Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Hořovická neonatologie zabodovala konferencí 1. Dny novorozeneckých kazuistik
Bře
18
2016
Hořovická neonatologie zabodovala konferencí 1. Dny novorozeneckých kazuistik
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Konstantinos Tsivos   

neonNemocnice Hořovice má za sebou velice úspěšnou akci – uspořádání vůbec prvních Dnů novorozeneckých kazuistik, a to rovnou na celorepublikové úrovni. Akce se uskutečnila 17. a 18. března na zámku Zbiroh a zúčastnilo se ji rovných 200 lékařů a sester z celé republiky a Slovenska. Pro Nemocnici Hořovice to byla vůbec první akce podobného charakteru v její historii.

Při zahájení konference účastníky pozdravil a popřál jim plodné výsledky MUDr. Michal Průša, MBA, ředitel hořovické nemocnice. „Neonatologické problematice se v České republice věnuje poměrně málo konferencí. Jsem proto velmi ráda, že našemu neonatologickému oddělení se podařilo organizovat tak úspěšnou akci, kde si desítky předních lékařů ze všech koutů republiky vyměnily cenné informace a zkušenosti z oboru“, konstatuje MUDr. Milena Dokoupilová, primářka hořovického neonatologického oddělení a hlavní organizátorka této průkopnické akce.

„Naše konference byla věnována kazuistikám novorozenců od 30. týdne těhotenství a byla určena pro lékařský a nelékařský zdravotnický personál novorozeneckých oddělení. Musím říct, že naše iniciativa se setkala s nebývalým zájmem, ale bohužel ubytovací kapacity na Hořovicku mají své limity. Prezentace novorozeneckých kazuistik byly doufám zajímavé a přínosné pro naše auditorium a budu se těšit, že za rok se opět setkáme,“ uvádí hořovická primářka. 

Velmi zvláštní moment představoval pro účastníky konference křest nové knihy primářky M. Dokoupilové a jejího kolegy MUDr. Martina Gregory, primáře dětského oddělení strakonické nemocnice. Nová příručka „Péče o novorozence a kojence“ je určena zejména novopečeným maminkám a velmi přehledným způsobem zodpoví nejčastější dotazy týkající se péče o zdraví miminka, kojení, očkování, hygieny a všech potřeb novorozeňat a kojenců.

Oba dny konference se nesly ve znamení společné práce a výměny zkušeností nejen v rámci oficiálního programu, ale i při soukromých diskusích všech účastníků. Spokojenost nad průběhem prvních dnů novorozeneckých kazuistik vyjádřil také majitel hořovické nemocnice Ing. SotiriosZavalianis. Ten konferenci hodnotí jako výjimečné setkání odborníků z oblasti neonatologie z celé republiky.

Během obou dnů trvání konference si měli účastníci možnost ve společenské části akce prohlédnout interiéry zámku Zbiroh.

Ocenění za celou akci pak patří nejen vedení Nemocnice Hořovice, které uskutečnění tohoto unikátního setkání umožnilo a finančně z větší části zajistilo, ale i partnerům konference a organizátorům obou dnů pod vedením primářky Mileny Dokoupilové.

Dr. Konstantinos Tsivos, tiskový mluvčí Nemocnice Hořovice

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství