Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Nemocnice si připomněla Mezinárodní den ošetřovatelek
Kvě
11
2016
Nemocnice si připomněla Mezinárodní den ošetřovatelek
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Konstantinos Tsivos   

sestryNemocnice Hořovice se s jednodenním předstihem tradičně připojila k Mezinárodnímu dni ošetřovatelek, který se slaví po celém světě 12. května. Květinu a poděkování za náročnou práci, kterou zdravotní sestry vykonávají, dostaly ošetřovatelky a porodní asistentky nemocnice od MUDr. Michala Průši, ředitele nemocnice, a od Blanky Červenkové, hlavní sestry hořovické nemocnice.

 

„Pro mě zůstávají nejcennější lidé, kteří zde pracují. Obdivuji naše sestřičky, které zvládají nejen svoji odbornost, ale chovají se příkladně k pacientům a přestože tráví v nemocnici spoustu času, jsou schopny se zdatně starat i o své rodiny,“ konstatoval MUDr. Michal Průša. „Tento den osobně pokládám za velice důležitý, protože bez náročné a zodpovědné práce našich sester by hořovická nemocnice nemohla poskytovat tak kvalitní služby. A tento den je možné si právě význam této zdravotnické profese připomenout a našim sestrám za jejich práci a nasazení poděkovat,“ dodal hořovický ředitel.

„Celkem v hořovické nemocnici pracuje víc než 300 sester a porodních asistentek a prakticky je tento den formou uznání za jejich nelehkou, ale významnou práci, která je bohužel ze strany pacientů i veřejnosti mnohdy nedoceněná,“ uvedla hlavní sestra Blanka Červenková.

Vedení nemocnice předalo květiny a poděkování sestrám ve všech odděleních i ambulancích. Jsou to ošetřovatelky, které do práce nastoupily před několika měsíci, ale i sestry, které v Hořovicích pracují již celá desetiletí, jako např. Jana Srpová z Interního oddělení nebo Anna Zpěváková z Gynekologie, které v hořovické nemocnici působí neuvěřitelných padesát let!

Mezinárodní den ošetřovatelek vznikl na počest narození Florence Nightingalové (12. 5. 1820), která se, i přes počáteční odpor rodiny, začala věnovat nemocným a raněným a jako první vytvořila za Krymské války (1853-56) základy ošetřovatelského modelu používaného dodnes. Zasloužila se o první vzdělávání ošetřovatelek s hlavním důrazem na dodržování hygieny, ale také vlídnosti a empatie k nemocným. Doba, kdy byla Florence Nigtingalová jakýmsi milosrdným andělem, je dávno pryč. Ale i dnes emancipované ženy – sestřičky občas na toto oslovení slyší a váží si ho.

Konstantinos Tsivos

Aktualizováno Pondělí, 23 Květen 2016 17:13
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství