Sobota, 30. květen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Návštěvy v nemocnicích

nemocnice-horoviceZměny v režimu návštěv od pondělí 25. května v Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnice Beroun.

Návštěvy od pondělí 25. května povolujeme postupně a zatím pouze za podmínky dodržování určitých pravidel. Prosíme veřejnost, aby tato pravidla respektovala.

Návštěvy jsou umožněny pouze po předchozí domluvě s primářem oddělení nebo ošetřujícím lékařem. Nadále vyzýváme všechny, kteří chtějí navštívit hospitalizovaného pacienta, aby o návštěvu žádali jen v nejnutnějších případech a snížili tak četnost návštěv v nemocnici na co nejnižší úroveň.

Více informací naleznete na našich webových stránkách.

MgA. Petra Horáková, tisková mluvčí

PN PÍŠETE NÁM Poznáváš svůj kraj Podbrdské noviny číslo 2/2020
úno
03
2020
Podbrdské noviny číslo 2/2020
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

krajAD: Poznáváš svůj kraj?, PN č. 23/19

Ludmilá Slánská, Horní Slavkov: Soutěžní snímek hasičárny byl pořízen v malé obci Lhota pod Radčem. V obci žije něco přes 300 obyvatel, a přesto se tu najde dost dobrovolníků, kteří se věnují hasičské činnosti. SDH zde byl založen v r. 1888, jako součást Podbrdské župy. Po 1. svět. válce se sbor osamostatnil. Svoji činnost dobrovolní hasiči nepřerušili ani během dvou světových válek. Ke krátkému přerušení došlo až krátce po revoluci, kdy po r. 1990 připadli pod Zbiroh. V roce 1998 se opět stali samostatnou jednotkou. Mají 44 členů. Mezi vybavení patří výjezdní Avie 31, přenosná motorová stříkačka PPS 12 a také jako kuriozitu vlastní historickou motorovou stříkačku z r. 1928. Mají nově zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici a ke 120. výročí svého založení zrekonstruovali i klubovnu. Po čtyřech letech obnovili činnost s mládeží. Zasahují při drobných požárech, např. hasili požár lesa nedaleko obce, odčerpávají vodu ze zatopených sklepů a hasili požár komína.

 

S financováním jim pomáhá obecní úřad. Podporují veškeré dění v obci, ať se jedná o akce kulturní či sportovní, pořádají Masopust a rovněž zajišťují potřebné brigády.

Ještě bych chtěla poděkovat veliteli Pavlu Němcovi, který mi ochotně podal potřebné informace. Snad jsem nic nespletla a své poznámky dobře přečetla.

Karel Růžička, Žebrák: Je to obec Lhota p. Radčem, 30. 4. 1967 jsem tam jel na kole ze Žebráka, asi přes Zbiroh, kudy jsem jel tam i zpět, to nemám napsané. Byla to neděle a bylo jasno +15oC. V sobotu to nešlo. Volné soboty 1x za 14 dnů byly zavedeny až v roce 1968. Fotografie z tohoto výletu mám. O tamních hasičích nevím nic. Poblíž je vrch Radeč 680 m, vrch Brno 721 m, televizní věž. Moje výlety mám zapsané od roku 1957, to mi bylo 14 let. Teď 16. 6. 2020 mi bude 77 let. Na tom hradě Miterwald jsem byl vícekrát, a v okolí taky pěšky ze Zbiroha. Tam jezdím do muzea na hezké výstavy.

 

Aktualizováno Pondělí, 03 Únor 2020 15:14
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství