Sobota, 25. listopad 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zvířecí kamarád z Pohody

Foto: Michaela Hlubučková. Hledáme nový domov pro pětiletou kočičku, které zemřel její majitel. Potřebovala by co nejdříve najít nového pána, v tuto chvíli je v bytě sama. Kočička je čistotná a přítulná.

 

 Dále hledáme nový domov pro 2 vykastrované kocoury, kteří také zůstali osamoceni v domově s pečovatelskou službou. Jsou čistotní, zvyklí žít pouze v bytě.

 Hledáme nový domov pro dvě 8 týdenní koťátka. Jsou to černobílý kocourek a bílomourovatá kočička. Více informací na tel. 732 657 424.

 

PN PÍŠETE NÁM Poznáváš svůj kraj
Z vašich reakcí
Lis
17
2017
Podbrdské noviny č. 21/2017
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj AD: Poznáváš svůj kraj? PN č. 19/17

Zdeňka Matějková, Chaloupky: Na soutěžním snímku je transformátor v obci Felbabka.

Vlasta Slánská, Hostomice: V r. 1946 - 47 hrál oddíl ledního hokeje obce Felbabka o postup do 1. ligy. Shromáždění starostů se konalo právě v obci Felbabka.

Marie Lisá, Drozdov: Na obrázku je obec Felbabka. Setkání starostů se konalo 26. září právě na Felbabce za účasti 24 obcí, do Mikroregionu přistoupily 2 nové obce – Hostomice a Březová.

Mirek Vykouk, Kladno: Tam to moc dobře znám. Dříve tam bylo vojenské pásmo. Je tam restaurace a hřiště. 2 km od Felbabky je obec Křešín.

Aktualizováno Pátek, 17 Listopad 2017 17:31
 
Lis
16
2017
Podbrdské noviny č.20/2017
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj Karel Růžička, Žebrák: Hořovice – býv. Delicia (Harmonika). Bratr Josef tam dělal.

Marie Rejsková, Osov: Na snímku jsou Hořovice. Dříve se v budově na snímku vyráběly harmoniky, nyní se jmenuje Jolana a vyrábějí se tam kytary.

Vlasta Slánská, Hostomice: Šikovná sklenářka bydlela ve městě Hořovice, kde se říká na Sklenářce, kde se vyráběly hudební nástroje – tahací, klávesové, knoflíkové harmoniky a kytary.

Marie Lisá, Drozdov: Vlevo je budova dřívějšího i světově známého závodu Harmonika (harmoniky, později i kytary se vyvážely do světa). V tomto závodě pracovalo i mnoho lidí z naší obce a také moje maminka.

Aktualizováno Pátek, 17 Listopad 2017 17:44
 
říj
17
2017
Podbrdské noviny č. 18/2017
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj AD: Poznáváš svůj kraj? PN č. 16/17

Libuše Štochlová, Drozdov: Kotopeky, odtud pocházím a pana Červenku jsem znala

David Boubín, Kotopeky: Kotopeky - Tíhava (část obce Kotopeky). Zemědělec byl pan Červenka.

Emil Holub, Komárov: Tíhava, kde dělal starostu Fanda Ekl, ale bohužel zemřel.

Mirek Vykouk, Kladno: Na soutěžním snímku Nadi Kolenské je transformátor v obci Tíhava, která je nyní součástí obce Kotopeky. Tíhava je vzdálená od hořovické nemocnice 1 km. Bydlel zde pan Štorkán, který jezdil městskou dopravu v Hořovicích. Narodil se zde také Milan Roztočil, teď bydlí v Podluhách. Už se moc těším na sobotu 7. října do Hořovic na Cibulový jarmark. Bude tam hrát Hořovická muzika Bohumila Vojíře. Moderovat bude Karel Vydra z Oseka. Moc hezky moderoval Hořovickou heligónku, která se mi také moc líbila.

Aktualizováno Úterý, 17 Říjen 2017 08:11
 
Lis
16
2017
Podbrdské noviny č.19/2017
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj

Vlasta Slánská, Hostomice: Když pojedete doprava, přijedete do Rejkovic, kde mají opravený transformátor. Opravené transformátory jsou chloubou všech obcí.

Zdeňka Matějková, Chaloupky: Na soutěžním snímku je transformátor v obci Rejkovice. V nápovědě je zmínka o „Papírně“ Lochovice a Městyse Jince.

Jiří Zápotocký, Beroun: Na snímku pí Kolenské jsou Rejkovice, které jsou součástí městyse Jince, na hlavním tahu silnice Hořovice – Příbram a také Beroun – Příbram, který je souběžný se železniční tratí č. 100 Beroun – Příbram – Protivín. Městys poprvé v r. 1500, podruhé a definitivně v r. 2006.

Aktualizováno Pátek, 17 Listopad 2017 17:45
 
říj
04
2017
Podbrdské noviny č.17/2017
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj AD: Poznáváš svůj kraj? PN č. 15/17

Zdeňka Matějková, Chaloupky Na snímku je transformátor v obci Sedlec.

Marie Pitínová, Chlustina: Na soutěžním snímku je obec Sedlec. Dříve býval poblíž transformátoru malý rybníček.

Alena Šikířová, Kublov: Snímek je z nevelké vesničky, ležící jižně od Žebráku – Sedlec. První zmínka o obci je z r. 1271. Přímo na výškovém předělu sedla najdeme krásnou barokní kapličku. V místním zahradnictví nakoupíte podobný sortiment jako v zahradním centru – cibuloviny, bylinky, trvalky, dvouletky, letničky. Vybere si zde i náročný zákazník.

Aktualizováno Středa, 04 Říjen 2017 08:48
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 1 z 14


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství