Neděle, 07. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN PÍŠETE NÁM Různé zprávy
Různé zprávy
čen
04
2020
BZOVÁ – moje rodiště – seriál s dobrým koncem – rodáci 2021
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Iva Závorová   

bzová1Bzovský rybník – náš zimní stadion – byl zobrazen na foto v PN č. 9 jako předmět soutěže „Poznáváš svůj kraj?“ v překrásné jarní atmosféře i s typickými kvetoucími kaštany. Ty nás, jako děti, zajímaly hlavně na podzim, když jsme sbíraly kaštany a tvořily z nich s pomocí špejlí figurky.

Celý článek...
 
čen
04
2020
František Belšán – učitel a přírodovědec
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Miroslava Šandová   

foto:  František Belšán.František Belšán se narodil v podbrdské obci Volduchy na Rokycansku 27. prosince 1910. Jeho další cesta vedla na rokycanské reálné gymnasium, kde maturoval v r. 1932. Zde probudil jeho zájem o přírodní vědy tehdejší ředitel a zakladatel rokycanského muzea Dr. Bohuslava Horák.

Celý článek...
 
Kvě
29
2020
Kouzelnické vyučování v lochovické škole
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Jolana Kubrychtová   

Halloween - Někteří z nás byli v kostýmech k nepoznání.Sice nenosíme hábity ani klobouky, ale jsme kouzelnická třída. Na dva roky jsme se přestěhovali do Bradavic, kde jsme se na začátku rozdělili do čtyř kolejí, a to do Nebelvíru, Zmijozelu, Mrzimoru a Havraspáru. Bojujeme proti Voldemortovi, který nám někdy dává pořádně zabrat.

Celý článek...
 
Kvě
29
2020
Rodinná farma v Neumětelích se snaží pracovat efektivně
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Jaroslav Černý   

neum1Na počátku letošního roku se podařilo, díky spolupráci s MAS Karlštejnsko, z.ú., realizovat projekt na zefektivnění zemědělské prvovýroby v podmínkách malého rodinného podniku, AGROFARMA Neumětely, s.r.o., který v obci Neumětely provozuje Ing. Jaroslav Černý.

Majitelé farmy, manželé Černých, převzali tradici zemědělské výroby od rodičů manželky, kteří podnikají již od roku 1992. Nejstarší písemné zmínky o jejich předcích hospodařících v Neumětelích pocházejí z roku 1653. Farmu se postupně podařilo rozšířit, nyní farma chová masný skot plemene charolais a pěstuje běžné i výjimečné zemědělské plodiny. Právě v rostlinné výrobě se na této farmě snaží snížit podíl intenzivně pěstovaných agrokultur, takže se v okolí Neumětel vyskytují i méně obvyklé plodiny určené pro množení osiv různých druhů rostlin využívaných pro tzv. zelené hnojení.

Celý článek...
 
Kvě
09
2020
Spolupráce je soutěž v lidství
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Tomáš Jaroš   

Tomáš JarošCeny, medaile a poháry, už od mala jsme vychováváni soutěžit a být lepší než ten druhý. Lepší, silnější, rychlejší. Soutěžíme a poměřujeme svoje výkony s druhými lidmi. Soutěžíme o ženy, soutěžíme ve sportu, soutěžíme ve svých koníčcích, ale například i podnikání je formou ekonomické soutěže. V politice se také mezi politickými stranami čile soutěží. Světové velmoci neustále soutěží ve zbrojení. Soutěž je pro většinu lidí motivací k tomu vykonávat nějakou činnost. Má se za to, že soutěž do jisté míry urychluje technický vývoj, zlepšuje výkon a výsledky. Soutěž a měření výkonnosti je téměř všude, je na něm založena celá naše současná společnost.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství