Neděle, 26. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN PÍŠETE NÁM Koloběžkou po Asii
úno
25
2019
Koloběžkou po Asii
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Iva Stluková   

Foto: Iva Stluková.V lednu jsme v Městské knihovně Beroun s Markem Jelínkem procestovali Asii. A nebylo to jen tak obyčejné putování. Projeli jsme téměř celý kontinent na koloběžce!

Markovy zážitky z této cesty po Asii byly plné dobrosrdečných lidí, osudových setkání, humoru a svobody. Vše doplněné krásnými fotografiemi, videi a záběry z dronu.

Návštěvníci, kterých se sešel plný sál, se dozvěděli i o charitativním projektu Dobroběžka, díky kterému Marek pomohl dětem v Bangladéši chodit do školy.

Marek si dal za cíl projet na koloběžce všechny kontinenty. Za sebou má Jižní Ameriku a Asii. Příští rok se vydá do Afriky. A my se budeme těšit na jeho další zážitky!

Text + foto: Iva Stluková.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství