Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Rekordmanka Ivana Kučerová
Bře
25
2015
Rekordmanka Ivana Kučerová
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Kateřina Vicková   

Foto: Kateřina VickováPřesněji řečeno se jedná o rekordmanku. V předjarním týdnu navštívila transfuzní stanici paní Ivana Kučerová již po stodvacáté! Dle svých slov chodí krev darovat již od svých 25 let, poprvé byla darovat životně nenahraditelnou tekutinu v roce 1976.

 

Tehdy jezdila se skupinou svých přátel a spolupracovníků do nemocnice v Příbrami, od roku 2000 krev daruje v Nemocnici Hořovice. Zde si pochvaluje zejména přátelský a vstřícný přístup zdravotního personálu a celkově příjemnou atmosféru.  Prvotním motivem pro rozhodnutí stát se pravidelným dárcem byla podle ní operace manžela, při které dostal krevní transfúzi. Dárcovství krve je v její rodině již téměř tradicí.

Foto: Kateřina VickováPaní Kučerová převzala štafetu po svém otci, dnes chodí darovat se svou sestrou, která ji doprovázela i při jubilejním odběru. Sama dosud krevní transfuzi nepotřebovala, těší se i s přibývajícím věkem dobrému zdraví, ke kterému jí popřála prostřednictvím kytice řezaných květin a dárku také vrchní sestra transfúzky Jana Šrámková.

Transfuzní oddělení v Hořovicích je největší svého druhu ve Středočeském kraji, jen v roce 2014 krev darovalo 11.751 dárců, z toho bylo 550 nových. K 31. prosinci loňského roku bylo v kartotéce evidovaných 5.824 bezplatných dárců krve. Velký dík patří pravidelným skupinovým dárcům, jsou to například policisté z Hořovic, Berouna, Rudné, Zbirohu či Příbrami, dobrovolní hasiči, studenti gymnázia v Berouně a Hořovicích, o.s. Hořovické maminky a další.

O tom, že si svých dárců nemocnice váží, vypovídají i akce, které pro ně transfúzní stanice pravidelně pořádá, jako koncert Tomáše Kluse v roce 2014, Mikulášská nadílka v prosinci nebo nedávno únorová akce k sv. Valentýnu – Miluješ? Daruj krev! Pro své dárce Nemocnice Hořovice realizuje také preventivní zdravotní program, který je šitý na míru dárcům krve dle jejich věku.      

Foto + text: Kateřina Vicková.

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství