Pondělí, 25. září 2017

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Cibulový jarmak se už připravuje

cibulV sobotu 7. října se opět Hořovice zaplní stánky s různým zbožím, výstavami a hlavně velkým množstvím návštěvníků. Opět totiž po roce vypukne Cibulový jarmark.

Z výstav to budou ty tradiční: ovoce a zelenina, představí se včelaři a výstavu připraví opět i houbaři (letos prý porostou).

Děti budou moci navštívit Tvořivý ráj. V programu vystoupí mažoretky. K poslechu budou hrát HOŘOVICKÁ MUZIKA a Václav Žákovec a Anička Volinová, a také Dixieland Band Zdice, Horká jehla, Brzdaři, Saxtet, Rocksana.

PN PÍŠETE NÁM
Píšete nám
Zář
15
2017
Podbrdské noviny č.16/2017
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

Poznáváš...AD: Poznáváš svůj kraj? PN č. 14/17

Iva Ungrová, Zaječov: Co se týká obrázku, tak to byla pro mě opravdu lehká otázka. Je to samozřejmě Zaječov, konkrétně náves, v pozadí prodejna COOP a škola. V této obci, která se dříve jmenovala Svatá Dobrotivá, žiji od roku 1971, ale už jako dítě jsem tu trávila prázdniny u babičky.

Aktualizováno Pátek, 15 Září 2017 11:01
 
čec
14
2017
Chybami se člověk učí.
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Josef Hůrka   

 SplitDostat se za mého aktivního života do zahraničí byl problém. Devizový příslib a souhlas zaměstnavatele k cestě do Jugoslávie byl naopak velkým úspěchem. Jugoslávie byla přece jenom něco jiného, než tehdejší Československo. Navštívil jsem tuto zemi několikrát. Má neopakovatelné kouzlo modrého moře, bílých skal, zelených ostrovů, ale hlavně lidí, kteří vůči nám Čechům projevovali na každém kroku upřímné přátelství.

 
čec
14
2017
Podbrdské noviny č.14/2017
Píšete nám - Poznáváš svůj kraj
Napsal: Naďa Kolenská   

kraj AD: Poznáváš svůj kraj?PN č. 12/17

Zdeňka Matějková, Chaloupky: Na soutěžním snímku je transformátor v obci Kamenný Újezd.

Jiří Zápotocký, Beroun: Kamenný Újezd byl dříve osadou okresního města Rokycan. Od 24. 11. 1990 je samostatnou obcí.

Jarmila Kaňourková, Kamenný Újezd: Kamenný Újezd, část Kocanda. V letošním roce 24. 6. oslavila obec 849 let od první písemné zmínky.

Alena Šikířová: První zpráva pochází z  r. 1360. Podél protéká říčka Klabava. V obci žije 750 obyvatel. Obcí prochází železniční trať Praha-Plzeň. Obec je necelé 3 km od okresního města.

Aktualizováno Pátek, 14 Červenec 2017 09:35
 
úno
12
2014
Ze Zdic až k Perskému zálivu
Píšete nám - Z vašich cest
Napsal: Josef Hůrka   

emirát 3Není snad na světě člověka, který by netoužil alespoň jednou v životě navštívit vzdálené kraje. Takové přání se splnilo panu Bohumilu Paterovi a jeho manželce návštěvou Spojených Arabských Emirátů, jmenovitě města Dubaje a jeho okolí.

 
Pro
11
2013
Výměnný pobyt v Nebrasce
Píšete nám - Z vašich cest
Napsal: Jakub Albl   

Nebraska je země farmářů a rancherů.Moje cesta začala 25. července v Praze, kde jsem nastoupil na letadlo do New Yorku, let trval zhruba 11 hodin. Musel jsem přesedat ve Frankfurtu nad Mohanem, abych se dostal na větší letadlo, které mě dopravilo přes Atlantský oceán. Modrý nekonečný oceán byl naprosto úchvatný! Nemohl jsem se dočkat, až letadlo dosedne na letišti LaGuardia v „novém světě“.

Aktualizováno Středa, 11 Prosinec 2013 18:55
 
« ZačátekPředchozí123456789DalšíKonec »

Strana 1 z 9


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství