Čtvrtek, 17. říjen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zubní pohotovost v Nemocnici Hořovice

NHNedílnou součástí Nemocnice Hořovice je také zubní ambulance. Na oddělení jsou používány vysoce moderní diagnostické a terapeutické prostředky (např. digitální zpracování RTG vyšetření na počítači, který umožňuje detailní rozbor situace ve vašich ústech).

K vybavení ambulance patří také panoramatický rentgen a vlastní zubní laboratoř.

PN PÍŠETE NÁM Různé zprávy
Různé zprávy
říj
17
2019
Studenti ze Sedlčan připravují recepty do soutěže Svačina roku Rio Mare
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Táňa Nevrklová   

Ilustrační foto 2Sedlčany, 17. října 2019 – Střední odborné učiliště Sedlčany se účastní 7. ročníku kulinářské soutěže Svačina roku Rio Mare. Letos o postup do finále bojuje rekordní 47 škol z celé České republiky. Celkem se soutěží o ceny v hodnotě 45 000 Kč. Novinkou je rozšíření hlavních surovin o Rio Mare makrely a sardinky. Do odborné poroty usednou Mistr kuchař Vladimír Picka, šéfkuchař Jiří Král a Vladislav Stuparič. Finále soutěže proběhne v Praze, moderovat ho bude opět Markéta Hrubešová.

 
říj
10
2019
Londýn, Paříž, Osek
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Daniela Hlavová   

Autorka v Londýně, v pozadí Tower Bridge.Před téměř čtyřmi měsíci z pražské Ruzyně vzlétlo letadlo, které mě odneslo na letiště Luton v Londýně. Pracovala jsem v hlavním městě Velké Británie jako aupair.

Sbírala jsem zkušenosti a jazykové dovednosti přesně 101 dnů. S lehkou hlavou (za to ale o dost těžším kufrem) jsem se 13. září vrátila na jeden den domů. Se všemi jsem se přivítala a vydala se na další (už jen týdenní) cestu, tentokrát do poetické Paříže. Kurz tvůrčího psaní ve Francii mi byl nejsladší tečkou za prodlouženými prázdninami.

 
Zář
30
2019
135 let od smrti Miroslava Tyrše
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Daniela Hlavová   

Tyrš Miroslav Jmenuje se po něm jedna z hořovických ulic

Ne náhodou se kolem hořovické sokolovny vine ulice Tyršova. Své jméno dostala totiž po zakladateli Sokola - Miroslavu Tyršovi, který zemřel před 135 lety v alpské řece Ache. Náhodou není ani to, že v blízkosti této ulice vede ulice Fügnerova. Jindřich Fügner byl Tyršovým dobrým přítelem, sokolským bratrem a dokonce i tchánem, ač to už se bohužel Fügner nestihl dozvědět.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství