Středa, 26. červen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Kemp Na Hrázi v Berouně

V kempu u Berounky si užijí milovníci vodyKemp Na Hrázi neslouží jen pro turisty, na své si přijdou i Berouňáci. Na břehu Berounky totiž můžete v parném létu využít pískovou opalovací plochu, vstup do Berounky vám usnadní zdejší molo. Zároveň si také můžete vypůjčit nafukovací rafty nebo paddleboardy.

Vstupné činí 50 Kč na osobu na celý den, děti do 10 let mají vstup zdarma. Občerstvení je na místě zajištěno. Město Beroun

PN PÍŠETE NÁM Zlatý erb získaly Nymburk, Hýskov a Liteň
úno
07
2019
Zlatý erb získaly Nymburk, Hýskov a Liteň
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Středočeský krajský úřad   

znakCeny vítězům 21. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2019 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly předány na slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Středočeského kraje. Vítězem v kategorii městských webových stránek je Nymburk, mezi obcemi uspěl Hýskov a nejlepší elektronickou službu, s jejíž pomocí lze hlásit různé závady, nabízí Liteň.

 

Za Středočeský kraj se slavnostního ceremoniálu zúčastnili Martin Herman, radní pro oblast investic a veřejných zakázek, Martin Draxler (oba ANO 2011), radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu a za Krajský úřad Středočeského kraje i JUDr. Jiří Holub, ředitel krajského úřadu. „V loňském roce byli zástupci Středočeského kraje velmi úspěšní, na prvním místě v celostátním kole v kategorii nejlepší webové stránky měst se umístil Benešov, Kolín pak obsadil první místo v kategorii Smart city a elektronické služby. Všem vítězům letošního krajského kola blahopřejeme a přejeme hodně štěstí v celostátním finále,“ uvedl při vyhlašování výsledků krajského kola soutěže Martin Herman, radní pro oblast investic a veřejných zakázek.

„Jednou z novinek letošního ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb byla možnost zjednodušené varianty hodnocení. Vzhledem k tomu, že zjednodušená varianta hodnocení v krajském kole může znevýhodnit postupující do celostátního kola, kde se hodnotí podle definovaných náročných kritérií, rozhodli jsme se pro hodnocení podle centrálních podrobných kritérií. Hodnocení v této původní variantě je pro hodnotící komisi mnohem náročnější, ale postupujícím účastníkům soutěže dává větší šanci na úspěšné umístění v celostátním kole i lepší zpětnou vazbu pro zlepšení jejich webových stánek,“ upřesnil během slavnostního ceremoniálu radní pro oblast regionálního rozvoje Martin Draxler.

VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA SOUTĚŽE ZLATÝ ERB 2019

Nejlepší webové stránky města:

1. Nymburk www.mesto-nymburk.cz

2. Slaný www.meuslany.cz

3. Neratovicewww.neratovice.cz

Nejlepší webové stránky obce:

1. Hýskov www.obechyskov.cz

2. Vysoký Chlumec www.vysoky-chlumec.cz

3. Drahelčice www.drahelcice-obec.cz

Kategorie Smart City a nejlepší elektronická služba:

1. Liteň – hlášení závad https://hlaseni.tmapy.cz/#531456

2. Hlásná Třebaň - Chytrý systém evidence odpadů Econithttp://chytreodpady.cz

3. Dlouhá Lhota - SMS rozhlas   http://www.dlouhalhota.cz/e-sluzby/sms-rozhlas/

Dvacátého prvního ročníku soutěže Zlatý erb se aktivně účastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos opět zapojilo všech 14 krajů České republiky. Do celostátního kola postupují ze Středočeského kraje Nymburk, Hýskov a Liteň.

Vítězové celostátního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni na konferenci ISSS 1. dubna 2019 v Hradci Králové.

Aktuální informace o soutěži Zlatý erb najdete na www.zlatyerb.cz

Tisková zpráva Středočeského krajského úřadu

Aktualizováno Pondělí, 04 Březen 2019 13:46
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství