Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Další rekordmani v darování krve
Zář
18
2013
Další rekordmani v darování krve
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Kostas Tsivos   

Jubilejní dárci Jaroslav Cvrk a Antonín Solar s vrchní sestrou transfuzní stanice NH Janou Šrámkovou. První zářijový týden navštívili transfuzní stanici hořovické nemocnice další čtyři jubilejní dárci krve. Čtyři noví rekordmani získali nejen slova uznání, ale také květiny, které jim předala vrchní sestra transfuzní stanice Jana Šrámková. Všichni dárci ještě dostali zlatý kříž III. třídy od Českého červeného kříže, kterým se oceňují ti, kteří absolvovali osmdesát odběrů krve.

 

Mezi dárci byl Jaroslav Cvrk z Tochovic, který poprvé daroval krev v době, kdy ještě „vojákoval“. Darování krve považuje za samozřejmost. Členové jeho rodiny také patří mezi dárce krve. Pan Cvrk vyjádřil svou spokojenost s precizností a ochotou zdravotnického personálu hořovické transfuzní stanice.

Další jubilant, Antonín Solar ze Zaječova, poprvé svou krev daroval také v době, kdy sloužil v armádě. Tomuto na výsost ušlechtilému „koníčku“ se také věnuje jeho syn a jeho bratr. Pan Solar považuje za velký přinos objednávkový systém a organizaci odběru. „Dnes už dárci nemusí na odběr dlouho čekat. Díky objednání mohou přijít přesně na plánovaný čas,“ říká pan Solar.

Jubilejními dárci se tento týden stali i pan Vlastimil Bláha z Hostomic a také Antonín Šmehlík z Újezdu.

„Jsem ráda, že se můžeme pochlubit lidmi, kteří naše oddělení navštívili tolikrát za sebou. Je to úctyhodný výkon, za který si jich vážíme a věříme, že jejich houževnatost bude příkladem pro ty, kteří dosud s dárcovstvím váhali,“ komentovala návštěvu jubilejních dárců Jana Šrámková.

Vrchní sestra transfuzní stanice Jana Šrámková je právem pyšná na počet dárců, který se neustále zvyšuje. Podle aktuálních údajů bylo v roce 2012 v transfuzním oddělení Nemocnice Hořovice evidováno 5 573 dárců krve. Krev navíc poskytlo 11 583 dárců (4 564 žen a 7 019 mužů). Během loňského roku se do evidence transfuzního oddělení zaregistrovalo 558 nových dárců krve. Kostas Tsivos

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství