Neděle, 07. červen 2020

Podbrdské Noviny

Zprávy z regionu Podbrdsko, obce: Hořovice, Zdice, Žebrák, Komárov, Zbiroh, Mirošov, Btová, Cerhovice, Strašice, Točník, Tlustice

Banner

news menu leftnews menu right
PN NEMOCNICE HOŘOVICE NEMOCNICE HOŘOVICE Intenzivní a ošetřovatelské péče pro děti v hořovické nemocnici
Pro
05
2018
Intenzivní a ošetřovatelské péče pro děti v hořovické nemocnici
NEMOCNICE HOŘOVICE - NEMOCNICE HOŘOVICE
Napsal: Petra Horáková   

IMG 1248V pondělí 3. prosince proběhlo slavnostní představení nového Oddělení dlouhodobé intenzivní a ošetřovatelské péče (DIOP) pro děti v Nemocnici Hořovice.

V rámci programu vystoupila primářka dětského oddělení MUDr. Mahulena Mojžíšová: „ Oddělení je určeno pro děti od narození do 19 let se závažným onemocněním, které limituje délku jejich života. V nemocnici bylo otevřeno v září letošního roku a má kapacitu 6 plně vybavených lůžek na 6 samostatných pokojích, což umožňuje i pobyt pečující osoby,“ popisuje primářka oddělení. „Oddělení je součástí komplexní paliativní péče, kterou takto nemocným dětem a jejich rodinám v nemocnici poskytujeme. Stále existují onemocnění, která nemůžeme vyléčit, ale můžeme mírnit jejich příznaky. Nemůžeme průběh nemoci zastavit, ale v každém okamžiku máme co nabídnout. Můžeme pomoci výrazně zlepšit kvalitu života a umožnit důstojné umírání v kruhu rodiny. Můžeme všem pečujícím pomoci lépe se vyrovnat s tak obrovskou ztrátou, kterou odchod blízkého ze života bezesporu je. A je jedno, jedná-li se o dospělého či dětského pacienta,“ upozornila Mojžíšová. 

 

 R6A2924-2

O dětské pacienty se v rámci oddělení stará celý tým, jehož součástí je nejen lékař, zdravotní sestra a sanitářka, ale i fyzioterapeut, psycholožka, sociální pracovnice a ergoterapeut. A nechybí ani duchovní podpora kaplana. Služeb oddělení může využít i rodina dlouhodobě pečující doma o dítě se závažným onemocněním, jehož stav se dočasně zhorší. „Mohou se na nás kdykoliv obrátit. Během takové hospitalizace pak řešíme aktuální zdravotní problémy a po stabilizaci stavu si rodina své dítě může převzít zase zpět do domácí péče,“ řekla Mojžíšová.

 R6A2931-2

Po představení oddělení v Nemocnici Hořovice následoval odborný program, v kterém MUDr. Lucie Hrdličková z Kliniky dětské hematologie a onkologie FN Motol představila práci zatím jediného podpůrného a paliativního týmu pro dětské pacienty v republice ve FN Motol. Následovala prezentace prim. MUDr. Mahuleny Mojžíšové, která je současně předsedkyní Sekce dětské paliativní péče ČSPM ČLS JEP. Tato prezentace upozornila na nutnost komplexity a dobré koordinace péče o dítě s nepříznivou diagnózou na všech úrovních zdravotní i sociální péče. V rámci posledního bloku hovořil Pavel Klimeš, vedoucí sestra mobilního hospice Cesta domů. Zaměřil se zejména na problematiku domácí paliativní péče u takto nemocných dětí a jejich rodin.

Petra Horáková, tisková mluvčí Nemocnice Hořovice

Aktualizováno Středa, 05 Prosinec 2018 13:25
 


Powered by AlwarDigital
Copyright © 2010 Podbrdské vydavatelství