Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Hořovická trojčátka a 35 tisíc miminek
čen
22
2015
Hořovická trojčátka a 35 tisíc miminek
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Kostas Tsivos   

Teprve čtyřiadvacetileté prvorodičce Monice Pošmurné z Králova Dvora se narodily hned tři holčičky.Hořovická porodnice u Sluneční brány slaví hned dva úspěchy: narození prvních trojčat a 35.000 miminek od svého založení. Jedná se o nevytíženější porodnici ve Středočeském kraji. V současné době disponuje moderním porodnicko-gynekologickým a neonatologickým oddělením.

 

V pondělí 8. června se v hořovické porodnici u Sluneční brány narodila historicky první trojčata. Teprve čtyřiadvacetileté prvorodičce Monice Pošmurné z Králova Dvora se narodily hned tři holčičky. Trojčata přitom připadají na jeden ze zhruba sedmi tisíc porodů. „Porod trojčat proběhl plánovaně ve 34. týdnu těhotenství císařským řezem, maminka si poslední týdny těhotenství odležela na naší porodnici,“ říká MUDr. Aleš Klán, primář Gynekologicko-porodnického oddělení, který byl u narození unikátních miminek. Pro pana primáře narození trojčat představuje velmi výjimečnou chvíli, na kterou čekal celých třicet let, to znamená od doby, kdy působí v hořovické porodnici.

Jako první se v 8.33 hod. narodila Sofie s porodní hmotností 1495g, jako druhá přišla na svět Valérie s hmotností 1258g, nejmladší a nejmenší Nela, se narodila o tři minuty později a vážila 1048g. Trojčata hned po porodu přešla do péče týmu MUDr. Mileny Dokoupilové, primářky neonatologického oddělení. „Právě existence takového oddělení, jakož i nedávné získání statutu Perinatologického centra, umožnilo porod trojčat v naši porodnici. Všechny tři holčičky měly po porodu výbornou adaptaci, nevyžadovaly žádnou ventilační podporu. Maminka je moc šikovná a všechny holky mohou dostávat vlastní mateřské mléko. Věřím, že holčičky budou dobře růst a bez komplikací se dostanou tak za 1 - 2 měsíce domů,“ dodává primářka.

„Zpráva o tom, že čekáme trojčata, byla pro mě šokující. Žádná příbuzná, ani v mé ani v přítelově rodině, neporodila dříve dvojčata, natož trojčata,“ říká usměvavá maminka. „Celou dobu jsem brečela, ale naštěstí všichni mě uklidňovali a ujišťovali, že to nakonec dobře dopadne. Umím si přestavit. jakou finanční zátěž představuje vychovávání tří holek najednou, ale zatím jsme nemuseli ještě nic zásadního pořizovat, vše potřebné jsme získali od příbuzných a známých.“

Novopečená maminka dělá plány do budoucna a už počítá, že bude muset najit práci s částečným úvazkem, aby se mohla víc věnovat holkám. „Přítel se bude muset víc snažit,“ říká paní Pošmurná.   

V loňském roce zaznamenala hořovická porodnice u Sluneční brány více než 1.500 porodů a stala se nejvyhledávanější porodnicí ve Středočeském kraji. Shodou okolnosti týden po porodu trojčat se narodilo i jubilejní 35.000. miminko v 54leté historii hořovické porodnice. Kostas Tsivos

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství