Neděle, 18. listopad 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obědy do škol

ilustrační fotoRada Středočeského kraje v rámci rozpočtového opatření pro období letošního roku přesunula 1,979 milionů korun na předfinancování projektu „Obědy do škol ve Středočeském kraji“. Částka se na projekt přesouvá z prostředků, které byly určené na předfinancování a kofinancování projektů EU. Po schválení žádosti bude projekt hrazen z evropských peněz, konkrétně z Operačního programu potravinové a materiální pomoci.

PN PÍŠETE NÁM Výjimečné setkání s prof. Vladimírem Benešem st.
čen
22
2018
Výjimečné setkání s prof. Vladimírem Benešem st.
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Václava Flaišmanová   

Foto: Rodinný archiv prof. Beneše.V sobotu 26. května se konala v kafírně Bárka v Točníku beseda s prof. Vladimírem Benešem, lékařem, který téměř celý svůj profesní život zasvětil neurochirurgii. Jako neurochirurgové pracují i jeho syn a vnuk.

 

Pan profesor se narodil v roce 1921. Jeho věk by mu však nikdo nehádal, stejně tak ani jeho paní, která ho do Točníku doprovodila. Dozvěděli jsme se, a to velmi poutavým způsobem, mnoho o lidském mozku a o neurochirurgii jako takové. Pan profesor též zavzpomínal na období první republiky, okupaci, dobu předlistopadovou i tu současnou.

Jeho bystré a mnohdy vtipné komentáře byly fascinující. Všichni, kteří na tuto výjimečnou besedu dorazili, odcházeli s pokorou a uvědoměním si, jak moc je pan profesor, který toho tolik ve svém životě, a to nejen profesním, dokázal, skromný a pokorný člověk. Děkuji i za ostatní návštěvníky panu profesorovi a jeho ženě za to, že Točník navštívili a panu Petru Zemánkovi, kastelánovi hradu Točník, za to, že takovéto akce organizuje.

Václava Flaišmanová

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství