Sobota, 04. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN PÍŠETE NÁM
Různé zprávy
čen
23
2020
Slavný český dirigent
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Josef Hůrka   

TalichV květnu uplynulo 137 let od narození velkého českého dirigenta Václava Talicha.

Popsat výstižně a stručně jeho život, umělecké působení doma i v zahraničí, to skutečně nebyl jednoduchý úkol. Jedinou pomůckou mi byl Katalog pozůstalosti národního umělce Václava Talicha.

Celý článek...
 
čen
19
2020
Bzová moje rodiště aneb seriál s dobrým koncem - rodáci 2021
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Iva Závorová   

Dědeček Václav Pánek (*19. 12. 1879 - +22. 2. 1964), vlevo já ve věku 7 let, vpravo sestra Dagmar – 3 roky. Foto: Archiv MUDr. Ivy Závorové.BZOVSKÝ unikátní VODOVOD

Můj dědeček se narodil v r. 1879 a v roce vybudování bzovského vodovodu mu bylo 50 let. Jeho bratr František byl členem obecní rady. Proto měl děda zaručené informace například o tom, že samospádní vodovod by vytlačil vodu až na hrad Točník, který je polohou níže.

Celý článek...
 
čen
04
2020
František Belšán – učitel a přírodovědec
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Miroslava Šandová   

foto:  František Belšán.František Belšán se narodil v podbrdské obci Volduchy na Rokycansku 27. prosince 1910. Jeho další cesta vedla na rokycanské reálné gymnasium, kde maturoval v r. 1932. Zde probudil jeho zájem o přírodní vědy tehdejší ředitel a zakladatel rokycanského muzea Dr. Bohuslava Horák.

Celý článek...
 
čen
04
2020
BZOVÁ – moje rodiště – seriál s dobrým koncem – rodáci 2021
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Iva Závorová   

bzová1Bzovský rybník – náš zimní stadion – byl zobrazen na foto v PN č. 9 jako předmět soutěže „Poznáváš svůj kraj?“ v překrásné jarní atmosféře i s typickými kvetoucími kaštany. Ty nás, jako děti, zajímaly hlavně na podzim, když jsme sbíraly kaštany a tvořily z nich s pomocí špejlí figurky.

Celý článek...
 
Kvě
29
2020
Rodinná farma v Neumětelích se snaží pracovat efektivně
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Jaroslav Černý   

neum1Na počátku letošního roku se podařilo, díky spolupráci s MAS Karlštejnsko, z.ú., realizovat projekt na zefektivnění zemědělské prvovýroby v podmínkách malého rodinného podniku, AGROFARMA Neumětely, s.r.o., který v obci Neumětely provozuje Ing. Jaroslav Černý.

Majitelé farmy, manželé Černých, převzali tradici zemědělské výroby od rodičů manželky, kteří podnikají již od roku 1992. Nejstarší písemné zmínky o jejich předcích hospodařících v Neumětelích pocházejí z roku 1653. Farmu se postupně podařilo rozšířit, nyní farma chová masný skot plemene charolais a pěstuje běžné i výjimečné zemědělské plodiny. Právě v rostlinné výrobě se na této farmě snaží snížit podíl intenzivně pěstovaných agrokultur, takže se v okolí Neumětel vyskytují i méně obvyklé plodiny určené pro množení osiv různých druhů rostlin využívaných pro tzv. zelené hnojení.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství