Středa, 16. leden 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Středočeský kraj bude podporovat studium praktických sester

sestraK podporovaným oborům vzdělání v rámci strategie podpory odborného vzdělávání ve Středočeském kraji přibude podle rozhodnutí krajských radních obor praktická sestra.

„Chceme zvýšit zájem o studium praktických sester. Na trhu je kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru vážný nedostatek,“ uvedl radní pro oblast bezpečnosti a zdravotnictví JUDr. Robert Bezděk (ANO 2011).

Podle radního pro oblast školství Prof. MUDr. Zdeňka Seidla (ČSSD) je kraj zřizovatelem sedmi středních zdravotních škol. „Na nich bude obor praktická sestra zařazen do stipendijního programu,“ uvedl Zdeněk Seidl.

PN PÍŠETE NÁM Pořad Zázraky přírody pomáhá, adoptoval si neziskovou organizaci EDA
Kvě
03
2018
Pořad Zázraky přírody pomáhá, adoptoval si neziskovou organizaci EDA
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Lenka Dobešová Trubačová   

foto: Česká televizePraha, 30. dubna 2018 - Nezisková organizace EDA se stala součástí úspěšného projektu Adopce pořadu, který pořádá Česká televize. Tvůrci pořadu Zázraky přírody si vybrali pro adopci právě organizaci EDA, která pomáhá rodinám s dětmi se zrakovým postižením. Speciální díl Zázraků přírody byl odvysílán 21. dubna od 20 hodin, diváci během něj mohli posílat dárcovské SMS. Výtěžek 924500 Kč podpoří činnost organizace. Více se dozvíte na www.eda.cz.

 

Petra Mžourková, ředitelka neziskové organizace EDA, podotýká: „Důležitým cílem této charitativní akce bylo, abychom upozornili na důležitost a včasnost sociální služby rané péče. Výtěžek použijeme na provoz a zkvalitňovaní všech našich služeb, které poskytujeme klientským rodinám bezplatně.“ Dotace na ranou péči nejsou stoprocentní a minimálně 30% finančních prostředků si musí organizace EDA zajistit sama prostřednictvím grantů a dárcovských příspěvků.

Charitativním dílem pořadu Zázraky přírody diváky provedli moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen. Hosty byli sportovec Petr Koukal, zábavné duo Miloš Pokorný a Roman Ondráček (Těžkej pokondr) a půvabná zpěvačka Celeste Buckingham. Na přípravě charitativního dílu oblíbeného pořadu se aktivně podíleli pracovníci EDY. Spolu s televizním štábem se organizace podílela na vymýšlení úkolů pro účinkující a někteří z klientů i pracovníků byli vidět v publiku. Diváci si mohli otestovat, zda nejsou barvoslepí nebo jak jsou na tom s hmatem. Pořad sledovalo 686 tisíc diváků. Celý pořad si můžete pustit na www.ceskatelevize.cz/porady/10214135017-zazraky-prirody/218544161700001/

Veškerý výtěžek z dárcovských DMS bude použit pro činnost organizace EDA - na kvalitní a co nejvčasnější pomoc rodinám s dětmi se zrakovým a jiným postižením.

Organizace EDA poskytuje klientům profesionální službu rané péče, poradenství a psychickou oporu ve čtyřech krajích České republiky. Od března 2015 provozuje první celorepublikovou krizovou Linku EDA (tel. 800 40 50 60) pro rodiny dětí se závažnou diagnózou, po těžkém úrazu či s postižením.

Ředitelka organizace EDA Petra Mžourková k účelu pořadu doplňuje: „Chceme se starat o klientské rodiny co nejlépe – vysílat zkušené poradkyně do rodin a podporovat děti se zrakovým postižením ve vývoji. Aby se o nás rodiny s dětmi, které potřebují naši pomoc, dozvěděly včas a dostaly správné informace, vytváříme vzdělávací a informační kampaně pro odborné pracovníky a laickou veřejnost. Výtěžek z pořadu nám pomůže v těchto činnostech pokračovat i nadále.“

 

Nezisková organizace EDA podporuje rodiny dětí se zrakovým a kombinovaným postižením téměř 30 let. Za tu dobu se stala předním odborným pracovištěm zaměřeným na rozvoj zraku a dalších smyslů u dětí s tímto postižením.

O nás:

Nezisková organizace EDA cz, z. ú. je oporou rodinám dětí se zrakovým a kombinovaným postižením či ohrožením vývoje v raném věku. Poskytuje odbornou sociální službu rané péče včetně sociálního poradenství a psychické opory rodinám ve čtyřech krajích České republiky – na území Hl. města Prahy, Středočeského, Pardubického a části Ústeckého kraje. Služby rané péče jsou poskytovány v domácím prostředí rodiny, kde se dítě cítí nejlépe.

Od března 2015 EDA provozuje první celorepublikovou krizovou Linku EDA (tel. 800 40 50 60) pro pečující o děti se závažnou diagnózou, po těžkém úrazu či s postižením.

Speciálně pedagogické centrum EDA je školské poradenské zařízení, které bylo založeno v roce 2015 s úmyslem zkvalitnit podporu dětí s postižením zraku v mateřských, základních a středních školách.

Organizace EDA získala v roce 2015 ocenění za nejlepší neziskovou organizaci Neziskovka roku 2015. Organizace je členem APRP (Asociace pracovníků v rané péči) a AVPO (Asociace veřejně prospěšných organizací). Od března roku 2015 je držitelem značky "Spolehlivá veřejně prospěšná organizace". Více podrobností najdete na www.eda.cz.

------------------------

Lenka Dobešová Trubačová

PR specialistka

EDA cz, z. ú.

Mob: +420 606 234 527

E-mail:    Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Web:      www.eda.cz

Aktualizováno Sobota, 05 Květen 2018 09:29
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství