Úterý, 11. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Arcibiskup požehná v Osově nový oltář

kostel Narození sv. Jana Křtitele v OsověV neděli 30. srpna navštíví kostel Narození sv. Jana Křtitele v Osově pan kardinál Dominik Duka. Ten zde při slavnostní bohoslužbě požehná nový oltář zasvěcený sv. Prokopu, který kostelu věnoval P. Josef Jonáš. Mše začne v 17.00 hodin a po ní proběhne posezení s panem kardinálem v objektu staré školy.

PN Příbramsko Novým starostou Příbrami je Jan Konvalinka
Kvě
28
2019
Novým starostou Příbrami je Jan Konvalinka
Informace z regionu - Příbramsko
Napsal: Eva Švehlová   

Novým starostou Příbrami je Jan KonvalinkaV pondělí 20. května při veřejném zasedání Zastupitelstva města Příbram rezignoval na svůj starostenský post Jindřich Vařeka. Novým starostou města Příbram se stal dosavadní místostarosta Jan Konvalinka.

 

Záměr rezignovat sdělil Jindřich Vařeka zhruba před měsícem. „K tomuto kroku mě vedly velice osobní důvody, kdy bych se již nemohl práci starosty věnovat na plný úvazek. Z tohoto důvodu cítím, že je správné post starosty opustit. Práce v této funkci mi dala životní lekci, které v žádném případě nelituji,“ řekl odstupující starosta Jindřich Vařeka.

Veřejným hlasováním byl novým starostou města zvolen Jan Konvalinka, který od listopadu 2018 v Příbrami zastával post místostarosty. „Za dobu funkčního období Jindřicha Vařeky prošla Příbram výraznou obměnou jak vizuální, tak ekonomickou, kulturní i společenskou. Příbram díky vám, pane Vařeko, nabrala nový kurz a začala být městem, ve kterém má smysl žít a za které se ve srovnání s jinými městy nemusíme stydět. Určitě nemluvím jen za sebe, když slíbím, že v tomto směru budeme pokračovat,“ uvedl po volbě nový starosta Jan Konvalinka.

Volbou Jana Konvalinky na místo starosty vznikla potřeba zvolit také nového místostarostu. Tím se stala podruhé v historii žena, radní Zorka Brožíková.

Vedení města tedy nově pracuje ve složení starosta Jan Konvalinka, 1. místostarosta Martin Buršík a Zorka Brožíková na pozici místostarostky. Jindřich Vařeka byl zvolen členem rady, takže Rada města Příbram bude i nadále pracovat ve stejném složení.

„S vědomím toho, že nejsem tím původním kandidátem na starostu, kterého si občané města ve volbách vybrali, budu o to více usilovat o blaho a rozkvět Příbrami,“slíbil starosta Jan Konvalinka.

Mgr. Jan Konvalinka

- 35 let, ženatý, jedno dítě

- vystudovaný speciální pedagog

- do března 2016 zástupce ředitele Základní školy Jiráskovy sady Příbram

- od března 2016 do listopadu 2018 ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram

- od listopadu 2018 do 20. května 2019 místostarosta města Příbram

- od 21. května starosta města Příbram

Zájmy – hudba, cestování.

Eva Švehlová, tisková mluvčí

Aktualizováno Pondělí, 17 Červen 2019 12:37
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství