Úterý, 19. listopad 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Předplatné Podbrdských novin

Podbrdské noviny Předplatné Vašich oblíbených novin si můžete objednat mailem: marta.sevac@podbrdskenoviny.cz , tel 603 712 534, ev. osobně v redakci.

Celoroční předplatné:

Hořovice: 276,- Kč

Mimo Hořovice: 414,- Kč.

 

PN PÍŠETE NÁM Různé zprávy
Různé zprávy
Lis
08
2019
I naši partneři znají Cibulový jarmark
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Jiří Peřina   

cibulTaké letos proběhla pro Hořovice nejvýznamnější kulturní a společenská akce Cibulový jarmark a i přes po dlouhé době ne příliš vydařené počasí si našla své příznivce. Naši zahrádkáři opět odvedli dobrou práci, za kterou jim ze strany radnice vyslovuji upřímný dík. Dík jim patří i za spolupráci a pomoc s pořádáním akcí našich zahraničních partnerů, kteří nechtěli při své návštěvě zůstat jen pasivními pozorovateli.

 
říj
31
2019
MHD v Hořovicích o víkendu nejezdí
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Ivana Kučerová   

MHDDobrý den, prosíme o přidání bus spoje Hořovice - Praha o víkendu. Ačkoliv do Prahy jezdí v neděli řada studentů, pracujících a rekreantů, turistů (večery v neděli), jede jen za celý den jediný spoj v 17.40 (složitě přes Lochovice, Skuhrov, Hatě atd.). Vytížený ani být nemůže, řadu lidí trasa odradí, a radši jím nejede, je zdlouhavý. Pak jede ještě s přestupem ve Zdicích (také lidé neužívají, ve Zdicích přípoj na Hořovičák v praxi nečeká, ani nemůže, zdržení je běžné). Jediná možnost je využít vlak, ale např. můj invalidní studující bratr bydlí v bytovkách v Hořovicích a na vlak nesejde (např. v zimě). Na auto z ID nemá, v Praze studuje, rodinu, vyjma mne, nemá, a já žiji mimo Hořovice (a ani bych ho nemohla stále vozit a suplovat MHD). Žádná MHD na vlak o víkendu nejede, když už, tak cca hodinu a půl před odjezdem vlaku. Takhle se lidé nenaučí využívat hromadnou dopravu a budou zatěžovat přírodu auty - jezdili by, kdyby byly spoje. Smutné je, že o víkendu nejede k vlakům MHD, jako jezdívala, ani od vlaku. Ivana Kučerová, Řevnice

Pozn. red.: Tento dopis paní zaslala na Městský úřad v Hořovicích i firmě Arriva.

 
říj
17
2019
Studenti ze Sedlčan připravují recepty do soutěže Svačina roku Rio Mare
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Táňa Nevrklová   

Ilustrační foto 2Sedlčany, 17. října 2019 – Střední odborné učiliště Sedlčany se účastní 7. ročníku kulinářské soutěže Svačina roku Rio Mare. Letos o postup do finále bojuje rekordní 47 škol z celé České republiky. Celkem se soutěží o ceny v hodnotě 45 000 Kč. Novinkou je rozšíření hlavních surovin o Rio Mare makrely a sardinky. Do odborné poroty usednou Mistr kuchař Vladimír Picka, šéfkuchař Jiří Král a Vladislav Stuparič. Finále soutěže proběhne v Praze, moderovat ho bude opět Markéta Hrubešová.

 
říj
31
2019
Díky za Labe, díky za kulturu
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Dušan Kejmar   

Klub LABEPokud se zeptáte mne, „náplavy“, co se mi v Hořovicích po 8 letech vybaví jako první, bude to pravděpodobně (vedle obou zámků a galerie) Klub LABE, který na mne zapůsobil jako malé zjevení.

Málokdo si uvědomuje, jakou příležitost k poslechu hudby, slova či shlédnutí divadla a kvalitních filmů nám tento klub nabízí na jednom místě díky dramaturgii Honzy Procházky. Světový jazz (L. Dezci, R. Balzar), rock, pop, folk, skvělé večery poezie a hudby Ve středu, besedy a přednášky v rámci cyklu Science café, loutkové divadlo spolku Na holou, amatérská i profesionální představení a to jsem jistě ještě na něco zapomněl. A velmi podstatná a důležitá jsou také představení pro mateřské a základní školy, které by bez LABE těžko mohly zajistit návštěvu tolika představení v Praze či Příbrami.

 
říj
10
2019
Londýn, Paříž, Osek
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Daniela Hlavová   

Autorka v Londýně, v pozadí Tower Bridge.Před téměř čtyřmi měsíci z pražské Ruzyně vzlétlo letadlo, které mě odneslo na letiště Luton v Londýně. Pracovala jsem v hlavním městě Velké Británie jako aupair.

Sbírala jsem zkušenosti a jazykové dovednosti přesně 101 dnů. S lehkou hlavou (za to ale o dost těžším kufrem) jsem se 13. září vrátila na jeden den domů. Se všemi jsem se přivítala a vydala se na další (už jen týdenní) cestu, tentokrát do poetické Paříže. Kurz tvůrčího psaní ve Francii mi byl nejsladší tečkou za prodlouženými prázdninami.

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství