Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Nemocnice Hořovice získala Certifikát SAK
Lis
12
2014
Nemocnice Hořovice získala Certifikát SAK
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Kostas Tsivos   

Z rukou ředitele Spojené akreditační komise pana MUDr. Davida Marxe, Ph.D., převzal certifikát ředitel Nemocnice Hořovice MUDr. Luděk Pelikán. Spojená akreditační komise, o.p.s. (SAK) vydala NH Hospital a.s. – Nemocnice Hořovice Certifikát o udělení akreditace. Slavnostní předání certifikátu se uskutečnilo v pondělí 27. října na ředitelství hořovické nemocnice. Z rukou ředitele Spojené akreditační komise pana MUDr. Davida Marxe, Ph.D., převzal certifikát ředitel Nemocnice Hořovice MUDr. Luděk Pelikán. Tímto se hořovická nemocnice stane prvním zdravotnickým zařízením tohoto typu ve Středočeském kraji, které touto akreditací disponuje.

 

Hořovická nemocnice úspěšně absolvovala akreditační šetření a splnila požadavky akreditačních standardů SAK a současně splnila požadavky všech minimálních hodnotících standardů řízení kvality a bezpečí v souladu s ustanovením § 105 zákona č. 372/2011 Sb. o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování a s vyhláškou č. 102/2012 Sb. o hodnocení kvality a bezpečí lůžkové péče.

Certifikát o udělení akreditacePři předání certifikátu MUDr. David Marx, Ph.D. ocenil snahu pracovníků a managementu nemocnice o zvyšování kvality péče i bezpečí pacientů účastí na akreditačním procesu. Zvlášť zmínil, že akreditační řízení proběhlo poprvé pro hořovickou nemocnici, navíc ve ztížených podmínkách probíhající rozsáhlé rekonstrukce.

Akreditační šetření je náročný proces, kterým se nemocnici začátkem října podařilo úspěšně projít a splnit tak všechny požadavky a standardy nutné pro získání certifikátu. Hořovická nemocnice se tak jako první ve Středočeském kraji zařadila mezi ta zdravotnická zařízení, která úspěšně prošla externím akreditačním auditem. Všechna akreditovaná zařízení se řídí stejnými pravidly, mezi která patří zavedení standardizovaných procesů, dodržování národní legislativy a zvýšení přehlednosti procesu, který začíná od přijetí pacienta, operaci, až po ambulantní léčbu.

„Akreditace je osvědčením, že naše nemocnice má kontrolu nad kvalitou poskytovaných služeb a zvládla zavedení efektivního systému trvalého zvyšování kvality,“ konstatuje ředitel hořovické nemocnice MUDr. Luděk Pelikán. „Věřím, že tato akreditace ukáže pacientům, že jsou u nás v dobrých rukách a bude jim poskytnuta stoprocentní péče na vysoké úrovni,“ uvádí hořovický ředitel.

Procesu akreditace se účastnili všichni zaměstnanci nemocnice. „Přípravě na akreditaci jsme věnovali maximální úsilí a naše nemocnice prošla náročným šetřením. Děkuji všem zaměstnancům za jejich snahu i odvedenou práci a zároveň všem k výsledku gratuluji,“ vzkázal zaměstnancům ředitel hořovické nemocnice MUDr. Luděk Pelikán.

Nemocnice splnila kritéria pro řízení a kontinuální zvyšování kvality dle Národních akreditačních standardů. Toto ocenění deklaruje, že práce a postupy hořovických zdravotníků jsou v souladu s platnými zákony, nařízeními a vyhláškami. Akreditace má platnost do října 2017.

Kostas Tsivos

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství