Neděle, 26. květen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Včelí den v ZŠ Liteň

VčelaVe středu 22. května proběhne v Základní škole Liteň včelí den, který je inspirován Světovým dnem včel (ten připadá na 20. 5.) a 100 lety od založení včelařské ZO Liteň.

V ZŠ Liteň budou naši včelaři seznamovat žáky s historií včelařství, zákonitostmi a problematikou včelařství, ale i ochranou před včelím žihadlem apod. Žákům předvedou také ukázky výroby svíček ze včelího vosku a seznámí je s některými pomůckami včelaře.

V pátek 24. května pak budu obdobnou akci prezentovat ještě v Mateřské škole Zadní Třebaň.

Luboš Fait, předseda ZO Českého svazu včelařů Liteň

PN PÍŠETE NÁM
Různé zprávy
Kvě
19
2019
Poděkování do Domova Na Výsluní
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Miroslav Rudolf   

Domov Na Výsluní

Tento dopis doputoval do Domova Na Výsluní, Hořovice k rukám paní ředitelky PhDr. Drahomíry Boubínové, rádi otiskujeme.

 
Kvě
13
2019
Kdo se o ně jednou postará?
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Petra Klvačová   

Kdo se o ně jednou postará?Když se narodí zdravé dítě, jak roste, začne se pomalu osamostatňovat. Nejdřív se samo nají, oblékne se, hraje si. Později dojde samo do školy nebo do hudebky. Odpoledne si hraje s kamarády, jezdí na kole. Nás, rodiče, ke svým aktivitám nepotřebuje, spoustu věcí zvládne samo. Když dospěje, studuje, najde si zaměstnání, buduje si vlastní život, zakládá rodinu. Naprosto odlišná situace je v rodině, do níž se narodí dítě se zdravotním postižením.Velká část takových rodin se o své děti stará nepřetržitě, 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a to až do jejich dospělosti. Jejich děti často potřebují neustálou pomoc v každodenním životě – při osobní hygieně, při jídle, při oblékání apod. Pro rodiče to obvykle znamená, že jeden z nich (zpravidla matka) se musí vzdát svého zaměstnání, ale taky volného času pro své koníčky nebo setkávání s přáteli. Problémem může být dojít si nakoupit, na poštu nebo třeba k lékaři.

Aktualizováno Pondělí, 20 Květen 2019 12:23
 
Bře
26
2019
AD: Kálení do vlastního hnízda, PN č. 5/19
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: -red-   

Paní šéfredaktorko,

díky věku si dosti pamatuji, a tak po přečtení Vašeho úvodníku jsem nabyl dojmu, že v Podbrdských novinách byl angažován slavný bard „Rudého práva“, nyní redaktor Haló novin, pan Jaroslav Kojzar. Snůškou nenávisti, zloby a urážek se s tímto novinářem můžete úspěšně popasovat. Nechci komentovat demokratický střet koalice a opozice v Hořovicích, na to díky pracovnímu vytížení nemám dost času ani dost informací a mohl bych být předpojatý. Nedovolím si poučovat, ale boj o moc ve státě, kraji nebo ve městě je naprosto legálním a legitimním v zastupitelské demokracii. Zaručuje totiž rovnost a rovný přístup všech občanů na této moci se podílet. To, že opozice nemusí souhlasit s parametry vlády koalice, snad není zas tak překvapivé. Mít jiný názor na hospodaření se svěřenými prostředky, ať už se jedná o koruny nebo dolary, nemusí být chybou.

 
Dub
11
2019
Ztracený kocourek Viky
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: -red-   

kocourV úterý 9. dubna v Otmíčích, před veterinární ordinací, utekl kocourek. Velmi prosíme veřejnost o pomoc s hledáním. Po kocourkovi je moc smutno. Nálezce rádi finančně odměníme. Děkujeme Vám. Tel. 732 657 424.

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Květen 2019 09:01
 
Bře
12
2019
Vážení přátelé pohybu, přírody, malí i velcí tuláci.
Píšete nám - Různé zprávy
Napsal: Střela Žebrák   

Ilustrační fotoRádi bychom Vás, letos již po deváté, pozvali na malý, či o něco větší výlet, po krásách našeho líbezného kraje. Je pro Vás totiž připraven tradiční jarní Žebrácký vandr. Vyrazit na krásný výlet můžete 27.4. mezi 8. až 11. hodinou ranní. V cíli budete očekáváni do 17 - ti hodin. Startovné je jako obvykle symbolické a to pouhých 20 korun na osobu. Dětičky mladší šesti let jsou od startovného osvobozeny a ještě pro ně bude v místě startu přichystáno několik zálesáckých soutěží, při kterých budou mít možnost poměřit svoje síly s kamarády, či rodiči.

 
« ZačátekPředchozí12DalšíKonec »

Strana 1 z 2


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství