Čtvrtek, 17. říjen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Zubní pohotovost v Nemocnici Hořovice

NHNedílnou součástí Nemocnice Hořovice je také zubní ambulance. Na oddělení jsou používány vysoce moderní diagnostické a terapeutické prostředky (např. digitální zpracování RTG vyšetření na počítači, který umožňuje detailní rozbor situace ve vašich ústech).

K vybavení ambulance patří také panoramatický rentgen a vlastní zubní laboratoř.

PN PÍŠETE NÁM Poznáváš svůj kraj
Z vašich reakcí
říj
07
2019
Podbrdské noviny č 18/2019
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

krajAD: Poznáváš svůj kraj?, PN č. 16/19

Hana Hejlová, Komárov: Hasičská zbrojnice v Městyse Cerhovice, kde byl členem můj tatínek, manžel a ještě stále je můj bratr a synovec. I já jsem byla členkou, jezdily jsme na soutěže jako dorostenky i jsme vyhrály první místo.

Marie Lisá, Drozdov: SDH Cerhovice pracuje v okrsku společně se SDH Žebrák, Drozdov, Zaluží a Tlustice. Předsedou SDH je Václav Pichlík a velitelem Roman Eisenhamer. Starostou v Cerhovicích je Petr Frej a hraje na neobvyklý nástroj a to na dudy.

Aktualizováno Pondělí, 07 Říjen 2019 12:35
 
Zář
30
2019
Podbrdské noviny č 17/2019
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj AD: Poznáváš svůj kraj?, PN č. 15/19

Libor Hejl, Hostomice: Na snímku je hasičárna v Hrádku u Rokycan. Dobrovolní hasiči tam byli založeni v hospodě U Pechů na počátku minulého století.

Iva Ungrová, Zaječov: O SDH bohužel kromě toho, že byl založen již v roce 1901, nic nevím.

Jana Mračková, Hvozdec: Na snímku je budova SDH Hrádek u Rokycan. Při hledání informací jsem narazila na jejich stránky.

Je to první perfektní prezentace sboru, s úžasnou hudbou a sestříhanými fotkami z jejich činnosti. Události, u kterých zasahovali, automobilové havárie, požáry, cvičení, prezentace jejich činnosti, oslavy v historických kostýmech, vlajka, někteří členové před svými hasičskými auty a nakonec nádherné heslo „Hasiči chodí tam, odkud jiní utíkají.“. Opravdu stojí za to vyhledat si tuto prezentaci.

Aktualizováno Pondělí, 30 Září 2019 08:41
 
Srp
28
2019
Podbrdské noviny č 15/2019
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

krajAD: Poznáváš svůj kraj?, PN č. 13/19

Alena a Jan Pilnáčkovi, Chlustina: Soutěžní snímek je z Lochovic. Na obrázku je vidět hospoda U Koníčka, za ní potom v ulici Hasičská zbrojnice.

V loňském roce slavili hasiči v Lochovicích l30let založení Hasičského sboru a 700 let obce Lochovice. K těmto oslavám byla připravena výstava fotografií z obce, v zámku byla výstava z činnosti hasičů, jak se jim dařilo a jakých úspěchů dosáhli. Na těchto oslavách jsme byli i my a líbily se nám.

Aktualizováno Středa, 28 Srpen 2019 09:07
 
Zář
30
2019
Podbrdské noviny č 16/2019
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

krajAD: Poznáváš svůj kraj?, PN. č. 14/19

Jaromír Mecner, Hořovice: Na fotografii je hasičská zbrojnice v obci Felbabka, která je vzdálena od Hořovic více než 4 kilometry. Vzdálenost uvádím záměrně proto, že z této obce, také z Podluh, Rpet a Tíhavy, v době, kdy jsem v létech 1935 - 1940 chodil do obecné školy, musely děti za každého počasí docházet pěšky. Dnešní mnohem starší děti ze sídliště Višňovka raději čekají na městský autobus, aby je dovezl do 400 metrů vzdálené školy. Není to také další důkaz o stále horší zdatnosti dnešní mládeže? Ze samoty vzniklé v polovině 17stol. se později stala osada díky těžbě železné rudy na vrchu Ostrý a šachtách v okolí. V 19. století pracovali občané hlavně v hořovických továrnách a v lese. Do 1. světové války bylo odvedeno 56 mužů, z nich 11 padlo a 12 bylo legionářů. Na pomníčku, který je připomíná, byla také podobenka prezidenta Osvoboditele, která tam vydržela celou okupaci, kam jsme se chodili dívat, dokud ji horliví komunisté v době totality neodstranili. V době první republiky byla na Felbabce velmi agilní Dělnická tělocvičná jednota a jejich pochodeň za války převzali hokejisté v čele s rodinami Čepeláků a dalšími sportovními nadšenci. Dotáhli to až ke kvalifikaci do první ligy v roce 1947, jak je uvedeno u fotografie.

Aktualizováno Pondělí, 30 Září 2019 08:38
 
čec
29
2019
Podbrdské noviny č 14/2019
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj str. 1 70AD: Poznáváš svůj kraj?, PN č. 12/19

Jana Mračková, Hvozdec: Na snímku je hasičovna z Hostomic. Žádná nápověda netřeba, chodila jsem tu do školy a bydlela, než jsem se vdala a odešla do Hvozdce. Hledala jsem a hledala, a i když jsem našla stránku SDH Hostomice, tak žádnou historii. Tak jen fotky, na kterých je v Hostomicích 15 chlapů a jedna žena a radoušské hasiče, kteří jsou sloučeni s hostomickými, a tam je dokonce 7 žen a jedenáct mužů.

Velitelem je napsán Petr Císař, ale jestli to stále platí, nevím, není tam, z kterého je to roku.

Aktualizováno Pondělí, 29 Červenec 2019 16:07
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 1 z 23


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství