Středa, 16. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Středočeský kraj bude podporovat studium praktických sester

sestraK podporovaným oborům vzdělání v rámci strategie podpory odborného vzdělávání ve Středočeském kraji přibude podle rozhodnutí krajských radních obor praktická sestra.

„Chceme zvýšit zájem o studium praktických sester. Na trhu je kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru vážný nedostatek,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Podle radního pro oblast školství Prof. MUDr. Zdeňka Seidla (ČSSD) je kraj zřizovatelem sedmi středních zdravotních škol. „Na nich bude obor praktická sestra zařazen do stipendijního programu,“ uvedl Zdeněk Seidl.

PN PÍŠETE NÁM Výjimečné setkání s prof. Vladimírem Benešem st.
čen
22
2018
Výjimečné setkání s prof. Vladimírem Benešem st.
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Václava Flaišmanová   

Foto: Rodinný archiv prof. Beneše.V sobotu 26. května se konala v kafírně Bárka v Točníku beseda s prof. Vladimírem Benešem, lékařem, který téměř celý svůj profesní život zasvětil neurochirurgii. Jako neurochirurgové pracují i jeho syn a vnuk.

 

Pan profesor se narodil v roce 1921. Jeho věk by mu však nikdo nehádal, stejně tak ani jeho paní, která ho do Točníku doprovodila. Dozvěděli jsme se, a to velmi poutavým způsobem, mnoho o lidském mozku a o neurochirurgii jako takové. Pan profesor též zavzpomínal na období první republiky, okupaci, dobu předlistopadovou i tu současnou.

Jeho bystré a mnohdy vtipné komentáře byly fascinující. Všichni, kteří na tuto výjimečnou besedu dorazili, odcházeli s pokorou a uvědoměním si, jak moc je pan profesor, který toho tolik ve svém životě, a to nejen profesním, dokázal, skromný a pokorný člověk. Děkuji i za ostatní návštěvníky panu profesorovi a jeho ženě za to, že Točník navštívili a panu Petru Zemánkovi, kastelánovi hradu Točník, za to, že takovéto akce organizuje.

Václava Flaišmanová

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství