Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE V hořovické nemocnici mají nově i oddělení klinické farmacie
Led
06
2016
V hořovické nemocnici mají nově i oddělení klinické farmacie
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Konstantinos Tsivos   

farmacV hořovické nemocnici je od nového roku plně v provozu nové oddělení klinické farmacie, jehož účelem je bezpečné podávání léků jak v lůžkových odděleních, tak i v ambulancích. Více se o tomto novém oddělení dozvíte v následujícím rozhovoru s Mgr. Zdeňkem Novákem, klinickým farmaceutem Nemocnice Hořovice.

* Jste klinickým farmaceutem na nově vznikajícím oddělení klinické farmacie v Nemocnici Hořovice. Mohl byste se krátce představit?

Jmenuji se Zdeněk Novák a pocházím z Hlinska v Čechách. V průběhu studia na gymnáziu mě nejvíce zajímala chemie, matematika a biologie. To určilo i mé budoucí směřování. Vystudoval jsem Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Nejprve jsem strávil několik let na doktorském studiu, a pak se naskytla příležitost absolvovat stáž na Oddělení klinické farmacie v Nemocnici Na Bulovce, které jsem okamžitě využil.

* Co je to klinická farmacie, kdy vznikla a za jakým účelem?

Vývoj klinické farmacie v Čechách započal v minulém století, až v roce 2010 vyústil ve zřízení prvních oddělení klinické farmacie v Nemocnici Na Bulovce a v Nemocnici Na Homolce. V současnosti je takovýchto oddělení v České republice přibližně 30 a jejich účelem je bezpečné a účelné podávání léků jak na lůžkových odděleních, tak i v ambulancích.

* Jak si máme tuto činnost představit?

V nemocnici to obnáší kontrolu léků, které pacient chronicky užívá, jednak při nástupu do nemocnice a pak i v průběhu jeho hospitalizace. Soustředíme se zejména na lékové interakce, nežádoucí účinky léků, úpravu dávek při snížené funkci ledvin, jater a podobně.

* Jaké jsou vaše dojmy z Hořovic?

Město Hořovice jsem si ještě nestihl prohlédnout, zato mě upoutala okolní krajina, kterou pozoruji při cestě do práce. Nemocnice mě zaujala svým moderním nádechem a zanechává ve mně dojem příjemného, takřka rodinného prostředí.

Dr. Konstantinos Tsivos

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství