Úterý, 20. srpen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Střety se zvěří

ilustrační fotoLIBOMYŠL - Dne 2. 8. v 23.45 hodin řídil v katastru obce Libomyšl na silnici III. třídy, ve směru od obce Libomyšl směrem na obec Neumětely, osobní automobil tovární značky BMW X5. V km 1,412 uvedené komunikace řidiči vběhlo náhle z levého travnatého silničního příkopu do jízdní dráhy divoké prase. Střetu již nebylo možné zabránit a v důsledku toho došlo ke střetu přední části vozidla s divokým prasetem, které vlivem nárazu uhynulo. U řidiče byla provedena dechová zkouška na přítomnost alkoholu s negativním výsledkem. Ke zranění osob nedošlo. Způsobená škoda byla vyčíslena na částku 45.000,-Kč.

PN PÍŠETE NÁM AD: Kálení do vlastního hnízda, PN č. 5/19
Bře
26
2019
AD: Kálení do vlastního hnízda, PN č. 5/19
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: -red-   

Paní šéfredaktorko,

díky věku si dosti pamatuji, a tak po přečtení Vašeho úvodníku jsem nabyl dojmu, že v Podbrdských novinách byl angažován slavný bard „Rudého práva“, nyní redaktor Haló novin, pan Jaroslav Kojzar. Snůškou nenávisti, zloby a urážek se s tímto novinářem můžete úspěšně popasovat. Nechci komentovat demokratický střet koalice a opozice v Hořovicích, na to díky pracovnímu vytížení nemám dost času ani dost informací a mohl bych být předpojatý. Nedovolím si poučovat, ale boj o moc ve státě, kraji nebo ve městě je naprosto legálním a legitimním v zastupitelské demokracii. Zaručuje totiž rovnost a rovný přístup všech občanů na této moci se podílet. To, že opozice nemusí souhlasit s parametry vlády koalice, snad není zas tak překvapivé. Mít jiný názor na hospodaření se svěřenými prostředky, ať už se jedná o koruny nebo dolary, nemusí být chybou.

 

Vzhledem k tomu, že v Podbrdských novinách dochází opakovaně k dehonestaci opozice, nedovoluji si doufat, že bude tato reakce otištěna jako hlas z tábora chudáků, jenž si dovolí neopěvovat práci těch skvělých žen a mužů ve vedení hořovické radnice a kteří cynicky překračují mrtvoly povalující se před toutéž budovou.

Milá paní šéfredaktorko to, co vychází z Vašeho pera, či spíše z Vašeho počítače mne utvrdilo, že jste se zcela minula svým povoláním. Přesto Vám přeji, abyste byla šťastna ve své práci.

S pozdravem a s úctou MUDr. Jan Skopeček

Odpověď redakce:

Děkuji za názor. Nějak se ale nemohu zbavit dojmu, že jste četl nějaký úplně jiný úvodník, než ten z PN 5. Vyzývala jsem v něm k lásce a politování všech, kteří nám ubližují… A to je Kojzarovština? Tak to jsem netušila.

Na úvodník z PN 5 mi přišla řada hezkých slov. Dost lidí s ním souhlasilo, volali mi, či psali, a když to spočítám, tak pozitivních ohlasů bylo mnohem víc, než těch, které úvodník a mne zatracovaly. Všem čtenářům za hezká slova moc děkuji.

Marta Šestáková Vaculíková

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství