Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Tradice nebo originalita? Jaká jména vybíráme svým dětem
Bře
09
2016
Tradice nebo originalita? Jaká jména vybíráme svým dětem
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Kristýna Kronďaková   

V roce 2015 se v hořovické porodnici narodilo celkem 1 599 miminek. Nejoblíbenější jméno mezi chlapci je tradičně Kubíček, zatímco u holčiček vedou Elišky. 

 

Po několik let hořovická nemocnice eviduje křestní jména miminek, která se v daném roce narodila v naší porodnici, z nichž se pak vytváří statistika a grafy nejoblíbenějších jmen, které rodiče novorozencům dávají.

Ač by se mohlo zdát, že dnešní moderní doba a trendy udávají styl a originalitu i ve výběru jmen, není tomu tak. Stále v žebříčku popularity vedou česká, tradiční jména jako jsou Barbora, Jan, Matěj, Anna, Adam, Tereza, Kateřina, Barbora, Tomáš. A tak není překvapením, že se v roce 2015 z celkového počtu 1599 narozených miminek, nejvíce chlapečků jmenuje Kubíček. Jakubové obsazují pravidelně první místo od roku 2007 (mimo roku 2012, kdy je porazili Honzíkové)a mezi holčičkami pak zvítězily Elišky.

Přesto originalita zasáhla i nás, a tak mezi malými princeznami nalezneme Vanesu, Beátu, Theu, Živu, Vivien, Xenii, Soniu, Dalindu, Aurelii, Gretu, Elvíru, Melisu, Apolenu, Malvínu a Estelle, u chlapců jsou to pak jména jako Damien, Sajmon, Yanis, Vendelín, Darek, Bart, Egon, Elyas, Jonatan, Emír a Kevin.

Zajímavým jevem je také různé „přetváření“ jmen, kdy se základ jména upravuje, zkracuje, „počešťuje“, příkladem může být Rozálie, která se na jmenovkách novorozenců objevila v celkem 5 variantách, jako zmiňovaná Rozálie, Rozárie, Róza, Rosarie a Rozalie.

V oblibě je též přidávání druhého křestního jména, v loňském roce jsme se tak, mimo jiné, setkali s Bellou Adaorou, Emou Kateřinou, Marií Annou, Noemi Zenobií, Isabelou Miou a Matyášem Josefem, Františkem Alvinem, Kristiánem Sanjayem, Stepanem Alexejevičem a Václavem Radegastem.

Závěrem lze snad jen rodičům popřát šťastný výběr jmen pro jejich ratolesti, a dětem pozitivní sžití s jejich jmény, které budou jejich odrazem a budou je provázet celým životem. Kristýna Kronďaková

Graf 1 Graf 2

Aktualizováno Čtvrtek, 10 Březen 2016 08:00
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství