Sobota, 06. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN PÍŠETE NÁM Díky za Labe, díky za kulturu
říj
31
2019
Díky za Labe, díky za kulturu
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Dušan Kejmar   

Klub LABEPokud se zeptáte mne, „náplavy“, co se mi v Hořovicích po 8 letech vybaví jako první, bude to pravděpodobně (vedle obou zámků a galerie) Klub LABE, který na mne zapůsobil jako malé zjevení.

Málokdo si uvědomuje, jakou příležitost k poslechu hudby, slova či shlédnutí divadla a kvalitních filmů nám tento klub nabízí na jednom místě díky dramaturgii Honzy Procházky. Světový jazz (L. Dezci, R. Balzar), rock, pop, folk, skvělé večery poezie a hudby Ve středu, besedy a přednášky v rámci cyklu Science café, loutkové divadlo spolku Na holou, amatérská i profesionální představení a to jsem jistě ještě na něco zapomněl. A velmi podstatná a důležitá jsou také představení pro mateřské a základní školy, které by bez LABE těžko mohly zajistit návštěvu tolika představení v Praze či Příbrami.

 

Není jistě možné navštívit všechna představení, ale mrzí mne častá nízká účast hořovických spoluobčanů, kteří dají přednost televizi nebo zájezdu do divadla do Prahy před živou kulturou doslova za rohem. O to více mne těší pozitivní ohlasy na klub od samotných účinkujících, kteří oceňují atmosféru a rádi se do Labe vracejí. Žil jsem mnoho let v Praze, ale nikdy jsem se nesetkal s tak širokou a různorodou nabídkou na jednom místě, kterou bych mohl využít a kterou též s manželkou a přáteli rádi využíváme.

Rád bych poděkoval všem, kteří se o chod klubu starají (včetně příjemného baru) a těším se na spoustu dalších zajímavých večerů se skvělým programem a možností následných besed a setkání se zajímavými lidmi. A kdo neznáte Labe, určitě se podívejte na jejich webové stránky, zeptejte se v Infocentru a přijďte, určitě nebudete litovat.

Dušan Kejmar

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství