Úterý, 24. duben 2018

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomáhá rodinám v těžké životní situaci již tři roky

logoKrizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví tři roky od svého založení. Za dobu své působnosti pomohla téměř dvěma tisícům rodin, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit rodiny, které se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Provozní doba linky je každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN PÍŠETE NÁM
Různé zprávy
Dub
15
2018
Petr Ježek se přiznal!!! – 10 let
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Markéta Křížová   

ježek carvánkaJak dlouho může také trvat příprava dvouhodinové přednášky?

a) 10 dní

b) 10 měsíců

c) 10 roků

Výsledek: c) je správně.

Aktualizováno Úterý, 24 Duben 2018 07:06
 
Bře
09
2018
Rozloučení s Pavlem Černým
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Redakce PN   

Pavel ČernýV pátek ráno 2. března jsme se dověděli pro nás velmi smutnou zprávu, že půl hodiny po půlnoci po krátké nemoci zemřel náš dlouholetý spolupracovník Ing. Pavel Černý.

Natitulní straně Podbrdských novin bývaly často jeho miniúvodníčky, které prokládal vtipy, měl jich velkou zásobu. Býval veselý a tím si prodlužoval život. 4. února jsme s ním oslavili 89. narozeniny.

Velmi si ho považovali v jeho rodném moravském Kyjově, kde byl zakládajícím členem Slováckého Krůžku a také souboru Olšava. Také mu tam až do nedávna vydávali jeho básnické sbírky.

Pohřeb se na přání rodiny konat nebude. Marta ŠeVac

Aktualizováno Pondělí, 26 Březen 2018 12:21
 
Led
25
2018
Zázračné brambory
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: -red-   

Zázračné bramboryPodle britských vědců jsou nejbohatším zdrojem vitamínů obyčejné brambory! Brambory mnozí současní odborníci považují za jednu z nejškodlivějších potravin. Avšak rozsáhlé studie vedly k závěrům, že brambory jsou mnohem užitečnější než zelí, banány nebo ořechy, které usilovně propagují protagonisté zdravých životních stylů. Pravidelná konzumace brambor (zejména ve vařené formě) normalizuje mnoho funkcí organismu. Nejužitečnější jsou brambory ve slupce. Obsahují 5 krát více vlákniny než banán, obrovské množství vitaminu C a také důležitý prvek selen, kterého je v bramborách více, než v ořechách a semínkách.

Aktualizováno Čtvrtek, 08 Březen 2018 08:18
 
Led
26
2018
Kříž u cyklostezky Žebrák - Točník
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Marie Rumpíková   

pravoMožná jste si všimli, stejně jako já, krásného pravoslavného dřevěného kříže, který již měsíc zdobí pomezí Žebráka a Točníka. Jeho původ i smysl mě velmi zajímal, proto jsem oslovila s dotazem pana Petra Zemánka z Točníka. Za jeho vyčerpávající a zajímavé informace velmi děkuji a s jeho svolením píši pár slov o tomto zajímavém místě a jeho symbolu.

 
Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství