Čtvrtek, 23. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN Z radnice Hořovice
Z radnice Hořovice
Kvě
02
2019
Zpravodaj, dva noví radní i diskuse nad dotacemi
Zprávy - Z radnice Hořovice
Napsal: Marta ŠeVac   

radnice HořoviceVe středu 17. dubna se konalo veřejné jednání zastupitelstva města Hořovice. Tentokrát bez účasti jakékoliv televize. Průběh si nahrával akorát Karel Hasman, na což má podle zákona právo. Jak zdůraznil starosta Hořovic Jiří Peřina, pan Hasman pak musí také dohlédnout, aby nedošlo k sestříhání, vytržení z kontextu a jinému zneužití při případném publikování záznamu.

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Květen 2019 09:39
 
Dub
20
2019
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 8/2019
Zprávy - Z radnice Hořovice
Napsal: Marta ŠeVac   

starosta Jiří PeřinaPoslední jednání rady města Hořovice se konalo ve středu 3. dubna. Informace k jednotlivým projednávaným bodům Podbrdským novinám poskytnul starosta Jiří Peřina.

Podpora pro fotbal

Rada města Hořovice doporučuje Zastupitelstvu města Hořovice schválit poskytnutí individuální účelové dotace pro FK Hořovicko, z.s., ve výši 450 000 Kč, a to za účelem podpory mládeže tohoto sportovního klubu.

J.P.: Přesto, že FK nepožádal o dotaci ve stanoveném termínu, tak se rada snaží fotbalový klub podpořit. Je si vědoma toho, že vychovává spoustu mládeže a vede ji ke sportu. Mají několik mládežnických oddílů. Proto jsme se rozhodli navrhnout zastupitelstvu schválení dotace ve výši 450.000 korun. Chceme, aby peníze byly využity zejména ve prospěch fotbalové mládeže.

Aktualizováno Sobota, 20 Duben 2019 08:56
 
Dub
11
2019
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 7/2019
Zprávy - Z radnice Hořovice
Napsal: Marta ŠeVac   

radnice HořovicePoslední jednání rady města Hořovice se konalo ve středu 20. března. Informace novinářům k jednotlivým projednávaným bodům podal místostarosta Hořovic Ondřej Vaculík.

Pozvánka na veřejné jednání zastupitelstva

Veřejné jednání zastupitelstva Města Hořovice se koná ve středu 17. dubna od 17 hodin v sálu radnice.

 
Dub
11
2019
Proč jsme se nedohodli?
Zprávy - Z radnice Hořovice
Napsal: Ondřej Vaculík   

Ondřej VaculíkPro část občanů Hořovic a dalších obyvatel je hořovický vyhrocený konflikt pozice vs. opozice nesrozumitelný a jsou přesvědčeni o tom, že městu neprospívá a obecně vzato poškozuje důvěryhodnost samosprávy. Zdá se jim, že je to poněkud jako „u blbečků na dvorečku“. Myslím si, že obě strany jsou si toho vědomy. Proto 27. 2. 2019 se na hořovické radnici sešli představitelé opozice s představiteli současného vedení radnice. Chtěli se dobrat ke společnému konceptu možné spolupráce. My jsme měli na mysli možnou obměnu rady města, rozšíření koalice o někoho z opozičních uskupení. V této záležitosti jsme také jednali s ODS i s ANO.

 
Bře
26
2019
Z HOŘOVICKÉ RADNICE PN 6/2019
Zprávy - Z radnice Hořovice
Napsal: Marta ŠeVac   

skladka

Rada města Hořovice jednala ve středu 6. března. K jednotlivým projednávaným bodům podali informace novinářům starosta Jiří Peřina a místostarosta Ondřej Vaculík.

Co nového na skládce?

O.V.: Večtvrtek 7. března jsem byl opět na skládce. Pořád se hledá zdroj znečištěné vody. Firma AVE už udělala jedno opatření: Našla starou drenáž, kterou byla původně odvodněná buď stavební jáma 1. etapy skládky, tedy v době, kdy se jáma dělala, všechny izolace jsou nad tím. Prokázalo se, že to nevytéká z tělesa skládky. Firma AVE udělala něco, k čemu jsem je vyzval já: Na skládce je obrovská jímka, do které se stahuje vyluhovaná voda ze skládky. Zdálo se nám, že by jímka mohla být porušená a mohla by propouštět. Zástupci firmy AVE uvedli, že v září minulého roku dělali v jímce nové izolace. Ale samozřejmě neměli jistotu, zda je skutečně zaručená vodotěsnost. Vyčerpali všechnu vodu a pozvali si odbornou firmu, která udělala zkoušku vodotěsnosti a zjistila, že jímka vodotěsná je. Vedle jímky vyhloubili jámu cca 9 m hlubokou, kde se shromažďuje voda, kterou budou vyhodnocovat, je kalná, ale vypadá to spíše na znečištění jílem. Podstatné je, že v cestě drenáže udělali šachtu, z které budou v případě, pokud by se zjistilo, že voda je závadná, přečerpávat do jímky. Dál je cesta vody utěsněná jílem, takže kontaminovaná voda už dál nemůže téct, tedy pronikat do povrchové vody na cestě. AVE na základě instrukcí České inspekce životního prostředí pozvalo odbornou hydrogeologickou firmu, která v týdnu od 11. do 15. března provedla mimo těleso skládky vrty do hloubky 11 m v určité síti, aby zjistila, jaké jsou v blízkosti skládky hydrogeologické podmínky. Podle sdělení vrtmistra (ze dne 15. 3. 2019) hluboké vrty jsou suché, do mělkých se stahuje spíše povrchová voda, nezabarvená. Vzorky vyhodnotí ČIŽP, s výsledky rozborů a šetření nás obeznámí.

Aktualizováno Úterý, 26 Březen 2019 10:42
 
« ZačátekPředchozí1234DalšíKonec »

Strana 1 z 4


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství