Neděle, 21. červenec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Strážníci zachránili tonoucího

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

PN Příbramsko Kriminalisté dopadli pachatele sériových loupežných přepadení
Led
03
2019
Kriminalisté dopadli pachatele sériových loupežných přepadení
Černá kronika - Deník policie
Napsal: Marcela Pučelíková   

zadrženýBEROUNSKO – Zatím mu prokázali tři loupeže.

V průběhu prosince docházelo na našem okrese k loupežným přepadením, kdy se oběťmi neznámého lupiče stávaly ženy, na které zaútočil tím způsobem, že jim násilím strhával kabelky z ramene. V některých případech došlo i k fyzickému napadení těchto obětí, avšak naštěstí bez vážnějších následků. Pachatel se k fyzickým útokům uchyloval většinou, když se s ním ženy začaly o kabelku přetahovat a kladly odpor. Kriminalisté pátrali po neznámém pachateli od prvního případu loupeže, ke kterému na našem území došlo, a učinili řadu opatření směřujících k jeho dopadení.

 

Dne 21. 12. 2018 okolo 10.40 hodin spáchal pachatel svou poslední loupež na poškozené, která šla po chodníku v Berouně, ze směru od prodejny Billa směrem na Městskou horu. Ženu si nejprve vytipoval a v okamžiku, kdy jej míjela, ji došel a úderem rukou do oblasti zad ji srazil na zem, strhl kabelku z ramene a dal se na útěk. Poté co byla tato loupež oznámena na tísňovou linku, obsadili policisté okolí Městské hory, uzavřeli celý prostor a muže se jim krátce po loupeži podařilo zadržet.

Kromě tohoto loupežného přepadení obvinili kriminalisté zadrženého 41letého cizince i z dalších dvou loupeží, kdy k první došlo dne 7. 12. 2018 od 00.15 do 00.30 hodin, v Berouně, v ulici U Stadionu, za mostem přes řeku Litavku, a ke třetímu dne 18. 12. 2018 kolem 21.00 hodin na vlakovém nádraží ve Zdicích, kde si vyhlédl ženu na nástupišti, která zde čekala na vlak.

Kriminalisté nevylučují, že trestní stíhání obviněného bude rozšířeno o další skutky, neboť se domnívají, že tento muž má na svědomí všech šest loupežných přepadení, kdy obětí byly ženy, kterým pachatel výše uvedeným způsobem ukradl kabelku. V současné době stále probíhá vyšetřování těchto sériových loupeží, kriminalisté vyhodnocují zajištěné stopy a shromažďují veškeré důkazy, které by muže usvědčily.

Obviněný cizinec je v současné době stíhán vazebně a ve své rodné zemi se v minulosti dopustil majetkových a násilných trestných činů. V případě odsouzení mu za zločin loupež hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

Por. Bc. Marcela Pučelíková

Aktualizováno Středa, 16 Leden 2019 10:54
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství