnout originál této listiny i s císařskou pečetí a další dokumenty, které se z této doby v našem archivu i v archivech celostátního významu dochovaly.

Také dopolední a podvečerní vyprávění paní ředitelky PhDr. Věry Smolové v 10.00 hodin a v 17.30 hodin se bude věnovat vztahu Rudolfa II. k Příbrami, jeho korespondenci s příbramskou městkou radou a tomu, jak po několika letech vytrvalosti příbramští konšelé vytoužené povýšení a důležitou osobní svobodu pro zdejší obyvatele na císaři vymohli.

Zároveň si můžete prohlédnout probíhající výstavu o ochotnickém divadlu v Příbrami.

Všechny zájemce srdečně zveme!

Kateřina Jobeková Habrová, za Státní okresní archiv Příbram

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství