Pondělí, 06. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN PÍŠETE NÁM Spolupráce je soutěž v lidství
Kvě
09
2020
Spolupráce je soutěž v lidství
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Tomáš Jaroš   

Tomáš JarošCeny, medaile a poháry, už od mala jsme vychováváni soutěžit a být lepší než ten druhý. Lepší, silnější, rychlejší. Soutěžíme a poměřujeme svoje výkony s druhými lidmi. Soutěžíme o ženy, soutěžíme ve sportu, soutěžíme ve svých koníčcích, ale například i podnikání je formou ekonomické soutěže. V politice se také mezi politickými stranami čile soutěží. Světové velmoci neustále soutěží ve zbrojení. Soutěž je pro většinu lidí motivací k tomu vykonávat nějakou činnost. Má se za to, že soutěž do jisté míry urychluje technický vývoj, zlepšuje výkon a výsledky. Soutěž a měření výkonnosti je téměř všude, je na něm založena celá naše současná společnost.

 

Stavět lidskou společnost na soutěži je špatně. Proč?

Soutěžit znamená mít konkurenci, soupeře a protivníky. Znamená to i uzavřít se před okolím a konkurencí, znamená to v krajní míře nenávidět a tuto nenávist projevovat nesnášenlivostí a rasismem. Ale agresivita, soutěž a teritorialismus jsou znaky zvířete a ne lidské bytosti. Je zde důležité si uvědomit, že spolupracovat v rámci smečky proti jiné smečce stejného druhu není spolupráce, ale je to jen další forma soutěže - kolektivní soutěž.

Proč tedy spolupracovat?

Věřím, že lidi spojují společné hodnoty a jejich dosažení a udržení vyžaduje spolupráci.

Spolupracovat znamená respektovat a mít své spoluhráče a partnery. Spolupracovat znamená tolerovat cizí názory a kulturní odlišnosti. Spolupráci nelze postavit na nenávisti a všech negativních projevech soutěže a projektovat do ní projevy zla. Spolupráce je totiž založená na otevřenosti, toleranci, komunikaci a vzájemném porozumění. Samozřejmě je tu i místo na kritiku, která by ale měla být brána například ve smyslu zpětné vazby, pozitivně.

Přínos spolupráce je jednoznačně dobro, veřejné dobro. Rozvíjejme spolupráci. V současné době se jako lidstvo potýkáme se stále více globálními problémy, které bez spolupráce nebudou řešitelné.

Soutěžíme už dlouho, ale společnost postavená především na spolupráci je naše budoucnost.

Hledejme to, co lidi spojuje.

Tomáš „TEMPO“ Jaroš

facebook.com/tomas.tempo.jaros

Pozn. red.: Autor Tomáš Jaroš je z Mladé Boleslavi, je mu 37 let, pracuje jako grafik. Zatím v tištěném médiu nepublikoval, pouze na svém facebookovém profilu. K sepsání této úvahy ho vedla snaha najít příčinu současné krize lidské společnosti a humanity jako celku.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství