Středa, 20. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžké krizi

Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžkéPraha, 15. března 2019 - Krizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví čtyři roky od svého vzniku. Za dobu své působnosti pomohla 2400 rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit, když se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Linka EDA je v provozu každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE AKTUALITY Oblastní nemocnice Příbram hodlá zítra demontovat babybox – prosím, pomozte!
Bře
13
2019
Oblastní nemocnice Příbram hodlá zítra demontovat babybox – prosím, pomozte!
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Babydědek Lu   

babybox foto: Karel PechMilý pane novináři, zítra, tedy 14. března, hodlá Oblastní nemocnice Příbram demontovat babybox, jak dnes sdělil telefonicky vedoucí investičního nemocnice Jaroslav Schovanec výrobci babyboxů Zdeňku Juřicovi. Připomínám, že jsme uzavřeli s nemocnicí dohodu, v níž není zmínka, že bychom měli babybox přemísťovat. Naopak při jeho poslední montáži, tedy babyboxu nové generace, jsme čekali rok, až v inkriminovaném místě podle nemocnice proběhnou stavební rekonstrukce. Nabízím nemocnici na své náklady, že babybox přemístíme na jiné místo, které nám určí, a navrhuji jako nejsnazší řešení plochu při hlavním vstupu do nemocnice vpravo či vlevo od vchodu. Ústí do haly, je prosklená, a už jsme tím způsobem babybox mnohokrát instalovali.V příbramské nemocnici byly odloženy už čtyři děti, což je nadprůměrný stav.

http://www.babybox.cz/

Jedno dítě bylo nalezené mrtvé ve sněhu. Nešťastná maminka počítající s babyboxem na nemocnici jej při pokusu odložit dítě nenajde a může dojít k fatálnímu následku. To si nemohu vzít na svědomí. Ředitel se mnou nejednal, posílá nejprve stavební firmu, jež má rekonstrukci na starosti, nyní svého podřízeného Jaroslava Schovance. Opravdu se jedná na jejich straně o obstrukci, při minimální dobré vůli přemístíme babybox během jednoho dne na jiné místo jimi určené, třeba i provizorní. Na nemocnici v Příbrami je takových možností mnoho. Přikládám smlouvu s nemocnicí z roku 2016, v níž se naopak uvádí v článku III., že se čeká na dokončení rekonstrukce.

Podstatná je otázka – kdo si vezme na svědomí, že v době uzavření babyboxu odloží někdo děťátko na lavičku v parku anebo ještě méně komfortně..?

Babydědek Lu, 602 305 139, www.babybox.cz

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství