Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Paliativní péče v centru zájmu
Lis
11
2015
Paliativní péče v centru zájmu
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Kateřina Vicková   

paliaSeminář nemocnice Hořovice o paliativní péči v domácím prostředí přilákal stovku účastníků. Nemocnice Hořovice se věnuje zejména léčebné a preventivní péči o své pacienty. Nedílnou součástí dobré péče je i kontinuální vzdělávání zaměstnanců a to například pořádáním konferencí nebo seminářů. Jeden takový se uskutečnil ve čtvrtek 5. listopadu v Klubu Labe a byl věnovaný nyní velmi diskutovanému tématu paliativní péče a jejím možnostem v domácím prostředí. Za zrodem akce stojí zejména MUDr. Mahulena Mojžíšová, primářka dětského oddělení hořovické nemocnice, Hospic Dobrého Pastýře TŘI, o.p.s., a zástupci organizace Cesta domů.

Seminář uvedl MUDr. Michal Průša, MBA, ředitel Nemocnice Hořovice a současně odborný garant semináře, který se sám ve své praxi mnoho let zabývá léčbou bolesti. V první části semináře zazněly přednášky týkající se paliativní péče jako součásti moderní medicíny od PhDr. Martina Loučky PhD. a možností paliativní péče v domácím prostředí od primářky organizace Cesta domů, MUDr. Ireny Závadové. V druhé části programu se účastníci mohli dozvědět něco o domácí paliativní péči u dětských pacientů od MUDr. Mahuleny Mojžíšové, primářky dětského oddělení hořovické nemocnice a komunitní sesterské práci v domácím mobilním hospicovém týmu od Pavla Klimeše, vrchní sestry organizace Cesty domů. Celý program byl zakončen přednáškou o paliativní péči u onkologicky nemocných MUDr. Renáty Koževnikovové z čerčanského hospice.

„Pořádání seminářů z oblasti domácí paliativní péče vnímám v současné době jednoznačně jako velmi důležité,“ řekla nám po skončení akce MUDr. Mahulena Mojžíšová. „I přes jistý posun v poslední době je stále tento druh péče v zahraničí daleko běžnější než v naší republice. Paliativní péče, ať už poskytovaná v jakémkoliv prostředí, stále není vnímána jako nedílná součást moderní medicíny. Stejně jako chybí koncepce této péče, není dosud vyřešené její financování ze strany zdravotních pojišťoven. Přičteme-li si stále trvající tabuizaci tématu umírání, vychází nám pak pouhé 1% lidí, které zemře v domácím prostředí mezi svými blízkými. Z mého pohledu jsou to smutná fakta a pokládám za nutné a velmi užitečné udělat všechno proto, aby se to v nejbližší budoucnosti změnilo. Jestli tento seminář mohl alespoň trošku přispět ve stavění mozaiky dobře fungující paliativní péče, jsem za to velmi vděčná,“ doplnila hořovická primářka.

O důležitosti tématu vypovídá i zájem o seminář, jehož kapacita byla ihned po zveřejnění naplněna. „I tento fakt je pro nás významnou informací o tom, že podobnou akci v blízké budoucnosti jistě zopakujeme, témat k diskusi je stále mnoho. Jsem velmi ráda za bohatou účast, za kterou bych tímto chtěla všem poděkovat. Stejně tak za vstřícný postoj vedení nemocnice k pořádání obdobných seminářů,“ dodala MUDr. Mojžíšová. Kateřina Vicková

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství