Úterý, 11. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Arcibiskup požehná v Osově nový oltář

kostel Narození sv. Jana Křtitele v OsověV neděli 30. srpna navštíví kostel Narození sv. Jana Křtitele v Osově pan kardinál Dominik Duka. Ten zde při slavnostní bohoslužbě požehná nový oltář zasvěcený sv. Prokopu, který kostelu věnoval P. Josef Jonáš. Mše začne v 17.00 hodin a po ní proběhne posezení s panem kardinálem v objektu staré školy.

PN Příbramsko Oblastní nemocnice Příbram hodlá zítra demontovat babybox – prosím, pomozte!
Bře
13
2019
Oblastní nemocnice Příbram hodlá zítra demontovat babybox – prosím, pomozte!
Informace z regionu - Příbramsko
Napsal: Babydědek Lu   

babybox foto: Karel PechMilý pane novináři, zítra, tedy 14. března, hodlá Oblastní nemocnice Příbram demontovat babybox, jak dnes sdělil telefonicky vedoucí investičního nemocnice Jaroslav Schovanec výrobci babyboxů Zdeňku Juřicovi. Připomínám, že jsme uzavřeli s nemocnicí dohodu, v níž není zmínka, že bychom měli babybox přemísťovat. Naopak při jeho poslední montáži, tedy babyboxu nové generace, jsme čekali rok, až v inkriminovaném místě podle nemocnice proběhnou stavební rekonstrukce. Nabízím nemocnici na své náklady, že babybox přemístíme na jiné místo, které nám určí, a navrhuji jako nejsnazší řešení plochu při hlavním vstupu do nemocnice vpravo či vlevo od vchodu. Ústí do haly, je prosklená, a už jsme tím způsobem babybox mnohokrát instalovali.V příbramské nemocnici byly odloženy už čtyři děti, což je nadprůměrný stav.

http://www.babybox.cz/

Jedno dítě bylo nalezené mrtvé ve sněhu. Nešťastná maminka počítající s babyboxem na nemocnici jej při pokusu odložit dítě nenajde a může dojít k fatálnímu následku. To si nemohu vzít na svědomí. Ředitel se mnou nejednal, posílá nejprve stavební firmu, jež má rekonstrukci na starosti, nyní svého podřízeného Jaroslava Schovance. Opravdu se jedná na jejich straně o obstrukci, při minimální dobré vůli přemístíme babybox během jednoho dne na jiné místo jimi určené, třeba i provizorní. Na nemocnici v Příbrami je takových možností mnoho. Přikládám smlouvu s nemocnicí z roku 2016, v níž se naopak uvádí v článku III., že se čeká na dokončení rekonstrukce.

Podstatná je otázka – kdo si vezme na svědomí, že v době uzavření babyboxu odloží někdo děťátko na lavičku v parku anebo ještě méně komfortně..?

Babydědek Lu, 602 305 139, www.babybox.cz

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Březen 2019 11:34
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství