Pátek, 19. leden 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Hořovická malířka Blanka Járková vystavuje v Plzni

járkObrazy hořovické malířky Blanky Koutné Járkové můžete vidět v Plzni v Galerii Azyl, Veleslavínova 17.

B. Koutná Járková pochází ze Žebráka a nyní žije v Hořovicích, živí se jako kontrolorka v jedné firmě.

Pokud tedy budete mít cestu do Plzně, můžete navštívit tuto hezkou výstavu od úterý 6. února do soboty 3. března. Otevřeno: po – pá 8.00 – 23.00, so 18 – 01.00.

PN Příbramsko
Příbramsko
Led
17
2018
Výhled na Svatou Horu zakrývají stromy, radnice chce na dominantu vylepšit výhled
Informace z regionu - Příbramsko
Napsal: Svobodová Pavlína   

pohled na svata hora pribram ladislav rennerProbrat stromový porost a tím otevřít a opticky zvýraznit Svatou Horu. Takový je záměr příbramské radnice, která má v úmyslu zlepšit dálkový pohled na příbramskou svatohorskou dominantu, která se nachází na vrchu nad městem v nadmořské výšce 586 metrů. Radnice v rámci koncepčního zlepšování pohledu z města na Svatou Horu plánuje odstranit některé stromy na pozemku ve svém vlastnictví a tím nejen zlepšit výhled na Svatou Horu, ale zároveň i podmínky pro růst zdravých stromů. „Město Příbram postupem času přišlo o svoji unikátní a po staletí obdivovanou dominantu. Já si myslím, že je to škoda,“ uvedl v této věci starosta města Příbrami Jindřich Vařeka.

 
Led
15
2018
Archiv Příbram
Informace z regionu - Příbramsko
Napsal: Město Příbram   

archiv Příbram

 
Pro
08
2017
Na běžky do Brd
Informace z regionu - Příbramsko
Napsal: Svobodová Pavlína   

běžkyDestinační společnost Brdy a Podbrdsko pod hlavičkou Středočeského kraje stále ještě není založena. Proto zatím nemůže začít prosazovat zájmy svých budoucích členů, ani zájmových skupin. Blíží se zima a s ní, stejně jako vloni, vyvstává otázka běžkařů: „Jaké cesty v Brdech pro nás zůstanou ve sjízdném stavu?“

Aktualizováno Pondělí, 15 Leden 2018 09:12
 
Led
08
2018
Poplatky za odpad a za psy musejí být uhrazeny do konce března
Informace z regionu - Příbramsko
Napsal: Svobodová Pavlína   

pejsekS novým rokem opět nastává pro obyvatele Příbrami povinnost uhradit místní poplatek za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů, a také místní poplatek ze psů. Výše poplatku za odpad se nezvyšuje, je stejná jako v loňském roce - 552 Kč za osobu za rok. Splatnost poplatku je pro rok 2018 stanovena na datum 31. března, platit se však může již od ledna.

 
Pro
06
2017
Informace o nových jízdních řádech MHD platných od 10. 12. 2017.
Informace z regionu - Příbramsko
Napsal: Svobodová Pavlína   

mhd pribram

Oproti loňsku jsou mimo jiné zavedeny dvě významnější změny: v rámci úsporných opatření provedených v MHD byly na lince č. 2 z důvodu její malé vytíženosti mezi zastávkami "Žežická" a "Komerční zóna" prodlouženy intervaly mezi jednotlivými spoji, obsluhujícími komerční zónu.

Aktualizováno Středa, 06 Prosinec 2017 08:19
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 1 z 13


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství