Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Nemocnice Hořovice v kampani MOVEMBER 2015
Lis
04
2015
Nemocnice Hořovice v kampani MOVEMBER 2015
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Kateřina Vicková   

novemMovember je název charitativní organizace. Ta se každým rokem snaží listopadovou osvětovou kampaní přesvědčovat muže, aby si nechali narůst kníry a tak vyjádřili svou podporu kampani a přitáhli ještě více pozornosti k problematice rakoviny prostaty. Součástí kampaně je také finanční sbírka využívaná na výzkum a boj s tímto zákeřným onemocněním.

V letošním roce se do kampaně poprvé zapojuje i hořovická nemocnice. S nápadem nechat si narůst knír přišli lékaři ortopedického oddělení, idea rychle zakořenila a rozšířila se dál mezi lékaře i nelékařský personál nemocnice. Zároveň se zrodila myšlenka na uspořádání finanční sbírky, do které mohou přispět nejen zaměstnanci, ale i návštěvníci nemocnice. „Nápad na zapojení se do kampaně si okamžitě získal podporu vedení nemocnice,“ komentuje vzniklou iniciativu MUDr. Michla Průša, ředitel hořovické nemocnice. „Finanční obnos získaný sbírkou máme v plánu využít na nákup vybavení k provádění biopsií nádorů prostaty pod kontrolou ultrazvukem,“ dodává ředitel nemocnice. Finančně přispět na sbírku může každý návštěvník nemocnice do připravené a označené schránky ve vestibulu hlavního vchodu nemocnice.

Není pochyb o tom, že rakovina prostaty je tématem posledních let, a to jak mezi onkology, tak i mezi laickou veřejností. „Je to dáno především obrovským vývojem nových léčebných metod počínaje robotickou operativou, přes rozmach nových ozařovacích technik až po zavedení asi deseti nových léků do léčby tohoto nádorového onemocnění,“ říká MUDr. Martin Šmakal, primář onkologického stacionáře Nemocnice Hořovice.

Na začátku kampaně proběhlo společné focení asi dvacítky zaměstnanců nemocnice, kteří se do akce osobně zapojili (viz foto). Velká část zdravotníků ale i nelékařského personálu celý měsíc nosí cedulku s logem Movemberu, jako vyjádření sympatií s touto kampaní. Další focení novopečených „kníračů“ se bude opakovat ke konci listopadu.

Nemocnice Hořovice se svou registrací oficiálně připojila k celostátní kampani https://cz.movember.com 

Kateřina Vicková

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství