Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Asistence policistů u porodu
Kvě
04
2016
Asistence policistů u porodu
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Marta ŠeVac   

DSCN4335V pátek 22. dubna se v Nemocnici Hořovice učili policisté, jak vést porod v terénu. Přednášku vedla MUDr. Lenka Martolosová. Před sebou měla 22 policistů v uniformách, z nichž pouze jeden se ocitl v terénu u porodu, avšak ve chvíli, kdy dítě již bylo na světě. FOTOGALERIE

Foto: Naďa Kolenská.

 

Přednášku uvedl primář porodnice a gynekologie MUDr. Aleš Klán. Pak už se slova ujala paní doktorka, která vysvětlila, že je velký rozdíl vést porod v bezpečném prostředí porodnice s veškerým přístrojovým vybavením, ve sterilním prostředí a s odborným personálem a vést porod v terénu bez toho všeho. Přiblížila policistům s pomocí makety, jak lze vést porod, čeho se vyvarovat a jak se dá leccos kolem porodu v „polních“ podmínkách improvizovat. Především však kladla na srdce, aby policisté okamžitě volali záchranku, a teprve pak se pouštěli do pomoci rodičce a dítěti, které se hlásí na svět.

Padalo hodně konkrétních dotazů, bylo vidět velký zájem policistů, kteří musí být v terénu připraveni i na možnost pomoci při porodu.

Marta ŠeVac

Foto: Naďa Kolenská.

Aktualizováno Středa, 04 Květen 2016 13:44
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství