Středa, 01. duben 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Veselé velikonoční postavičky zdobí Hořovice

Tento veselý kluk a veselá dívenka se na vás usmějí naproti prodejně COOPu na Palackého náměstí.V sobotu 28. března se v Hořovicích u historické budovy radnice a u městského úřadu č. 640, ale také před novým zámkem a u autobusového nádraží, objevily hezké postavičky připomínající, že se blíží Velikonoce.

PN PÍŠETE NÁM Různé zprávy
Různé zprávy
Bře
23
2020
„Dokumentaristou z domova“: aktuální projekt pro děti a seniory z dílny Paměti národa
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Michaela Szkála   

Než se budou děti zase moci setkávat s pamětníky mohou natočit své prarodiče doma nebo pamětníky po telefonuPraha, 23. 3. 2020 - Starší lidé a děti jsou teď, v době nečekané karantény, ve zvláštní situaci. Žáci a studenti jsou místo školy doma a často hledají, čemu se věnovat, senioři si zase v nedobrovolné izolaci mohou připadat neužiteční a odsouzení do role čekatelů na případnou pomoc. Projekt Paměti národa „Dokumentaristou z domova“ přináší oběma skupinám smysluplnou činnost. Děti v rámci školního projektu nahrají příběh pamětníka – buď na dálku po telefonu, nebo vyzpovídají třeba své rodiče či prarodiče, kteří žijí s nimi doma. Během projektu se mladí dokumentaristé naučí řadu nových dovedností a senior, který vypráví svůj příběh, jim poskytne cenné informace a zároveň má pocit užitečnosti.

Aktualizováno Čtvrtek, 26 Březen 2020 21:08
Celý článek...
 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství