Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Další akce pro jubilejní dárce krve
čen
16
2015
Další akce pro jubilejní dárce krve
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Kostas Tsivos   

V pátek 5. června přišel darovat krev i Dr. Ing. Jiří Peřina, starosta města Hořovice.U příležitosti světového dne dárců krve, který se tradičně slaví 14. června, transfuzní oddělení Nemocnice Hořovice připravilo pro bezmála 300 jubilejních dárců další překvapení: Dostanou totiž pozvánky na slavnostní otevření nového Rehabilitačního centra v Berouně, které se bude konat v sobotu 13. června v nádherném prostředí nemocničního parku.

 

Přestože se před letními prázdninami tradičně objevují neuspokojivé zprávy o nedostatku krve, konstatuje vedoucí sestra hořovické „transfuzky“ Jana Šrámková s uspokojením, že dárců krve, alespoň v hořovické nemocnici, stále přibývá. Jen za uplynulý rok prošlo branami hořovické transfuzní stanice, která je největší svého druhu v celém Středočeském kraji, přes 11.000 dárců.

Velký podíl na tomto úspěchu má řada profesních a zájmových sdružení. Nepochybně mezi ně patří Hořovické maminky, příslušníci Policie ČR z Berouna a z Rudné, studenti berounských středních škol atd. „Nemáme problém se získáváním nových dárců. Vedení nemocnice je velice vstřícné a prostředí, ve kterém se dárce pohybuje, modernizuje a neustále vylepšuje. Pro nás je spokojenost dárce velkým přínosem, neboť takový dárce je velmi často zárukou, že přivede dalšího dárce, např. někoho z rodiny, z práce či kamaráda,“ vysvětluje paní Šrámková.

Například v pátek 5. června přišel darovat krev i Dr. Ing. Jiří Peřina, starosta města Hořovice, který má tak za sebou už 86 bezpříspěvkových odběrů krve. Tentokrát s sebou na transfuzní stanici přivedl i hořovické městské strážníky, ke kterým se přidali i policisté z Berouna.

„Nejvíce si vážím těch, kteří dárcovství propagují dál a přivedou do Hořovic nové dárce z rodiny nebo z okruhu svých kamarádů, kolegů či sousedů,“ řekla hořovická zdravotnice. „Nejdojemnější pohled je, když všechna odběrová křesla zaplní rodina a další členové rodiny ještě čekají na odběr. Dnes už to není jen máma, táta a děti, ale např. i děda, dcera a vnučka. Někteří dárci ještě před tím, než nastane čas dárcovství ukončit z důvodu vysokého věku, přivedou z řad rodiny pokračovatele, protože darování krve berou jako svou občanskou povinnost,“ zdůraznila.

Akce zaměřené na darování krve nejsou v Hořovicích novinkou. V únoru to byla akce ke svatému Valentýnu. V loňském roce zase uspořádalo vedení nemocnice ve Společenském domě v Hořovicích koncert Tomáše Kluse pro jubilejní dárce krve. „Dárci krve mohou také zdarma využít balíček preventivních vyšetření v rámci programu, který speciálně pro ně nemocnice připravila. O dalších akcích bychom toho mohli napsat celou řadu,“ konstatuje hořovická vedoucí sestra.

V současné době má transfúzní oddělení systém objednávání, kdy si dárce zvolí termín k darování krve tak, aby mu to vyhovovalo zdravotně, pracovně i soukromě. Dárce se může objednat také telefonicky na tel. č. 311 559 555 nebo 311 559 402  mezi 10.00 - 14.00 hod. nebo emailem: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . V případě, že je některé krevní skupiny nedostatek, transfúzní oddělení dárcům posílá pozvánky nebo je zve telefonicky. Kostas Tsivos

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství