Středa, 20. březen 2019

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžké krizi

Linka EDA pomohla za dobu své existence více než dvěma tisícům rodin v těžkéPraha, 15. března 2019 - Krizová telefonická Linka EDA 800 40 50 60 slaví čtyři roky od svého vzniku. Za dobu své působnosti pomohla 2400 rodinám, které se ocitly v těžké životní situaci. Na Linku EDA se mohou obrátit, když se dozví závažnou diagnózu svého dítěte nebo se musí vypořádat s následky jeho těžkého úrazu. Služba je poskytována na území celé České republiky. Linka EDA je v provozu každý pracovní den od 9 do 15 hodin.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE AKTUALITY Co má umět předškolák? Kdy žádat odklad? Dozvíte se na besedě
Bře
02
2019
Co má umět předškolák? Kdy žádat odklad? Dozvíte se na besedě
Zprávy - AKTUALITY
Napsal: Pavla Nováčková   

1. B třídaMáte doma předškoláka a zajímá vás, co by měl v tomto období umět? Kdy je vhodné dát dítěti odklad školní docházky? Na tyto a další otázky budete moci najít odpověď na Besedě pro rodiče předškoláků. Koná se v úterý 12. března od 17 hodin v Jungmannově ZŠ (budova druhého stupně, přízemí, učebna 5. C), která je spolupořadatelem akce.

 

Dalšími tématy besedy bude například školní zralost, nejrozšířenější metody prvopočátečního čtení a psaní nebo vysvětlení, co obnáší výuka matematiky podle prof. Hejného.

Beseda je jednou z dalších akcí, která se koná v rámci projektu Místního akčního plánu vzdělávání MAP ORP Beroun II. Do konce školního roku jsou naplánovány ještě další semináře, a to pro pedagogy i rodiče.

V polovině února se na berounské radnici sešli na společném jednání ředitelé základních a mateřských škol z Berounska, na březen je naplánováno setkání koordinátorů, které jednotlivé školy nominují. Právě z jejich setkání by měly vzejít konkrétní náměty a požadavky pro další chystané semináře a workshopy na podporu profesního rozvoje pedagogů. Kromě toho se uskuteční také dvě akce zaměřené na sdílení dobré praxe: MŠ pod Homolkou chystá setkání na téma Práce s projekty v mateřských školách a MŠ Drašarova připravuje představení výukových DVD PhDr. L. Pekařové o výchově dětí.

Pavla Nováčková, PR manažerka MAP ORP Beroun II.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství