Středa, 08. červenec 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
Obrázek, který pomáhá

langJak můžete využít aktivovaný obrázek v Podbrdských novinách? Obrázek je vždy po dobu dvou týdnů aktivován systémem Lang technologies. Stačí, když si čtenář na obrázek položí ruku nebo jinou část těla, případně si na něj sedne a může přijímat harmonizující informace, jak dlouho chce. Tělo si samo řídí příjem energie. Aktivovaný obrázek můžete také přikládat na nemocný orgán. Produkty a osobní stimulátory Lang technologie pomáhají při bolestech, únavě, psychických problémech, cukrovce a mnoha dalších onemocněních.

PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Oddělení fyzioterapie Nemocnice Hořovice poskytuje další terapeutické postupy
Zář
18
2013
Oddělení fyzioterapie Nemocnice Hořovice poskytuje další terapeutické postupy
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Kostas Tsivos   

Kineziotaping k odlehčení bolestí loketního kloubu.Oddělení fyzioterapie Nemocnice Hořovice rozšířilo svoji nabídku služeb o nové specializované techniky a metody fyzioterapie. Zaměřeny jsou nejen na utišení bolestí, ale i na léčení těla. Jedná se o manuální lymfodrenáž, metodu McKenzie v rámci individuální léčebné pohybové terapie a Kineziotaping.

Co si může pacient pod těmito cizojazyčnými názvy představit?

V případě manuální lymfodrenáže, se jedná o speciálně ručně prováděnou masáž, která pomáhá odchodu lymfy u lymfatických otoků. „Pomocí jemných technik, tlakem a pořadím daných specifických hmatů dochází k aktivaci lymfatického - mízního systému těla,“ vysvětluje Gabriela Němcová, vedoucí oddělení fyzioterapie Nemocnice Hořovice.

Metoda McKenzie je zaměřena na pacienty, které trápí bolesti zad. „Hlavní myšlenkou této metody je mít bolest pod kontrolou,“ konstatuje paní Němcová, která označuje tuto terapii za vhodnou, jak pro celý pohybový systém, tak i pro periferní klouby. Terapie se provádí pomocí opakovaných pohybů. Je cílená, založená na aktivním přístupu pacienta. Celkový počet terapií a úspěšnost závisí na spolupráci pacienta s fyzioterapeutem.

Kineziotaping při bolestech vbočeného palce.Kiniziotaping je zase terapeutická metoda používaná k léčbě akutních i chronických potíží pohybového aparátu. „Kinezio-tape je pružná bavlněná páska, která se aplikuje na kůži a tím ovlivňuje svalové napětí, zmírňuje otoky, snižuje bolest a vede k správnému ovlivnění funkcí svalů,“ vysvětluje paní Němcová.

Tyto nové metody a techniky provádějí fyzioterapeutky, které prošly odborným školením a mají certifikované kurzy. Jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami. Výjimkou je kineziotaping, kde si pacient hradí materiál. Pacient se může objednat na recepci oddělení fyzioterapie (tel. 311 542 389) na základě doporučení od svého obvodního lékaře či lékaře specialisty.

Kostas Tsivos

 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství