Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE První sympozium IBD zvládla hořovická nemocnice na výbornou
Dub
01
2015
První sympozium IBD zvládla hořovická nemocnice na výbornou
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: K. Vícková   

gastro Nemocnice Hořovice uspořádala koncem března společné sympozium gastroenterologů a chirurgů, kteří se specializují na léčbu nespecifických střevních zánětů (IBD). Akce se konala pod titulem IBD pracovní dny Hořovice 2015 a zúčastnilo se jí 150 specialistů. Pro Nemocnici Hořovice to byla vůbec první akce podobného charakteru v její historii.

 

Je stále více lidí, kterým Crohnova choroba nebo jiné zánětlivé onemocnění střev komplikuje život. Přitom jde o závažné a prozatím i nevyléčitelné onemocnění, kterým trpí v posledním desetiletí 10x více pacientů než v minulosti. „Léčba IBD pacientů je dlouhodobá, komplikovaná a extrémně finančně náročná. Navíc vyžaduje úzkou spolupráci odborníků z oblasti gastroenterologie a chirurgie,“ vysvětluje hlavní důvod uspořádání kongresu MUDr. Zuzana Šerclová, vedoucí centra chirurgické léčby v Nemocnici Hořovice.

gastroDvoudenní akce začala ve čtvrtek 26. března ráno v Nemocnici Hořovice, kam přijeli první předem přihlášení účastníci workshopu. Ti se postupně střídali na dvou operačních sálech a měli tak možnost přímo se účastnit operací pacientů s Crohnovou chorobou. V zasedací místnosti nemocnice zatím probíhala teoretická část workshopu. Po této úvodní části následoval oběd a přesun účastníků na zámek Zbiroh. Sem postupně přijelo dalších více než 140 přihlášených účastníků sympozia, kteří se zaregistrovali a rozdělili se do lékařské a sesterské sekce, aby mohl být zahájen první a druhý vzdělávací blok konference. Odborně byly oba bloky věnovány předoperační přípravě a společné péči kolem operace.

Po ukončení druhého bloku měli účastníci možnost navštívit Nemocnici Hořovice. Tu zahájil společným přípitkem majitel nemocnice Ing. Sotirios Zavalianis s novým ředitelem nemocnice MUDr. Michalem Průšou. Poté následovala prohlídka prostor nemocnice.

Druhý den sympozia se nesl ve znamení společné práce nejen v rámci dalšího vzdělávacího bloku sester a lékařů, ale pak i při společném brainstormingu, kdy členové panelu i účastníci z auditoria společně vydiskutovali návrh studie, která bude vznikat za spolupráce 7 odborných chirurgických a gastroenterologických pracovišť celé republiky. Koordinovat jednotlivé činnosti bude MUDr. Ondřej Ryska z hořovické nemocnice. Ten sympozium hodnotí jako výjimečné setkání odborníků z oblasti chirurgie a gastroenterologie z celé republiky. „Zaměřili jsme se zejména na předoperační přípravu, prevenci pooperační recidivy a další aspekty léčby nespecifických střevních zánětů,“ komentuje průběh kongresu hořovický chirurg.

Během obou dnů trvání akce měli účastníci možnost vyzkoušet si práci s laparoskopickým a endoskopickým simulátorem, prohlídnout si prostory zámku Zbiroh či zúčastnit se středověké olympiády, která kongres zakončovala.

Ocenění za celou akci pak patří nejen vedení Nemocnice Hořovice, které uskutečnění tohoto unikátního sympozia umožnilo a finančně z větší části zajistilo, ale i partnerům sympozia - Sekci IBD chirurgie při České chirurgické společnosti a České gastroenterologické společnosti, organizátorům obou dnů pod vedením MUDr. Zuzany Šerclové a MUDr. Ondřeje Rysky. V neposlední řadě patří dík i všem bezmála 150 účastníkům kongresu za jejich aktivní účast i přínos problematice.

K. Vícková

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství