Středa, 12. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Arcibiskup požehná v Osově nový oltář

kostel Narození sv. Jana Křtitele v OsověV neděli 30. srpna navštíví kostel Narození sv. Jana Křtitele v Osově pan kardinál Dominik Duka. Ten zde při slavnostní bohoslužbě požehná nový oltář zasvěcený sv. Prokopu, který kostelu věnoval P. Josef Jonáš. Mše začne v 17.00 hodin a po ní proběhne posezení s panem kardinálem v objektu staré školy.

PN Z radnice Hořovice Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 8/2020
Dub
23
2020
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 8/2020
Zprávy - Z radnice Hořovice
Napsal: Václav Šesták   

Domov Na VýsluníPoslední jednání rady města Hořovice se konalo ve středu 15. dubna. Komentáře k jednotlivým bodům v zápisu podali starosta Jiří Peřina a místostarosta Ondřej Vaculík.

Zvedací systém pro Domov Na Výsluní

 

Rada města Hořovice souhlasí se zněním zadávací dokumentace a veškerých příloh včetně Kupní smlouvy pro veřejnou zakázku zadávanou dle vnitřního předpisu č. 3/2016, zásad pro zadávání veřejných zakázek malého rozsahu pro veřejného zadavatele, v platném znění, na veřejnou zakázku s názvem „Domov Na Výsluní, Hořovice – dodávka a montáž asistenčního zvedacího systému“. Zároveň rada souhlasí se složením komise pro otevírání obálek, komise pro posouzení kvalifikace a hodnotící komise a jejich náhradníky….

J.P.: Na tuto akci město dostalo dotaci z Ministerstva práce a sociálních věcí. Akce se bude letos realizovat.

Rekonstrukce WC a koupelen v Domově Na Výsluní

Rada města Hořovice souhlasí se zněním zadávací dokumentace a veškerých příloh včetně Smlouvy o dílo pro veřejnou zakázku zadávanou dle vnitřního předpisu č. 3/2016, zásad pro zadávání veřejných zakázek malého rozsahu pro veřejného zadavatele, v platném znění, na veřejnou zakázku s názvem „Domov Na Výsluní, Hořovice – rekonstrukce WC a koupelen“.

J.P.: Další akce pro Domov Na Výsluní, usnesení opět obsahuje i složení hodnotící komise. Jakmile se obě zakázky vyhodnotí, budou podepsány smlouvy s dodavateli a zakázky se budou realizovat.

Oprava nosné konstrukce bazénu v 1. ZŠ

Rada města Hořovice souhlasí se zněním zadávací dokumentace a veškerých příloh včetně Smlouvy o dílo na veřejnou zakázku s názvem „Oprava nosné konstrukce u bazénu“ zadávanou ve zjednodušeném podlimitním řízení v souladu se zákonem č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek. Zároveň rada souhlasí se složením komise pro otevírání obálek, komise pro posouzení kvalifikace a hodnotící komise a jejich náhradníky…

O.V.: Jedná se o bazén v 1. Základní škole Hořovice. Během let se ukázalo, že železobetonová konstrukce, v níž je celá bazénová vana, má značně zkorodovanou armaturu. Nejprve vznikl posudek na rozsah poškození, a na jeho základě pak projekt na statické zajištění. Nyní dojte tedy k zajištění nosných železobetonových konstrukcí a prvků. Součástí jsou i další práce, které se týkají tělocvičny, která je nad bazénem. Bude se to soutěžit celé, ale rozdělíme to na dvě akce, na dvě etapy. První – tedy statické zajištění - by se mělo vejít do cca 5 milionů a bude se dělat letos. Další etapa by stála další miliony a dělala by se následně, ale nevíme, co to následně znamená – příští rok, přespříští? S těmi penězi to bude velice těžké.

Doplnil J. Peřina: Čekáme poměrně velký výpadek z daňových příjmů.

Krásně upravený Lesopark Dražovka

J.P.: Proběhla 1. etapa revitalizace Dražovky, předtím byla mimo revitalizaci udělána mlatová cesta k rybníku Dražovák. Proběhla také revitalizace rybníka, který slouží ke sportovnímu rybaření. Altánky, herní prvky atd. byly realizovány z dotace.

Pozn. red.: Část Lesoparku Dražovka je upravena vskutku krásně a je to velice příjemné místo na procházky. Je zde možnost vyžití pro rodiny s dětmi na mnoha herních prvcích, které jsou umístěny nedaleko vchodu od vodojemu. Vedle upravených cest a mostků jsou dřevěné stylové altánky a lavičky. Všude jsou umístěny odpadkové koše. V Dražovce se muselo také kácet, jednak kvůli likvidaci stromů napadených kůrovcem a také polomů nedávných velkých vichrů, rovněž se musí uvolňovat prostor pro růst mladých stromků.

Více informací a fotoreportáž přineseme v příštím vydání Podbrdských novin.

V Hořovicích se pořád buduje

O.V.: Probíhá rekonstrukce zadní části hospodářského křídla ve Starém zámku, kde je umístěno Rodinné centrum Kaleidoskop Domeček, kanceláře Městského kulturního centra i Muzea. Získali jsme na to dotaci a mělo by to být hotové do listopadu.

Začal se dělat geologický průzkum s pomocí vrtů v části Žižkov, což souvisí s rekonstrukcí inženýrských sítí. Dokončují se přeložky elektřiny. Až budou hotové rekonstrukce inženýrských sítí, může se upravit povrch. A už se stalo, co jsme očekávali: Přišla nejmenovaná paní a rozčilovala se na Milana Šnajdra, vedoucího technického a dopravního odboru. Chtěla vědět, jak to tam bude, jak se to bude dělat a že se tam nebude dát jezdit apod. Pochopitelně, že po dobu rekonstrukce bude pohyb v ulici ztížený, ale rekonstrukce se udělat musí.

J.P.: Navíc ta rekonstrukce je požadovaná, lidé chtějí, aby byl Žižkov krásný, a jinak než že se tam bude pracovat, se to udělat nedá.

O.V.: Nyní jsme v situaci, kdy se budou vyhodnocovat nabídky na rekonstrukci povrchu ulice K Nádraží, tedy od schůdků ke Společenskému domu. Tato akce se přesunula z minulého roku. Dál se budou dělat chodníky a přechody. Např. přechod Příbramská versus Pražská a je to spojené s vybudováním chodníku podél zámecké zdi, je to akce přibližně za milion korun.

J.P.: Řešíme rovněž rekonstrukci WC ve společenském domě. Tam nám projekt ukázal, že by bylo potřeba mnohem víc peněz, než jsme původně počítali. Budeme akci muset zredukovat, abychom do toho dali 10 milionů, na to skutečně v současné situaci peníze nemáme.

O.V.: Původní odhad byl 2 miliony, pak 4, následně 6 a nyní 10 milionů…

J.P.: Budeme to muset zkorigovat, ale určitě chceme udělat a rozšířit dámské WC a nejnutnější opravy na pánských WC. Do té ceny je započteno i přemístění baru, protože bude jeho prostor ubrán ve prospěch rozšíření dámských WC. Přemísťovat ho nebudeme, bude trošku menší.

Zaznamenala Marta ŠeVac.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství