Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Středočeské nemocnice bez stamilionových dotací hospodařit neumí
úno
24
2015
Středočeské nemocnice bez stamilionových dotací hospodařit neumí
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Marie Šlancarová   

Foto - Martin KovářZačátkem roku vedení kraje sdělilo, že středočeské krajské nemocnice hospodaří se ziskem. Jak ukazují dnes veřejná čísla, pravda je jiná. Vedení kraje plánuje v roce 2015 dotovat své krajské nemocnice částkou 216 milionů korun.

 

Z toho 100 milionů spolyká provoz nových pavilonů a 83 milionů jde na další ztrátové činnosti. Ze zbývající částky jsou zajišťovány lékařské služby první pomoci a činnosti, které nejsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Znamená to, že krajské nemocnice se bez každoročních stamilionových dotací neobejdou. „Středočeský kraj od roku 2008 poskytl svým nemocnicím ke krytí ztrát již několik miliard. A stále není jasné, zda se z velké části nejedná o nezákonnou veřejnou podporu. Zdá se, že provozovatelé soukromých nemocnic, kteří si právě na nezákonnou veřejnou podporu stěžují, mohou po loňském obratu ve stále probíhajícím soudním procesu uspět,“ konstatuje Věslav Michalik (STAN), předseda opozičního klubu zastupitelů TOP09 a STAN.

V červnu loňského roku totiž Nejvyšší soud zrušil předchozí rozhodnutí Vrchního soudu a Městského soudu v Praze v případu, ve kterém NH Hospital, a.s., soukromý poskytovatel služeb v oblasti zdravotní péče provozující nemocnici v Hořovicích, žaluje poskytování zakázané veřejné podpory Středočeským krajem svým nemocnicím. Soudní spor probíhá od roku 2010 a je zajímavé, že Nejvyšší soud v relevantních ohledech souhlasil s NH Hospital.

„Pokud se prokáže, že se jedná o zakázanou veřejnou podporu, soud její poskytování zastaví. Vedení kraje by mělo hledat manažerské a obchodní řešení ztrát svých nemocnic namísto každoročního lepení děr v nemocničních rozpočtech stovkami milionů korun rizikových dotací,“ dodává Věslav Michalik (STAN).

Marie Šlancarová

Aktualizováno Středa, 11 Březen 2015 15:47
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství