Neděle, 07. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Prezident Václav Klaus navštívil Nemocnici Hořovice
Zář
04
2019
Prezident Václav Klaus navštívil Nemocnici Hořovice
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Petra Horáková   

MUDr. Aleš Klán a bývalý prezident Václav Klaus.Nemocnice Hořovice podle něj dokazuje, že podnikání do zdravotnictví jednoznačně patří.

V pondělí 2. září svou návštěvu Hořovic prezident Václav Klaus zahájil na I. ZŠ Hořovice. Po návštěvě radnice a zápisu do kroniky města si prohlédl nové prostory Nemocnice Hořovice.

 

Nemocnice Hořovice ročně hospitalizuje 19 000 pacientů ze širokého okolí středočeského kraje, Prahy a celé ČR. Provede 580 000 ambulantních vyšetření, 12 000 odběrů krve, 6 000 operačních zákroků a narodí se v ní 1 800 dětí ročně. Má smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami a investice do jejího provozu ze strany majitele přesáhly v posledních letech 1 miliardu korun.

Ing. Sotirios Zavalianis a prof. Ing. Václav Klaus, CSc.

„Václava Klause si vážím za jeho konzistentní postoj k soukromému podnikání a jsem rád, že mu mohu ukázat, že patří i do zdravotnictví přesto, že jde o tak citlivou oblast. Od privatizace v roce 2007 jsme neomezili, ale naopak rozšířili spektrum péče naší nemocnice. Lidé se nás často ptají, jak to, že jsme ziskoví a státní nemocnice nikoli. Je za tím jednoduše efektivita. Soukromník je prostě bez diskuse lepší hospodář, bez ohledu na obor podnikání,“ říká Sotirios Zavalianis, předseda představenstva AKESO holding a majitel Nemocnice Hořovice.

Prezident Václav Klaus, majitel Nemocnice Hořovice Sotirios Zavalianis a MUDr. Milena Dokoupilová.

„Za třicet let své politické kariéry, svého politického života, jsem poznal desítky až stovky nemocnic a nemám srovnání, že by nemocnice v 7 tisícovém městě, mohla vypadat tímto způsobem. Tato nemocnice je podle mě naprosto unikátní a já to mohu jen pochválit a přeji, aby se společnosti dále dařilo,“ řekl k návštěvě Václav Klaus.

O Nemocnici Hořovice

Hořovická nemocnice je více než běžnou nemocnicí regionálního typu. Nemocnice nabízí širokou škálu ambulancí a poraden navazujících na jednotlivá lůžková oddělení. Specializované zdravotní služby poskytuje nad rámec základních medicínských oborů pacientům z celé České republiky.

Nemocnice Hořovice je spolu s Rehabilitační nemocnicí Beroun a radiologickým a onkologickým centrem Multiscan Pardubice součástí zdravotnické skupiny Sotiriose Zavalianise AKESO holding a.s.

Více na www.nemocnice-horovice.cz a www.akesoholding.cz

MgA. Petra Horáková, tisková mluvčí Nemocnice Hořovice

Aktualizováno Středa, 18 Září 2019 06:52
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství