Pondělí, 25. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obnova hořovického kina

kino HořoviceVe čtvrtek 4. dubna od 18 hodin proběhne v budově kina v Pražské ulici v Hořovicích veřejná prezentace projektu „Obnova hořovického kina“.

Jedná se o projekt rekonstrukce budovy kina, který připravili architekti Adam Wlazel a Kateřina Vídenová pod záštitou města Hořovice. Po prezentaci bude následovat otevřená diskuse.

Hlavním záměrem rekonstrukce je zachování podoby této unikátní budovy a kinosálu, který by mohl opět začít vítat diváky. Ve studii není opomenuto ani přilehlé okolí, které by po rekonstrukci pozvedlo vizáž Pražské ulice. O detailní popis celé rekonstrukce se postarají výše zmínění architekti a s návštěvníky jsou připraveni diskutovat. Akce se zúčastní i zástupci města Hořovice.

Alena Ratajová, DiS., koordinátor KPSS, protidrogový koordinátor, manažer prevence kriminality MěÚ Hořovice

PN PÍŠETE NÁM Výjimečné setkání s prof. Vladimírem Benešem st.
čen
22
2018
Výjimečné setkání s prof. Vladimírem Benešem st.
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Václava Flaišmanová   

Foto: Rodinný archiv prof. Beneše.V sobotu 26. května se konala v kafírně Bárka v Točníku beseda s prof. Vladimírem Benešem, lékařem, který téměř celý svůj profesní život zasvětil neurochirurgii. Jako neurochirurgové pracují i jeho syn a vnuk.

 

Pan profesor se narodil v roce 1921. Jeho věk by mu však nikdo nehádal, stejně tak ani jeho paní, která ho do Točníku doprovodila. Dozvěděli jsme se, a to velmi poutavým způsobem, mnoho o lidském mozku a o neurochirurgii jako takové. Pan profesor též zavzpomínal na období první republiky, okupaci, dobu předlistopadovou i tu současnou.

Jeho bystré a mnohdy vtipné komentáře byly fascinující. Všichni, kteří na tuto výjimečnou besedu dorazili, odcházeli s pokorou a uvědoměním si, jak moc je pan profesor, který toho tolik ve svém životě, a to nejen profesním, dokázal, skromný a pokorný člověk. Děkuji i za ostatní návštěvníky panu profesorovi a jeho ženě za to, že Točník navštívili a panu Petru Zemánkovi, kastelánovi hradu Točník, za to, že takovéto akce organizuje.

Václava Flaišmanová

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství