Sobota, 30. květen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Návštěvy v nemocnicích

nemocnice-horoviceZměny v režimu návštěv od pondělí 25. května v Nemocnici Hořovice a v Rehabilitační nemocnice Beroun.

Návštěvy od pondělí 25. května povolujeme postupně a zatím pouze za podmínky dodržování určitých pravidel. Prosíme veřejnost, aby tato pravidla respektovala.

Návštěvy jsou umožněny pouze po předchozí domluvě s primářem oddělení nebo ošetřujícím lékařem. Nadále vyzýváme všechny, kteří chtějí navštívit hospitalizovaného pacienta, aby o návštěvu žádali jen v nejnutnějších případech a snížili tak četnost návštěv v nemocnici na co nejnižší úroveň.

Více informací naleznete na našich webových stránkách.

MgA. Petra Horáková, tisková mluvčí

PN PÍŠETE NÁM Poznáváš svůj kraj
Z vašich reakcí
Kvě
29
2020
Podbrdské noviny číslo 10/2020
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj AD: Poznáváš svůj kraj?, PN č. 8/20

Jana Mračková, Hvozdec: Na snímku je Svatá Dobrotivá a hasičárna Zaječov. V roce 1892 byl v Kvani založen hasičský sbor. Za několik let, v roce1924, sbor v Zaječově. Po sloučení obou obcí v r. 1975 byl zvolen společný 26členný výbor. V roce 1980 se začala stavět nová zbrojnice ve středu obce. V roce 1990 se změnil znak i prapor. Je tam sekerka, žebříky, lipové lístky, zajíc, ale co je to černé s psí hlavou a velikými kančími tesáky, nevím. Hasiči si vychovávají dorost cca 23 „Zajíců“. Děti jsou velice aktivní a soutěživé. V roce 2019 proběhl už VI. ročník Zaječovského uzlování. Hasiči pořádají mimo svou těžkou činnost hodně akcí. Slyšela jsem, že pochody po Brdech jsou perfektní. V dnešní smutné karanténní době pomáhají seniorům. Už koncem března nabídli bezplatnou rozvážku jídel a nákupů potravin. Pro děti na internetu připravili akci „Společník“ - hry, aktivity, videa s heslem „Každý sám, a přesto spolu“ - vytvoř si, hýbej se apod.

Aktualizováno Pátek, 29 Květen 2020 08:49
Celý článek...
 
Kvě
09
2020
Podbrdské noviny číslo 9/2020
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj AD: Poznáváš svůj kraj, PN č. 7/20

Jana Mračková, Hvozdec: Jasně, je to Lhotka. Poznávací znamení „hospoda u Hejduků“. Také jsem jednoho Hejduka poprosila o pomoc, protože jsem o SDH Lhotka mimo to, že od roku 2016 mají nové zásahové vozidlo DA-L1Z Ford Tranzit, repasovanou Tatru 148 a nový prapor, víc nezjistila, takže jsem dostala info, že členů i s dětmi je 52 a sbor byl založen v roce 1894.

Několikrát do roka si sem zajedu. Buď na Plešivec, nebo se jen pokochat. Výhled je odtud opravdu nádherný na mé milované Hostomice a Bezdědice.

Aktualizováno Sobota, 09 Květen 2020 12:15
Celý článek...
 
Dub
07
2020
Podbrdské noviny číslo 7/2020
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj AD: Poznáváš svůj kraj?, PN č. 5/20

Ludmila Slánská, Horní Slavkov: Soutěžní snímek byl tentokrát pořízen na Rokycansku v obci Kamenný Újezd. SDH zde bylo založeno v r. 1891. Zdejší hasiči jsou nejaktivnější v Plzeňském kraji ve sběru starých spotřebičů. Sběr vyhlašují přibližně každý měsíc. Záleží na jejich pracovním vytížení. V současné době mají 69 členů. K nabírání nových členů jim slouží slogan: „Rádi hasíme oheň, ale i žízeň. Přidej se do našeho sboru a stane se z tebe chlap.“ Velmi aktivní je zejména sportovní jednotka. V srpnu pořádají na místním koupališti vodní soutěž nazvanou Kameňácký utopenec. Soutěží se v různých vodních disciplínách. Po skončení ve večerních hodinách pořádají rockovou zábavu, na které hraje plzeňská skupina Sifon.

Aktualizováno Úterý, 07 Duben 2020 14:26
Celý článek...
 
Dub
24
2020
Podbrdské noviny č 8/2020
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj AD: Poznáváš svůj kraj? PN č. 6/20

Václav Zítek, Tlustice: Obec Záluží - bývalá pozorovatelna a tajné místo státní bezpečnosti (bohužel jen z doslechu kamarádů). Obec měla vždy vodu na hašení požárů, vždyť ležela podél potoka. Moje vzpomínky jsou s touto obcí spojeny s hejny husí, které se v potoce plavily. Nevěsty potom měly ty nejúžasnější peřiny do výbavy.

Ludmila Slánská, Horní Slavkov: Soutěžní snímek pochází z obce Záluží u Hořovic. Moc jsem toho o místních hasičích nevyhledala, ale snaha byla. SDH v obci bylo založeno v roce 1895. Zdejší hasiči se významně podílejí na organizaci kulturního a společenského života v obci. Starají se o dorůstající mládež, zapojují se do soutěží. Pomáhají při akcích v rámci údržby obecního majetku a ochrany obyvatel. Mají k dispozici zbrojnici, obecní stodolu a techniku, o kterou se vzorně starají.

Aktualizováno Pátek, 24 Duben 2020 12:28
Celý článek...
 
Dub
04
2020
Podbrdské noviny číslo 6/2020
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj AD: Poznáváš svůj kraj?, PN č. 4/20

Marie Plecitá, Osov: Foto na 1. straně PN zobrazuje hasičskou zbrojnici v Osově, jejíž výstavba proběhla v roce 1933 a hned po dokončení sem z velkostatku byla přemístěna stříkačka zakoupená v roce 1907. Tradice SDH Osov se datuje od roku 1902 - je nejstarším spolkem obce. V roce 1934 byl ustaven hasičský sbor také v Osovci. Po sedmnácti letech se oba sbory sloučily a velitelem se stal pan Josef Husák. Činnost našich hasičů byla a je velmi obsáhlá a mnohostranná, týká se nejen ochrany majetku před ohněm, ale také společenského života vesnice, často ve spolupráci s ostatními složkami. V roce 1970 byl našemu sboru předán Čestný prapor ÚV požární ochrany. Hasiči si tradičně dobře vedli i v hasičském sportu. Družstva mužů, žen nebo dětí ze soutěží pravidelně přivážela a přiváží poháry a medaile, největšího úspěchu dosáhly dorostenky v roce 1972, kdy v celostátním kole skončily šesté. Na výcviku se tehdy podíleli Václav Dalibor, Vojtěch Husák, František Mojžíš, Václav a Marie Ksandrovi a Josef Chvojka, dlouholetý starosta sboru, kterého letos v této funkci vystřídal Karel Chvojka. Péči o děti před několika lety obětavě převzala Libuška Procházková. SDH Osov se zapojil i do akce Českého rozhlasu Region „Dobráci roku“, kdy se uskutečnilo setkání s rozhlasovými reportéry a program byl odvysílán Českým rozhlasem. K neméně zajímavým akcím patří i účast v muzikálu Postřižiny, kde hasiči vystupují v historických uniformách.

Aktualizováno Sobota, 04 Duben 2020 08:44
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec »

Strana 1 z 25


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství