Středa, 11. prosinec 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Bezpečný nákup v Lidlu

Lidl-logoVánoční čas se pomalu, ale jistě blíží a s ním houstne pohyb osob v nákupních střediscích, na tržištích, ulicích i v dopravních prostředcích. Na Vánoce však nečekáme pouze my nakupující, ale také kapesní zloději. Využívají shonu, který je pro tento čas typický, ale také nepozornosti občanů. Lidé u sebe mají v tomto období více finančních prostředků a jsou při shánění vánočních dárků nepozorní a hektičtí.

PN PÍŠETE NÁM Zlatý erb získaly Nymburk, Hýskov a Liteň
úno
07
2019
Zlatý erb získaly Nymburk, Hýskov a Liteň
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Středočeský krajský úřad   

znakCeny vítězům 21. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2019 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly předány na slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Středočeského kraje. Vítězem v kategorii městských webových stránek je Nymburk, mezi obcemi uspěl Hýskov a nejlepší elektronickou službu, s jejíž pomocí lze hlásit různé závady, nabízí Liteň.

 

Za Středočeský kraj se slavnostního ceremoniálu zúčastnili Martin Herman, radní pro oblast investic a veřejných zakázek, Martin Draxler (oba ANO 2011), radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu a za Krajský úřad Středočeského kraje i JUDr. Jiří Holub, ředitel krajského úřadu. „V loňském roce byli zástupci Středočeského kraje velmi úspěšní, na prvním místě v celostátním kole v kategorii nejlepší webové stránky měst se umístil Benešov, Kolín pak obsadil první místo v kategorii Smart city a elektronické služby. Všem vítězům letošního krajského kola blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v celostátním finále,“ uvedl při vyhlašování výsledků krajského kola soutěže Martin Herman, radní pro oblast investic a veřejných zakázek.

„Jednou z novinek letošního ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb byla možnost zjednodušené varianty hodnocení. Vzhledem k tomu, že zjednodušená varianta hodnocení v krajském kole může znevýhodnit postupující do celostátního kola, kde se hodnotí podle definovaných náročných kritérií, rozhodli jsme se pro hodnocení podle centrálních podrobných kritérií. Hodnocení v této původní variantě je pro hodnotící komisi mnohem náročnější, ale postupujícím účastníkům soutěže dává větší šanci na úspěšné umístění v celostátním kole i lepší zpětnou vazbu pro zlepšení jejich webových stánek,“ upřesnil během slavnostního ceremoniálu radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Draxler.

VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA SOUTĚŽE ZLATÝ ERB 2019

Nejlepší webové stránky města:

1. Nymburk www.mesto-nymburk.cz

2. Slaný www.meuslany.cz

3. Neratovicewww.neratovice.cz

Nejlepší webové stránky obce:

1. Hýskov www.obechyskov.cz

2. Vysoký Chlumec www.vysoky-chlumec.cz

3. Drahelčice www.drahelcice-obec.cz

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba:

1. Liteň – hlášení závad https://hlaseni.tmapy.cz/#531456

2. Hlásná Třebaň - Chytrý systém evidence odpadů Econithttp://chytreodpady.cz

3. Dlouhá Lhota - SMS rozhlas   http://www.dlouhalhota.cz/e-sluzby/sms-rozhlas/

Dvacátého prvního ročníku soutěže Zlatý erb se aktivně účastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos opět zapojilo všech 14 krajů České republiky. Do celostátního kola postupují ze Středočeského kraje Nymburk, Hýskov a Liteň.

Vítězové celostátního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni na konferenci ISSS 1. dubna 2019 v Hradci Králové.

Aktuální informace o soutěži Zlatý erb najdete na www.zlatyerb.cz

Tisková zpráva Středočeského krajského úřadu

Aktualizováno Pondělí, 04 Březen 2019 13:46
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství