Středa, 20. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžké krizi

Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžkéPraha, 15. března 2019 - Krizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví čtyři roky od svého vzniku. Za dobu své působnosti pomohla 2400 rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit, když se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Linka EDA je v provozu každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN PÍŠETE NÁM
Různé zprávy
Bře
12
2019
Vážení přátelé pohybu, přírody, malí i velcí tuláci.
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Střela Žebrák   

Ilustrační fotoRádi bychom Vás, letos již po deváté, pozvali na malý, či o něco větší výlet, po krásách našeho líbezného kraje. Je pro Vás totiž připraven tradiční jarní Žebrácký vandr. Vyrazit na krásný výlet můžete 27.4. mezi 8. až 11. hodinou ranní. V cíli budete očekáváni do 17 - ti hodin. Startovné je jako obvykle symbolické a to pouhých 20 korun na osobu. Dětičky mladší šesti let jsou od startovného osvobozeny a ještě pro ně bude v místě startu přichystáno několik zálesáckých soutěží, při kterých budou mít možnost poměřit svoje síly s kamarády, či rodiči.

 
Bře
10
2019
Loučení se zimou na Koukolově hoře
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: -red-   

Pohled na Koukolovu horu od obce SlavíkyXXIV. ročník turistické akce Loučení se zimou na Koukolově hoře se koná v sobotu 16. března.

Místo setkání: prostor bývalého lomu.

Prezentace: průběžně od 10.00 hod.

Doprava: autobusem nebo vlakem do Králova Dvora - Popovic (trať 170,171)   

 
úno
08
2019
Před 69 lety nás opustil Karel Sezima
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: František Mencl   

sezima Karel Sezima 1876-1949V PN č. 23/18 si zařádil novinářský šotek, alespoň tak předpokládám. V článku D. Hlavové o Karlu Sezimovi. Jeho vlastní jméno je Karel Kolář, nikoliv Kovář! Také místo jeho studií práv se liší. Ve zmiňovaném článku je uváděn Norimberk, v jiných pramenech je uváděna rakouská univerzita v Insbrucku, teprve poté studia v Praze.

 
úno
25
2019
Koloběžkou po Asii
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Iva Stluková   

Foto: Iva Stluková.V lednu jsme v Městské knihovně Beroun s Markem Jelínkem procestovali Asii. A nebylo to jen tak obyčejné putování. Projeli jsme téměř celý kontinent na koloběžce!

Markovy zážitky z této cesty po Asii byly plné dobrosrdečných lidí, osudových setkání, humoru a svobody. Vše doplněné krásnými fotografiemi, videi a záběry z dronu.

Návštěvníci, kterých se sešel plný sál, se dozvěděli i o charitativním projektu Dobroběžka, díky kterému Marek pomohl dětem v Bangladéši chodit do školy.

Marek si dal za cíl projet na koloběžce všechny kontinenty. Za sebou má Jižní Ameriku a Asii. Příští rok se vydá do Afriky. A my se budeme těšit na jeho další zážitky!

Text + foto: Iva Stluková.

 
úno
07
2019
Zlatý erb získaly Nymburk, Hýskov a Liteň
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Středočeský krajský úřad   

znakCeny vítězům 21. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2019 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly předány na slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Středočeského kraje. Vítězem v kategorii městských webových stránek je Nymburk, mezi obcemi uspěl Hýskov a nejlepší elektronickou službu, s jejíž pomocí lze hlásit různé závady, nabízí Liteň.

Aktualizováno Pondělí, 04 Březen 2019 13:46
 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství