Úterý, 25. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
S Lomikamen úspěšně na trh práce a dál

lomikámenHledání přátelských zaměstnavatelů začalo pro Lomikámen, z.ú., úspěšně. Koncem května udělala organizace setkání pro potenciální zaměstnavatele v Jiné kávě v Berouně. Projekt ,,S Lomikamenem úspěšně na trh práce“ navazuje na dvě sociální služby, které organizace nabízí. Začal v září 2017 a bude trvat až do srpna 2020. V této době budou pracovnice projektu hledat klienty, kteří potřebují podporu s hledáním zaměstnání, ale také zaměstnavatele, a to doslova přátelské, kteří nabídnou tréninková místa osobám s duševním onemocněním.

PN PÍŠETE NÁM Různé zprávy
Různé zprávy
čen
14
2019
Jeden příběh Dobrého anděla
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Markéta Křížová   

Aktuální fotka paní Markéty se synem Simonem.S dětmi se podporujeme navzájem. O své nemoci se paní Markéta (34) dozvěděla dva roky poté, co zemřel na onkologické onemocnění její tatínek. S dětmi Markétkou (13) a Šimonem (10) žije sama ve Velkých Přílepech u Prahy. Kvůli tomu, že nemohla péči o děti přenechat někomu jinému, léčbu podstupovala ambulantně. I tak se ale její dcera musela naučit maminku v mnohém zastoupit.

 
Kvě
19
2019
Poděkování do Domova Na Výsluní
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Miroslav Rudolf   

Domov Na Výsluní

Tento dopis doputoval do Domova Na Výsluní, Hořovice k rukám paní ředitelky PhDr. Drahomíry Boubínové, rádi otiskujeme.

 
Dub
11
2019
Ztracený kocourek Viky
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: -red-   

kocourV úterý 9. dubna v Otmíčích, před veterinární ordinací, utekl kocourek. Velmi prosíme veřejnost o pomoc s hledáním. Po kocourkovi je moc smutno. Nálezce rádi finančně odměníme. Děkujeme Vám. Tel. 732 657 424.

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Květen 2019 09:01
 
Kvě
13
2019
Kdo se o ně jednou postará?
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Petra Klvačová   

Kdo se o ně jednou postará?Když se narodí zdravé dítě, jak roste, začne se pomalu osamostatňovat. Nejdřív se samo nají, oblékne se, hraje si. Později dojde samo do školy nebo do hudebky. Odpoledne si hraje s kamarády, jezdí na kole. Nás, rodiče, ke svým aktivitám nepotřebuje, spoustu věcí zvládne samo. Když dospěje, studuje, najde si zaměstnání, buduje si vlastní život, zakládá rodinu. Naprosto odlišná situace je v rodině, do níž se narodí dítě se zdravotním postižením.Velká část takových rodin se o své děti stará nepřetržitě, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a to až do jejich dospělosti. Jejich děti často potřebují neustálou pomoc v každodenním životě – při osobní hygieně, při jídle, při oblékání apod. Pro rodiče to obvykle znamená, že jeden z nich (zpravidla matka) se musí vzdát svého zaměstnání, ale taky volného času pro své koníčky nebo setkávání s přáteli. Problémem může být dojít si nakoupit, na poštu nebo třeba k lékaři.

Aktualizováno Pondělí, 20 Květen 2019 12:23
 
Bře
26
2019
AD: Kálení do vlastního hnízda, PN č. 5/19
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: -red-   

Paní šéfredaktorko,

díky věku si dosti pamatuji, a tak po přečtení Vašeho úvodníku jsem nabyl dojmu, že v Podbrdských novinách byl angažován slavný bard „Rudého práva“, nyní redaktor Haló novin, pan Jaroslav Kojzar. Snůškou nenávisti, zloby a urážek se s tímto novinářem můžete úspěšně popasovat. Nechci komentovat demokratický střet koalice a opozice v Hořovicích, na to díky pracovnímu vytížení nemám dost času ani dost informací a mohl bych být předpojatý. Nedovolím si poučovat, ale boj o moc ve státě, kraji nebo ve městě je naprosto legálním a legitimním v zastupitelské demokracii. Zaručuje totiž rovnost a rovný přístup všech občanů na této moci se podílet. To, že opozice nemusí souhlasit s parametry vlády koalice, snad není zas tak překvapivé. Mít jiný názor na hospodaření se svěřenými prostředky, ať už se jedná o koruny nebo dolary, nemusí být chybou.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství