Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Hořovická transfúzka ve znamení Valentýna
úno
12
2016
Hořovická transfúzka ve znamení Valentýna
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Kostas Tsivos   

Foto: Kostas TsivosU příležitosti svátku sv. Valentýna se v pátek 12. února  již třetím rokem konala na Transfuzním oddělení Nemocnice Hořovice akce „Miluješ? Daruj krev!“ Pro bezmála 100 dobrovolných dárců, kteří zaplnili čekárnu transfúzní stanice již po šesté hodině, byla připravena sladká odměna v podobě dortíků ve tvaru srdce.

 

Tato již tradiční akce je zaměřena především na získání mladých lidí pro myšlenku dárcovství. A skutečně, první dárkyně dnešní valentýnské akce byla velmi sympatická třiadvacetiletá slečna Monika Lhotová, rodačka z Hořovic, která už před sedmou hodinou ranní seděla na odběrovém křesle (viz foto). „Začala jsem darovat krev před šesti lety, jakmile mi bylo osmnáct. Dnes jsem zde po osmnácté,“ konstatuje nesměle slečna Lhotová, která byla první z její rodiny, která začala s dárcovstvím „už jen pro ten dobrý pocit,“ jak sama říká.

Valentýnskou akci zavedla dlouholetá vedoucí sestra transfúzky a místostarostka Hořovic Jana Šrámková, která tentokrát nemohla být přítomná z důvodu nemoci. Její kolegyně ji však zastoupily na výbornou a velmi elegantně se zhostily role hostitelek. Zastupující sestra Jana Veselá poděkovala všem přítomným dárcům jménem vedení hořovické nemocnice.

Transfúzní stanice organizuje pro dárce zajímavé akce po celý rok, například Mikulášskou nebo koncerty se známými interprety. Pro své dárce Nemocnice Hořovice realizuje také bezplatný preventivní zdravotní program, který je šitý na míru dárcům krve dle jejich věku. To je také jeden z důvodů, proč hořovická transfúzka zůstává pro dárce nejoblíbenější transfúzní stanicí ve Středočeském kraji. V průběhu loňského roku si Hořovice zapsaly celkem 10 893 odběrů krve, přitom těch, kteří přišli úplně poprvé, bylo 483. Mezi nimi byli například studenti hořovického gymnázia nebo trenéři berounského sportovního klubu SK Kelti 2008, kteří v rámci akce „Daruj keltskou krev“ přijeli rozšířit řady dobrovolných dárců krve. 

V současné době má transfuzní oddělení systém objednávání, kdy si dárce zvolí termín k darování krve tak, aby mu to vyhovovalo zdravotně, pracovně i soukromě. Dárce se může objednat také telefonicky na tel. č. 311 559 402 mezi 10. až 14. hod. nebo emailem Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Foto+text: Kostas Tsivos

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství