Čtvrtek, 18. duben 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Muzea v Hořovicích a Žebráku zahajují sezónu

sirky 2Muzeum Hořovicka

Starý zámek, Hořovice

horovice@muzeum-beroun.cz

Svoji třetí sezónu zahajuje Muzeum Hořovicka o víkendu 6. a 7. dubna. V sobotu i v neděli je pro návštěvníky zvýhodněné vstupné 5,- Kč.

Ve čtvrtek 18. dubna od 17 hodin se uskuteční vernisáž výstavy „Historie sirkařství na Hořovicku“, která bude otevřena v rámci stálé expozice od 19. dubna do 8. září v době 9 - 12 a 12.30 - 17 hodin.

PN PÍŠETE NÁM
Různé zprávy
Bře
26
2019
AD: Kálení do vlastního hnízda, PN č. 5/19
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: -red-   

Paní šéfredaktorko,

díky věku si dosti pamatuji, a tak po přečtení Vašeho úvodníku jsem nabyl dojmu, že v Podbrdských novinách byl angažován slavný bard „Rudého práva“, nyní redaktor Haló novin, pan Jaroslav Kojzar. Snůškou nenávisti, zloby a urážek se s tímto novinářem můžete úspěšně popasovat. Nechci komentovat demokratický střet koalice a opozice v Hořovicích, na to díky pracovnímu vytížení nemám dost času ani dost informací a mohl bych být předpojatý. Nedovolím si poučovat, ale boj o moc ve státě, kraji nebo ve městě je naprosto legálním a legitimním v zastupitelské demokracii. Zaručuje totiž rovnost a rovný přístup všech občanů na této moci se podílet. To, že opozice nemusí souhlasit s parametry vlády koalice, snad není zas tak překvapivé. Mít jiný názor na hospodaření se svěřenými prostředky, ať už se jedná o koruny nebo dolary, nemusí být chybou.

 
Bře
12
2019
Vážení přátelé pohybu, přírody, malí i velcí tuláci.
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Střela Žebrák   

Ilustrační fotoRádi bychom Vás, letos již po deváté, pozvali na malý, či o něco větší výlet, po krásách našeho líbezného kraje. Je pro Vás totiž připraven tradiční jarní Žebrácký vandr. Vyrazit na krásný výlet můžete 27.4. mezi 8. až 11. hodinou ranní. V cíli budete očekáváni do 17 - ti hodin. Startovné je jako obvykle symbolické a to pouhých 20 korun na osobu. Dětičky mladší šesti let jsou od startovného osvobozeny a ještě pro ně bude v místě startu přichystáno několik zálesáckých soutěží, při kterých budou mít možnost poměřit svoje síly s kamarády, či rodiči.

 
úno
25
2019
Koloběžkou po Asii
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Iva Stluková   

Foto: Iva Stluková.V lednu jsme v Městské knihovně Beroun s Markem Jelínkem procestovali Asii. A nebylo to jen tak obyčejné putování. Projeli jsme téměř celý kontinent na koloběžce!

Markovy zážitky z této cesty po Asii byly plné dobrosrdečných lidí, osudových setkání, humoru a svobody. Vše doplněné krásnými fotografiemi, videi a záběry z dronu.

Návštěvníci, kterých se sešel plný sál, se dozvěděli i o charitativním projektu Dobroběžka, díky kterému Marek pomohl dětem v Bangladéši chodit do školy.

Marek si dal za cíl projet na koloběžce všechny kontinenty. Za sebou má Jižní Ameriku a Asii. Příští rok se vydá do Afriky. A my se budeme těšit na jeho další zážitky!

Text + foto: Iva Stluková.

 
Bře
10
2019
Loučení se zimou na Koukolově hoře
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: -red-   

Pohled na Koukolovu horu od obce SlavíkyXXIV. ročník turistické akce Loučení se zimou na Koukolově hoře se koná v sobotu 16. března.

Místo setkání: prostor bývalého lomu.

Prezentace: průběžně od 10.00 hod.

Doprava: autobusem nebo vlakem do Králova Dvora - Popovic (trať 170,171)   

Aktualizováno Čtvrtek, 18 Duben 2019 06:43
 
úno
08
2019
Před 69 lety nás opustil Karel Sezima
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: František Mencl   

sezima Karel Sezima 1876-1949V PN č. 23/18 si zařádil novinářský šotek, alespoň tak předpokládám. V článku D. Hlavové o Karlu Sezimovi. Jeho vlastní jméno je Karel Kolář, nikoliv Kovář! Také místo jeho studií práv se liší. Ve zmiňovaném článku je uváděn Norimberk, v jiných pramenech je uváděna rakouská univerzita v Insbrucku, teprve poté studia v Praze.

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství