Středa, 12. srpen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Arcibiskup požehná v Osově nový oltář

kostel Narození sv. Jana Křtitele v OsověV neděli 30. srpna navštíví kostel Narození sv. Jana Křtitele v Osově pan kardinál Dominik Duka. Ten zde při slavnostní bohoslužbě požehná nový oltář zasvěcený sv. Prokopu, který kostelu věnoval P. Josef Jonáš. Mše začne v 17.00 hodin a po ní proběhne posezení s panem kardinálem v objektu staré školy.

PN PÍŠETE NÁM Františku, velké díky!
Dub
23
2020
Františku, velké díky!
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Hana Cílková   

Frant KerhartRáda bych věnovala malou vzpomínku člověku, který svojí prací a neutuchající energií obohatil život Hořovic.

V tomto měsíci nás opustil náš spoluobčan a přítel Ing. František Kerhart. Jako dlouholetý předseda zahrádkářů MO ČZS Hořovice s partou dalších obětavých a zanícených nadšenců, se nemálo podílel na společenském životě v Hořovicích.

Pod jeho vedením se zde konala celorepubliková soutěž v amatérském aranžování, tematické výstavy, nezapomenutelné zahrádkářské plesy, podíleli se i na výsadbách zeleně ve městě.

 

Důležité je připomenout, že právě on je otcem myšlenky a života Cibulového jarmarku, který tolik zviditelnil naše město.

I po odchodu z veřejného života neustále sledoval dění ve městě a mrzelo ho, že již nemá sílu se na něm podílet.

Františku, alespoň touto cestou přijmi poděkování ode mne i od všech spoluobčanů, kteří si Tvé nesmazatelné práce pro nás a naše město velice váží.

Víme, že budeš shora bedlivě sledovat naši práci a dovoluji si doufat, že budeš spokojen.

Nezapomeneme! Ing. Hana Cílková

 

V roce 2014 dělala redakce s panem Kerhartem rozhovor, toto byla jeho odpověď na závěrečnou otázku.

* Co byste vzkázal našim čtenářům?

Mám rád rčení: „Nelituj nikdy toho, co jsi učinil, ale lituj toho, co jsi mohl učinit a neučinil.“ To mě přivedlo k závěru: Nikdy nelituji toho, že jsem svůj volný čas při životě v Hořovicích věnoval převážně činnosti u zahrádkářů a založení tradice Cibulových jarmarků. Lituji jenom toho, že se mi nepodařilo vyplnit svůj sen, aby byly v Hořovicích pořádány tradiční předvánoční dny zvané „České Vánoce v českém Betlémě“.

Aktualizováno Úterý, 05 Květen 2020 13:07
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství