Středa, 17. červenec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Strážníci zachránili tonoucího

tonHrdinský čin, který si zaslouží velké uznání: strážníci berounské městské policie v pondělí zachránili mladého muže, který se začal topit uprostřed Berounky.

PN PÍŠETE NÁM Různé zprávy
Různé zprávy
čen
14
2019
Jeden příběh Dobrého anděla
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Markéta Křížová   

Aktuální fotka paní Markéty se synem Simonem.S dětmi se podporujeme navzájem. O své nemoci se paní Markéta (34) dozvěděla dva roky poté, co zemřel na onkologické onemocnění její tatínek. S dětmi Markétkou (13) a Šimonem (10) žije sama ve Velkých Přílepech u Prahy. Kvůli tomu, že nemohla péči o děti přenechat někomu jinému, léčbu podstupovala ambulantně. I tak se ale její dcera musela naučit maminku v mnohém zastoupit.

 
Kvě
19
2019
Poděkování do Domova Na Výsluní
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Miroslav Rudolf   

Domov Na Výsluní

Tento dopis doputoval do Domova Na Výsluní, Hořovice k rukám paní ředitelky PhDr. Drahomíry Boubínové, rádi otiskujeme.

 
Kvě
13
2019
Kdo se o ně jednou postará?
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Petra Klvačová   

Kdo se o ně jednou postará?Když se narodí zdravé dítě, jak roste, začne se pomalu osamostatňovat. Nejdřív se samo nají, oblékne se, hraje si. Později dojde samo do školy nebo do hudebky. Odpoledne si hraje s kamarády, jezdí na kole. Nás, rodiče, ke svým aktivitám nepotřebuje, spoustu věcí zvládne samo. Když dospěje, studuje, najde si zaměstnání, buduje si vlastní život, zakládá rodinu. Naprosto odlišná situace je v rodině, do níž se narodí dítě se zdravotním postižením.Velká část takových rodin se o své děti stará nepřetržitě, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a to až do jejich dospělosti. Jejich děti často potřebují neustálou pomoc v každodenním životě – při osobní hygieně, při jídle, při oblékání apod. Pro rodiče to obvykle znamená, že jeden z nich (zpravidla matka) se musí vzdát svého zaměstnání, ale taky volného času pro své koníčky nebo setkávání s přáteli. Problémem může být dojít si nakoupit, na poštu nebo třeba k lékaři.

Aktualizováno Pondělí, 20 Květen 2019 12:23
 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství